Njihuni me lojën e re online, një krijim midis James Bond dhe Fast & Furious

16.04.2018 13:32
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Njihuni me lojën e re online, një krijim midis James Bond dhe Fast & Furious

Bëhet fjalë për një lojë në realitetin virtual të quajtur Defector. Loja sjell një rikujtesë për të gjithë te pasionuarit për ti bërë të kuptojnë se realiteti virtual është gjithmonë e më shumë pranë nesh me anë të koncepteve të veçanta të dispouneshme për eksplorim.

Në këtë lojë, lojtarët vendosen në pozicionet e një spiuni në stilin e Mission Impossible i cili duhet të manovrojë dhe shmangë krimet e ndryshme në botë. Më poshtë ndodhet një video e cila demostron dinamikën e kësaj loje të veçantë të vendosur në realitetin virtual. /GameWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Oriola Marashi dredh hashashin si profesioniste

Oriola Marashi dredh hashashin si profesioniste

Belgjika mposht Brazilin, shkon në gjysmëfinale

Belgjika mposht Brazilin, shkon në gjysmëfinale

Sëmundje apo stres? 10 simptomat që s’do t’i mendonit kurrë

Sëmundje apo stres? 10 simptomat që s’do t’i mendonit kurrë

Vetëm për një foto rrezikuan jetën, çifti ukrainas kritikohet për veprimin në Karaibe (Foto/Video)

Vetëm për një foto rrezikuan jetën, çifti ukrainas kritikohet për veprimin në Karaibe (Foto/Video)

Moderatorja shqiptare 'çmend' rrjetin, nxjerr në shesh të pasmet

Moderatorja shqiptare 'çmend' rrjetin, nxjerr në shesh të pasmet

Belgjika e frikshme, dyfishon epërsinë me De Bruyne

Belgjika e frikshme, dyfishon epërsinë me De Bruyne

INSTAT, ndërmarrjet ekonomike që përdorin internet ishin 96,0 % më 2017

INSTAT, ndërmarrjet ekonomike që përdorin internet ishin 96,0 % më 2017

Zaimina Vasjari do ju mahnitë me postimin e saj më të fundit

Zaimina Vasjari do ju mahnitë me postimin e saj më të fundit

Te Juventusi të bindur për transferimin e Ronaldos

Te Juventusi të bindur për transferimin e Ronaldos

Shikon shpesh të njëjtin person në ëndërr? Ka një mister që duhet ta dish

Shikon shpesh të njëjtin person në ëndërr? Ka një mister që duhet ta dish

Elita 5, vinë me “Tornado”

Elita 5, vinë me “Tornado”

Ndjekësi i gjarpërinjve shfaqi imazhin e hapësirës me shkurre, ku ndodhet një reptil i rrezikshëm – shikuesit po e kanë të pamundur ta gjejnë (Foto)

Ndjekësi i gjarpërinjve shfaqi imazhin e hapësirës me shkurre, ku ndodhet një reptil i rrezikshëm – shikuesit po e kanë të pamundur ta gjejnë (Foto)

Kjo është dashuria për vendin – Gimenez filloi të qante ende pa përfunduar ndeshja ndaj Francës

Kjo është dashuria për vendin – Gimenez filloi të qante ende pa përfunduar ndeshja ndaj Francës

Shitjet e HTC-së bien me 68%

Shitjet e HTC-së bien me 68%

Orinda ka marrë një zotim të rëndësishëm: Të dobësojë kunatin!

Orinda ka marrë një zotim të rëndësishëm: Të dobësojë kunatin!

UEFA vlerëson rezultatet e Dritës dhe Prishtinës, Kosova fillon ngritjen e madhe në Evropë

UEFA vlerëson rezultatet e Dritës dhe Prishtinës, Kosova fillon ngritjen e madhe në Evropë