Njihuni me kamerën 102-megapiksel që kushton 10,000 dollarë

24.05.2019 01:55
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Njihuni me kamerën 102-megapiksel që kushton 10,000 dollarë

Përkushtimi i Fujifilm ndaj kamerave të formatit APS-C dhe atij të mesëm u afirmua ditën e sotme me lançimin e flagshipit të ri të këtij formati modelin 102-megapiksel GFX100.

Përveç rezolucionit të çmendur, më e larta në një kamër pa pasqyrë, GFX100 ka disa specifika serioze. Vetë sensori vjen me ndriçim, që do të thotë se do të jeni në gjendje të rritni ISO dhe të kapni imazhe të qart edhe në dritë të pakët.

Fujifilm tha se është kamera e formatin të mesëm me autofokus me mbulim të plotë me gjurmim të objektit dhe syrit dhe fytyrës.

Falë sistemi do të realizojë foto 210 përqindje më shpejtë sesa modeli GFX50R.

GFX100 është i pajisur me stabilizim për reduktim të dridhjeve. Gjithashtu ofron video 30fps 4K me fuqi regjistrimi 10-bit.

Funksione të tjera janë ekrani me prekje me 5.76 milionë pika EVF, porta të dyfishta UHS-II dhe dy bateri.

Aparati mund të realizojë foto 16-bit RAW duke e bërë më të lehtë nxjerrjen në pah të detajeve nga hijet.

Po çmimi? Nuk ka për tu pëlqyer aspak sepse kushton 10,000 dollarë pa lente. GFX100 del në shitje më 27 Qershor. /PCWorld Albanian

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Bebe Rexha tregon edhe njëherë të pasmet e saj gjigante

Bebe Rexha tregon edhe njëherë të pasmet e saj gjigante

Nicki Minaj foto intime me burrin, jo të gjithë fansat e miratojnë

Nicki Minaj foto intime me burrin, jo të gjithë fansat e miratojnë

Pa koment: Luan violinë gjatë operacionit në tru

Pa koment: Luan violinë gjatë operacionit në tru

Shënoi dy gola, Uzuni zgjidhet më i miri i javës në Kroaci!

Shënoi dy gola, Uzuni zgjidhet më i miri i javës në Kroaci!

INSEMINIMI INTRAUTERIN (IUI)

INSEMINIMI INTRAUTERIN (IUI)

Barça mbron presidentin, paguante për të kritikuar lojtarët

Barça mbron presidentin, paguante për të kritikuar lojtarët

Ndërron jetë legjenda e Manchester United

Ndërron jetë legjenda e Manchester United

Elton John ndërpret koncertin në Zelandën e re, humbi zërin

Elton John ndërpret koncertin në Zelandën e re, humbi zërin

“Seks kur isha e mitur…”, Balotelli shantazhohet nga një 18-vjeçare, ja sa euro i kërkon

“Seks kur isha e mitur…”, Balotelli shantazhohet nga një 18-vjeçare, ja sa euro i kërkon

Shqiptarit i heqin medaljen e artë/ Faull nga gjyqtarja, ndëshkohet atleti Franko Burraj

Shqiptarit i heqin medaljen e artë/ Faull nga gjyqtarja, ndëshkohet atleti Franko Burraj

Polipi i mitrës apo polipi endometrial

Polipi i mitrës apo polipi endometrial

Momenti kur Peja ngrit trofeun (Video)

Momenti kur Peja ngrit trofeun (Video)

Seksbomba britanike ia qet flakën Instagram’it me poza shumë provokuese (Foto)

Seksbomba britanike ia qet flakën Instagram’it me poza shumë provokuese (Foto)

Izmir Smajlaj kampion Ballkanik në ‘Kërcim së gjati’

Izmir Smajlaj kampion Ballkanik në ‘Kërcim së gjati’

Deri në 2025 parashikojnë që kompanitë do të shesin 100 milionë telefona të palosshëm

Deri në 2025 parashikojnë që kompanitë do të shesin 100 milionë telefona të palosshëm

11 gjëra të çuditshme që janë kapur nga “Google Earth” (Foto)

11 gjëra të çuditshme që janë kapur nga “Google Earth” (Foto)