Njihuni me dy telefonët e ZTE me kamera të pazakonta

19.03.2019 01:35
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Njihuni me dy telefonët e ZTE me kamera të pazakonta

Në përpjekje për të krijuar telefonë me ekrane që zënë plotësisht pjesën ballore të telefonit, ZTE ka ardhur me një dizajn të pazakontë.

Një sajt Italian ka përvetësuar disa foto të dy telefonëve të rinj Axon S dhe Axon V të cilët nuk kanë fare “notch” e as ndonjë prerje të një lloji tjetër.

Axon S ka fshehur dy kamerat frontale dhe tre të pasme në një shinë që shtrihet në tërë gjatësinë e telefonit dhe që qëndron i fshehur derisa të dëshironi të shkrepni një foto.

Shumica e detajeve të tjera të telefonit nuk dihen edhe pse Axon S spekulohet të ketë kamera të pasme 48-megapiksel dhe 19-megapiksel, një prej të cilave ka zmadhim optik 5X. Gjithashtu pritet një ekran OLED, skaner të shenjave të gishtërinjve nën ekran dhe 5G në disa tregje.

Telefoni tjetër Axon V që vini re në imazhin e dytë ka një drejtim ndryshe. Ka dy kamera të pasme ndërsa dy kamerat frontale ka një element më vete dizajni, një zgjatim anësor në skajin e djathtë lart. Nëse nuk u pëlqen mungesa e simetrisë, atëherë ky telefon nuk është për ju.

Debutimi i dy telefonëve nuk dihet kur do të ndodhë po sajti Italian thotë nga fundi i këtij viti. Sa i përket çmimeve, ZTE njihet për telefonët e rangut të lartë me çmime të përballueshme. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve

Miley Cyrus për herë të parë në Kosovë, Serbët nisin komentet plot urrejtje

Miley Cyrus për herë të parë në Kosovë, Serbët nisin komentet plot urrejtje

Miss Serbia çmend të gjithë: Këndon xhamadanin dhe puth hartën e Kosovës në emision (Video)

Miss Serbia çmend të gjithë: Këndon xhamadanin dhe puth hartën e Kosovës në emision (Video)