Njoftim për të gjithë kreditorët dhe pronarët e ndërmarrjeve të vendosura në procesin e likuidimit

20.03.2020 11:47
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Njoftim për të gjithë kreditorët dhe pronarët e ndërmarrjeve të vendosura në procesin e likuidimit

Agjencia kosovare e privatizimit ka njoftuar të gjithë kreditorët dhe pronarët e ndërmarrjeve të vendosura në procesin e likuidimit.

Në njoftim thuhet se çdo person i cili pretendon se ka të drejtë kërkese dhe/apo interesi ndaj këtyre ndërmarrjeve apo aseteve të ndërmarrjes duhet të parashtroj Dëshminë e Kërkesës dhe Dëshminë e Interesit sipas nenit 7 dhe nenit 23 të Shtojcës të Ligjit Nr. 04/L-034 për AKP-në.

NJOFTIM PËR TË GJITHË KREDITORËT DHE PRONARËT E NDËRMARRJEVE TË VENDOSURA NË PROCESIN E LIKUIDIMIT

Nr. ID e NSh-së Emri i NSh-së Komuna
1 MIT106 Fabrika e Tullave dhe Tjegullave Zveçan
2 MIT107 Ndermarrja Ndertimore Industriale Berilje Mitrovica e Veriut
3 MIT126 Shoqata e Kooperativave Bujqesore Zveçan
4 MIT151 Kras Zagreb Mitrovica e Veriut
5 MIT152 Bagat Beograd Mitrovica e Veriut
6 MIT153 Ibar Invest Zubin Potok Zubin Potok
7 MIT156 Planika Kranj Mitrovica e Veriut
8 MIT157 7 Juli Mitrovica e Veriut
9 MIT162 Ibar Mitrovica e Veriut
10 MIT164 Ndermarrja Ndertimore Ndertimtari Gllogoc
11 PEJ166 Pushimorja e Femive Deçan
12 PRN170 JUGOPETROL Prishtinë
13 PRN180 DUNAV OSIGURANJE Prishtinë
14 PRN183 KOMPANIA E SIGURIMEVE KOSOVA Prishtinë
15 PRN184 MONTING ENERGETIKA Prishtinë
16 PRN185 ORGANIZATA E PËRBËRË RILINDJA Prishtinë
17 PRN186 EMINENT Prishtinë
18 PRN190 Centrotextil-Import-Export Prishtinë
19 PRN191 NISPROMET Prishtinë
20 PRZ079 Varteks Varazhdin Prizren
21 PRZ086 KB Bujku Drenovc Rahovec Rahovec
22 PRZ087 KB Zocishta Zoqishtë Rahovec Rahovec
23 PRZ090 KB Hoqa e Qytetit Prizren
24 PRZ091 KB Opterusha Rahovec
25 PRZ092 KB Krusha e Madhe Rahovec
26 PRZ093 KB Mamusha Mamushë
27 PRZ094 KB Studencani Suharekë
28 PRZ007 Sharrprodhimi Dragash
29 MIT056 Vijak/Gradec Zubin Potok
30 MIT119 Ndermarrja per menaxhimin e banesave Mitrovica e Jugut
31 MIT165 Iskra Mitrovica e Veriut
32 PEJ205 Agromehanizacia Pejë
33 PRN192 KB Slloga Prishtinë
34 PRN194 Solid Prishtinë
35 PRN195 Vojvodanska Banka a.d. Prishtinë
36 PRN196 OTHPB Transhped Kontinentalna Shpedicija – Beograd Prishtinë

Çdo person i cili pretendon se ka të drejtë kërkese dhe/apo interesi ndaj këtyre ndërmarrjeve apo aseteve të ndërmarrjes duhet të parashtroj Dëshminë e Kërkesës dhe Dëshminë e Interesit sipas nenit 7 dhe nenit 23 të Shtojcës të Ligjit Nr. 04/L-034 për AKP-në.

