Njëvjeçarja noton si një profesioniste e vërtetë, madje del nga pishina pa ndihmën e askujt (Video)

13.09.2018 20:58
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Njëvjeçarja noton si një profesioniste e vërtetë, madje del nga pishina pa ndihmën e askujt (Video)

Edhe pse mund të tingëllojë si diçka e pabesueshme për dikë, por vajzë njëvjeçare noton si profesioniste e vërtetë në një pishinë.

Grace Fanelli nga Florida gjithmonë kishte pasur dëshirë që fëmijët t’i dërgojë në pishinë qysh kur ishin të vegjël, për t’u siguruar që në të ardhmen nuk do të frikësohen nga uji, transmeton Telegrafi.

Vajza e vogël e Grace, Kassia, edhe pse i ka vetëm një vjet ajo noton në pishinë sikur të kishte përvojë shumëvjeçare, madje ajo qëndron mbi ujë me shpinë dhe në fund del nga uji pa e ndihmuar askush.

Ndërkaq vajza e madhe e Grace që tani është 3-vjeçe, sikurse motra e saj kishte mësuar notin ende pa mbushur një vjet.

Kjo nënë nga Florida ka një mesazh për të gjithë prindërit: “Ju lutem mësoni fëmijët të notojnë në mënyrë që të mund ta shpëtojnë veten”. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Apple dhe Amazon mohojnë raportin e bujshëm të Bloomberg

Apple dhe Amazon mohojnë raportin e bujshëm të Bloomberg

​Qeni nuk lejon pronarin të përdorë telefonin mobil (Video)

​Qeni nuk lejon pronarin të përdorë telefonin mobil (Video)

Eskalon situata te Reali: Ramos godet me top Reguilon, 21-vjeçari i frikësuar duron përuljen nga kapiteni

Eskalon situata te Reali: Ramos godet me top Reguilon, 21-vjeçari i frikësuar duron përuljen nga kapiteni

Albumi i Dua Lipës më i dëgjuari në këtë platformë muzikore

Albumi i Dua Lipës më i dëgjuari në këtë platformë muzikore

Butrint Imeri publikon baladën “Kush?”

Butrint Imeri publikon baladën “Kush?”

Befasi nga i dashuri, shpërthen në lot modelja

Befasi nga i dashuri, shpërthen në lot modelja

Rita Ora pranon një dhuratë të veçantë nga Madonna

Rita Ora pranon një dhuratë të veçantë nga Madonna

Shqipëria mes Kenias dhe Laosit për shpejtësinë e internetit fiks

Shqipëria mes Kenias dhe Laosit për shpejtësinë e internetit fiks

Trajnerët që mund të zëvendësojnë Lopeteguin te Reali në rast të shkarkimit

Trajnerët që mund të zëvendësojnë Lopeteguin te Reali në rast të shkarkimit

Rina Balaj lë pa tekst! Kështu e këndon live këngën “Pak nga pak” të Elvana Gjatës

Rina Balaj lë pa tekst! Kështu e këndon live këngën “Pak nga pak” të Elvana Gjatës

Pse princesha Diana gjithmonë mbante kokën ulur

Pse princesha Diana gjithmonë mbante kokën ulur

“Rruga më e bukur në botë”, vozitja nëpër të kërkon trimëri (Foto/Video)

“Rruga më e bukur në botë”, vozitja nëpër të kërkon trimëri (Foto/Video)

Hajdutët vjedhin një makinë Tesla duke hakuar çelësin

Hajdutët vjedhin një makinë Tesla duke hakuar çelësin

Liverpoli do të takohet me Crvena Zvezdën, Shaqiri: E di që do të vërshëllehem, por sporti nuk duhet të politizohet

Liverpoli do të takohet me Crvena Zvezdën, Shaqiri: E di që do të vërshëllehem, por sporti nuk duhet të politizohet

Reali interesohet për Ibran

Reali interesohet për Ibran

Instagram, i dëmshëm për shëndetin mendor thonë ekspertët

Instagram, i dëmshëm për shëndetin mendor thonë ekspertët