Nora Gjakova ia shton Kosovës 700 pikë Olimpike

29.03.2019 17:53
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Nora Gjakova ia shton Kosovës 700 pikë Olimpike

Xhudistja Nora Gjakova, ka arritur të ngadhnjejë në garën në Grand Prix në Tbilisi në Gjeorgji.

Gjakova e ka mundur me Ippon kampionen Olimpike Silva.

Me këtë fitore Nora i’a shton Kosovës edhe 700 pikë Olimpike, në rrugëtimin e saj drejtë “Tokyo 2020”.

Postimi i plotë i Toni Kukës:

Kampionja Olimpike Silva gjunjëzphet para Nores!
Grand Prix Tbilisi Nora Gjakova e artê!
Paa disa humbjeve prej saj sot Nora në finale mposhti Kampionen Olimpike aktuale Brazilianen Silva …
Plot katër fitore për medaljen e artë,edhe Gjeorgjia sonte po njoftohet me simbolet tona shtetërore!
Herën e fundit 2016 nuk na i lejuan por sot po!
Bravo Nora 
700 Pikë Olimpike

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Nora Gjakova ia shton Kosovës 700 pikë Olimpike

Nora Gjakova ia shton Kosovës 700 pikë Olimpike

Bordi i AKP-së miratoi listën e valës së shitjes së aseteve me likuidim për 121 asete

Bordi i AKP-së miratoi listën e valës së shitjes së aseteve me likuidim për 121 asete

U përurua stadiumi në Sadovinë të Vitisë

U përurua stadiumi në Sadovinë të Vitisë

BE-ja nuk sheh alternativa për dialog pa pezullimin e taksës

BE-ja nuk sheh alternativa për dialog pa pezullimin e taksës

Shoqata “Jetimat e Ballkanit” ndërton tre shtëpi në Malishevë

Shoqata “Jetimat e Ballkanit” ndërton tre shtëpi në Malishevë

Veseli: Kosova do të jetë qendër e inovacionit në Ballkan

Veseli: Kosova do të jetë qendër e inovacionit në Ballkan

Përkundër sqarimit të Lekajt me ambasadorin e Zvicrës, reagon edhe Kosnet

Përkundër sqarimit të Lekajt me ambasadorin e Zvicrës, reagon edhe Kosnet

Matoshi në Stamboll: Mjedisi sfidë për rajonin

Matoshi në Stamboll: Mjedisi sfidë për rajonin

Nxënësit e Shkollës Fillore “Faik Konica” mësojnë për rolin e parasë në jetën e tyre

Nxënësit e Shkollës Fillore “Faik Konica” mësojnë për rolin e parasë në jetën e tyre

Zyra e BE-së: Funksionimi i KQZ-së është esencial për demokracinë e Kosovës

Zyra e BE-së: Funksionimi i KQZ-së është esencial për demokracinë e Kosovës

Beqaj në Prizren: “Inovacioni dhe ekonomia digjitale do të jenë identiteti ekonomik i vendit tonë”

Beqaj në Prizren: “Inovacioni dhe ekonomia digjitale do të jenë identiteti ekonomik i vendit tonë”

Së shpejti grupi punues për rimëkëmbjen e drejtimit të elektroenergjetikës në UP

Së shpejti grupi punues për rimëkëmbjen e drejtimit të elektroenergjetikës në UP

Ministri i Mbrojtjes dhe komandanti i FSK-së morën pjesë në shënimin e 10- vjetorit të anëtarësimit të Shqipërisë në NATO

Ministri i Mbrojtjes dhe komandanti i FSK-së morën pjesë në shënimin e 10- vjetorit të anëtarësimit të Shqipërisë në NATO

Pal Lekaj sqarohet për deklaratat ndaj ambasadorit zviceran

Pal Lekaj sqarohet për deklaratat ndaj ambasadorit zviceran

Haradinaj takon përfaqësuesit diplomatikë të shteteve të Vishegradit

Haradinaj takon përfaqësuesit diplomatikë të shteteve të Vishegradit

Aktgjykim lirues për tre dashnorët policë që dyshoheshin që çuan në vetëvrasje kolegen e tyre

Aktgjykim lirues për tre dashnorët policë që dyshoheshin që çuan në vetëvrasje kolegen e tyre