Për më shumë informata për secilën ndërmarrje shoqërore apo aset, klikoni në njoftimet individuale në shtegjet e mëposhtme në faqen e internetit të AKP-së:

Shtegu në gjuhën shqipe:            http://www.pak-ks.org/page.aspx?id=1,57

Shtegu në gjuhën serbe:              http://www.pak-ks.org/page.aspx?id=3,57

Shtegu ne gjuhen angleze:          http://www.pak-ks.org/page.aspx?id=2,57

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Edhe një rast i ri me koronavirus në Kosovë — shkon në 91 numri i të prekurve

Edhe një rast i ri me koronavirus në Kosovë — shkon në 91 numri i të prekurve

Arrestohet një serb para shtëpisë së presidentit Thaçi, i gjendet thika në veturë

Arrestohet një serb para shtëpisë së presidentit Thaçi, i gjendet thika në veturë

Tjetër ditë e zezë për Italinë/ Shkon në mbi 10000 numri i të vdekurve

Tjetër ditë e zezë për Italinë/ Shkon në mbi 10000 numri i të vdekurve

Tahiri: Për teket e pushtetit, Kurti i gatshëm të rrezikojë jetën e qytetarëve dhe sigurinë kombëtare

Tahiri: Për teket e pushtetit, Kurti i gatshëm të rrezikojë jetën e qytetarëve dhe sigurinë kombëtare

​Edhe dy raste të reja me koronavirus – 90 të prekur gjithsej

​Edhe dy raste të reja me koronavirus – 90 të prekur gjithsej

Punëdhënësit privat në Kosovë pezullojnë punëtorët nga puna në kohë pandemie

Punëdhënësit privat në Kosovë pezullojnë punëtorët nga puna në kohë pandemie

​Pavarësisht urgjencës, Qeveria s’e di ende kur do të miratohet “Pakoja emergjente” nga MFT-ja

​Pavarësisht urgjencës, Qeveria s’e di ende kur do të miratohet “Pakoja emergjente” nga MFT-ja

Dr. Uka: Policët serbë me quajtën irredentist e fashist, unë iu thash që jam anesteziolog

Dr. Uka: Policët serbë me quajtën irredentist e fashist, unë iu thash që jam anesteziolog

Nuk mjaftojnë as dy metra distancë për koronavirusin? Çfarë tregon studimi i ri!

Nuk mjaftojnë as dy metra distancë për koronavirusin? Çfarë tregon studimi i ri!

PDK: Në mes të pandemisë, Kurti thellon krizën duke shkarkuar Naser Ramadanin

PDK: Në mes të pandemisë, Kurti thellon krizën duke shkarkuar Naser Ramadanin

Haziri falënderon AR Katana: Nuk po lejon që njerëzit ta kenë problemin e sofrës

Haziri falënderon AR Katana: Nuk po lejon që njerëzit ta kenë problemin e sofrës

Simptoma e re e koronavirusit që nuk e dinte askush!

Simptoma e re e koronavirusit që nuk e dinte askush!

Ja pse u shkarkua bordi i SHSKUK’ut, sipas zëdhënësit të Qeverisë

Ja pse u shkarkua bordi i SHSKUK’ut, sipas zëdhënësit të Qeverisë

Ekspertët japin verdiktin nëse ushtria kineze apo amerikane krijoi COVID-19 si bio-armë

Ekspertët japin verdiktin nëse ushtria kineze apo amerikane krijoi COVID-19 si bio-armë

Shënon 260 viktima të reja të koronavirusit për 24 orë, në Britani

Shënon 260 viktima të reja të koronavirusit për 24 orë, në Britani

Pasi pandemia është përhapur shumë në Evropë, Suedia kërcënon banorët me gjashtë muaj burg nëse dalin nga karantina

Pasi pandemia është përhapur shumë në Evropë, Suedia kërcënon banorët me gjashtë muaj burg nëse dalin nga karantina