Notat e lojtarëve, Suedi 1-0 Zvicër: Shqiptarët nota kaluese, Forsberg yll

03.07.2018 18:32
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Notat e lojtarëve, Suedi 1-0 Zvicër: Shqiptarët nota kaluese, Forsberg yll

Zvicra është eliminuar nga Suedia me rezultat 1-0 me golin e vetëm të shënuar të Emil Forsberg.

Pikërisht Forsber ishte lojtar i ndeshjes, pasi e shënoi edhe golin e vetëm.

Mesfushori i RB Leipzing është vlerësuar me notën 7.8.

Pas tij vjen Viktor Claesson me 7.7, ndërsa vlerësime të mëdha Granqvist dhe Ekdal.

Emil Forsberg me shokë (Getty Images)

Notën më të mirë te Zvicra e ka Rodriguez me 7.5.

Shqiptari më i vlerësuar është Xherdan Shaqiri me 6.6, ndërsa pas tij vjen Valon Behrami me 6.5.

Festa pas ndeshjes (Getty Images)

Granit Xhaka me 6.4, ndërsa vlerësim të ulët ka marr Blerim Xhemaili me 5.9.

Suedia kalon në çerekfinale për herë të parë pas 24 vitesh. /Telegrafi/   

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Befasi nga i dashuri, shpërthen në lot modelja

Befasi nga i dashuri, shpërthen në lot modelja

Rita Ora pranon një dhuratë të veçantë nga Madonna

Rita Ora pranon një dhuratë të veçantë nga Madonna

Shqipëria mes Kenias dhe Laosit për shpejtësinë e internetit fiks

Shqipëria mes Kenias dhe Laosit për shpejtësinë e internetit fiks

Trajnerët që mund të zëvendësojnë Lopeteguin te Reali në rast të shkarkimit

Trajnerët që mund të zëvendësojnë Lopeteguin te Reali në rast të shkarkimit

Rina Balaj lë pa tekst! Kështu e këndon live këngën “Pak nga pak” të Elvana Gjatës

Rina Balaj lë pa tekst! Kështu e këndon live këngën “Pak nga pak” të Elvana Gjatës

Pse princesha Diana gjithmonë mbante kokën ulur

Pse princesha Diana gjithmonë mbante kokën ulur

“Rruga më e bukur në botë”, vozitja nëpër të kërkon trimëri (Foto/Video)

“Rruga më e bukur në botë”, vozitja nëpër të kërkon trimëri (Foto/Video)

Hajdutët vjedhin një makinë Tesla duke hakuar çelësin

Hajdutët vjedhin një makinë Tesla duke hakuar çelësin

Liverpoli do të takohet me Crvena Zvezdën, Shaqiri: E di që do të vërshëllehem, por sporti nuk duhet të politizohet

Liverpoli do të takohet me Crvena Zvezdën, Shaqiri: E di që do të vërshëllehem, por sporti nuk duhet të politizohet

Reali interesohet për Ibran

Reali interesohet për Ibran

Instagram, i dëmshëm për shëndetin mendor thonë ekspertët

Instagram, i dëmshëm për shëndetin mendor thonë ekspertët

Mungesa e ushtrimeve fizike është më e dëmshme sesa pirja e duhanit, diabeti dhe sëmundjet e zemrës

Mungesa e ushtrimeve fizike është më e dëmshme sesa pirja e duhanit, diabeti dhe sëmundjet e zemrës

Modric i dërgon fanellën e Realit dhuratë Kadri Veselit

Modric i dërgon fanellën e Realit dhuratë Kadri Veselit

Një robot i bërë në shtëpi deshifron një kasafortë në 15 minuta

Një robot i bërë në shtëpi deshifron një kasafortë në 15 minuta

Arsenali ndan 60 milionë euro për Underin e Romës

Arsenali ndan 60 milionë euro për Underin e Romës

Studim: 87 për qind e femrave të bardha duan të bëjnë seks me meshkuj me ngjyrë

Studim: 87 për qind e femrave të bardha duan të bëjnë seks me meshkuj me ngjyrë