Notat e lojtarëve: Burnley 1-3 Liverpool, Van Dijk më i miri në fushë – vlerësohet paraqitja e Shaqirit

06.12.2018 02:57
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Notat e lojtarëve: Burnley 1-3 Liverpool, Van Dijk më i miri në fushë – vlerësohet paraqitja e Shaqirit

Liverpooli është kthyer nga disavantazhi për të fituar në shtëpi të Burnleyt dhe për t’i qëndruar pranë liderit të Ligës Premier, Manchester City.

Paraqitja e vendasve ishte më e dobët (6.43), në raport me lojën e skuadrës mysafire (7.15).

Qendërmbrojtësi Virgil van Dijk është vlerësuar me notën më të lartë te Redsat (8.8), por edhe në përgjithësi në ndeshje.

Golashënuesit James Milner (8.1) dhe Xherdan Shaqiri (7.4) njëherësh janë vlerësuar për paraqitjen e tyre.

Shaqiri ishte njëri prej golashënuesve (Foto: Alex Livesey/Getty Images/Guliver)

Nga ana tjetër, përkundër minutazhit, nota të larta kanë marrë edhe zëvendësuesit Mohamed Salah (7.4) dhe Roberto Firmino (7.4), të cilën ndihmuan në rikthimin e rezultatit.

Notën më të lartë te Burnley e ka marrë golashënuesi Jack Cork (7.1), derisa Charlie Taylor (6.0) i vendasve dhe Alberto Moreno (6.0) i mysafirëve, kanë marrë notat më të ulëta.

Vlerësimi i plotë i lojtarëve të të dyja skuadrave:

Notat e lojtarëve të Burnleyt (Foto: WhoScored)

Notat e lojtarëve të Liverpoolit (Foto: WhoScored)

/Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Notat e lojtarëve: Burnley 1-3 Liverpool, Van Dijk më i miri në fushë – vlerësohet paraqitja e Shaqirit

Notat e lojtarëve: Burnley 1-3 Liverpool, Van Dijk më i miri në fushë – vlerësohet paraqitja e Shaqirit

Gjumi më i gjatë se 8 orë rrezikon shëndetin e zemrës

Gjumi më i gjatë se 8 orë rrezikon shëndetin e zemrës

Nokia prezanton telefonin premium me kosto të përballueshme Nokia 8.1

Nokia prezanton telefonin premium me kosto të përballueshme Nokia 8.1

Notat e lojtarëve: United 2-2 Arsenal, vlerësohet lart Mustafi

Notat e lojtarëve: United 2-2 Arsenal, vlerësohet lart Mustafi

Arrestohet hajni në Shkodër – ajo që bie më shumë në sy nuk janë vjedhjet, por emri i tij!

Arrestohet hajni në Shkodër – ajo që bie më shumë në sy nuk janë vjedhjet, por emri i tij!

Notat e lojtarëve: Wolverhampton 2-1 Chelsea, Loftus-Cheek lojtar i ndeshjes

Notat e lojtarëve: Wolverhampton 2-1 Chelsea, Loftus-Cheek lojtar i ndeshjes

Këta llogariten si dy helikopterët më të frikshëm në botë – por si do të ishin kundër njëri-tjetrit? (Foto)

Këta llogariten si dy helikopterët më të frikshëm në botë – por si do të ishin kundër njëri-tjetrit? (Foto)

Bora Zemani plot shkëlqim sonte në Këngën Magjike

Bora Zemani plot shkëlqim sonte në Këngën Magjike

Wolverhamptoni  mposht Chelsean me rikthim

Wolverhamptoni mposht Chelsean me rikthim

Ibrahimovic do të qëndrojë në MLS

Ibrahimovic do të qëndrojë në MLS

Lopa shëtitet në bulevardin më të frekuentuar në Shkup (Foto)

Lopa shëtitet në bulevardin më të frekuentuar në Shkup (Foto)

Pse piratët mbulonin vazhdimisht njëri sy?

Pse piratët mbulonin vazhdimisht njëri sy?

Formacionet zyrtare: Unitedi dhe Arsenali zhvillojnë kryendeshjen kësaj xhiroje

Formacionet zyrtare: Unitedi dhe Arsenali zhvillojnë kryendeshjen kësaj xhiroje

Po niseshin për në punë, gruaja përplaset drejt në veturën e ndaluar të burrit të saj (Video)

Po niseshin për në punë, gruaja përplaset drejt në veturën e ndaluar të burrit të saj (Video)

Hysaj te Chelsea? Agjenti lë të hapura dyert

Hysaj te Chelsea? Agjenti lë të hapura dyert

Reagimi i pazakontë i vajzës që i propozon martesë partneri, bën xhiron e botës (Video)

Reagimi i pazakontë i vajzës që i propozon martesë partneri, bën xhiron e botës (Video)