Njomza Emini takoi ambasadoren e Mbretërisë së Holandës, Gerrie Willems

21.10.2016 14:35
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Njomza Emini takoi ambasadoren e Mbretërisë së Holandës, Gerrie Willems

Deputetja Njomza Emini, kryetare e Komisionit për Integrime Evropiane, ka pritur sot në takim, Gerrie Willems, ambasadore e Mbretërisë së Holandës në Kosovë.

Me këtë rast, Emini pasi ka falënderuar ambasadoren Willems për vizitën në Kuvend, mes tjerash theksoi se pret vazhdimin e bashkëpunimit të mëtutjeshëm dhe forcimin e marrëdhënieve në mes të Komisionit për Integrime Evropiane dhe Ambasadës Holandeze në Kosovë.

“Gjatë këtij takimi u diskutua për mundësinë e bashkëpunimit dhe mbështetjen për procesin e integrimit evropian të Kosovës, përkatësisht zbatimin e MSA-së dhe përmbushjen e kritereve për liberalizimin e vizave.

 Me këtë rast, ambasadorja Gerrie Willems ka falënderuar atë për pritjen dhe njëherësh ka shprehur gatishmërinë për bashkëpunim”, thuhet nw njoftimin pwr media.

Emini, ndërkaq, ka njoftuar ambasadoren holandeze për punën dhe angazhimet e Komisionit që ajo drejton, si dhe me sfidat nëpër të cilat po kalon Kosova në procesin e integrimit evropian.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Delegacioni FSK-së u prit në takim zyrtar në Ministrinë e Mbrojtjes të Sllovenisë

Delegacioni FSK-së u prit në takim zyrtar në Ministrinë e Mbrojtjes të Sllovenisë

Shkarkohet Ekrem Hajdari nga pozita e Drejtorit Menaxhues të AKP-së

Shkarkohet Ekrem Hajdari nga pozita e Drejtorit Menaxhues të AKP-së

Avokati i Popullit jep rekomandime për mirëmbajtjen e varrezave

Avokati i Popullit jep rekomandime për mirëmbajtjen e varrezave

Ministri Shala: Inkurajojë bizneset frankofone të investojnë në Kosovë

Ministri Shala: Inkurajojë bizneset frankofone të investojnë në Kosovë

Sqarimi i Supremes për rastin Drenica, thotë se nuk vendos për lirimet me kusht

Sqarimi i Supremes për rastin Drenica, thotë se nuk vendos për lirimet me kusht

Mbi 250 mijë të rinj të papunë janë të pakualifikuar

Mbi 250 mijë të rinj të papunë janë të pakualifikuar

Presidenti në Forumin e Frankofonisë: Kosova me mundësi të shumta për investitorët e huaj

Presidenti në Forumin e Frankofonisë: Kosova me mundësi të shumta për investitorët e huaj

Haradinaj: Kosova mirëpret investimet Frankofone

Haradinaj: Kosova mirëpret investimet Frankofone

Ndryshimet kushtetuese, opozita me amendamente për gjuhën shqipe

Ndryshimet kushtetuese, opozita me amendamente për gjuhën shqipe

Buxheti për vitin 2019 do të jetë mbi 2.3 miliardë euro

Buxheti për vitin 2019 do të jetë mbi 2.3 miliardë euro

ATK merr vendim për pezullim nga puna për një inspektor tatimor

ATK merr vendim për pezullim nga puna për një inspektor tatimor

Opozita e çakorduar e lë në pushtet Qeverinë e pafuqi Haradinaj

Opozita e çakorduar e lë në pushtet Qeverinë e pafuqi Haradinaj

Sipas Balajt, Telekomi ka vlerë mbi 500 milionë euro

Sipas Balajt, Telekomi ka vlerë mbi 500 milionë euro

Kadriu: Lugina s’i beson idesë së Thaçit për kufijtë

Kadriu: Lugina s’i beson idesë së Thaçit për kufijtë

Lumezi i del në mbrojtje haverit të tij, Shpend Maxhunit, për skandalin me djalë

Lumezi i del në mbrojtje haverit të tij, Shpend Maxhunit, për skandalin me djalë

Ambasadori britanik: Vëllezërit e politikanëve në Kosovë, më të pasur se vetë ata

Ambasadori britanik: Vëllezërit e politikanëve në Kosovë, më të pasur se vetë ata