Një nga të kthyerat nga Siria pranon se burri i saj paguhej në baza mujore për pjesëmarrje në luftë

24.04.2019 16:21
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Një nga të kthyerat nga Siria pranon se burri i saj paguhej në baza mujore për pjesëmarrje në luftë

Një nga gratë e kthyera nga Siria në seancën e sotme dëgjimore ka pranuar se bashkëshorti i saj është paguar në baza mujore për pjesëmarrje në luftën në Siri.

Sot është mbajtur seanca dëgjimore për 10 gra të kthyera nga Siria të cilat hetohen për pjesëmarrje në grupe terroriste.

Ishte planifikuar që seanca dëgjimore të mbahej edhe për dy gra të tjera, por që për shkak të gjendjes shëndetësore është pezulluar seanca.

Avokatja Fatlume Sekiraqa pas seancës ka thënë se kanë kundërshtuar kërkesën e Prokurorisë Speciale për masën e arrestit shtëpiak. Ajo ka thënë se kanë kërkuar masën e paraqitjes në polici.

Sipas saj, këto të dyshuara në seancën e mbyllur për media kanë thënë se janë penduar për shkuarjen në Siri.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Basha: Të gjithë bashkë në shesh, t’i tregojmë Ramës se populli ia ka hequr vizën

Basha: Të gjithë bashkë në shesh, t’i tregojmë Ramës se populli ia ka hequr vizën

Çdo vit, Komisioni Evropian përsërit rekomandimet e njëjta për Kosovën

Çdo vit, Komisioni Evropian përsërit rekomandimet e njëjta për Kosovën

Tri komunat e Kosovës që do të mbesin në terr për 7 ditë

Tri komunat e Kosovës që do të mbesin në terr për 7 ditë

Estonia bëhet anëtare e Këshillit të Sigurimit të OKB-së

Estonia bëhet anëtare e Këshillit të Sigurimit të OKB-së

Kosova nikoqire e mbledhjes së Asamblesë së Përgjithshme të Organizatës për Cilësi në Evropë

Kosova nikoqire e mbledhjes së Asamblesë së Përgjithshme të Organizatës për Cilësi në Evropë

Rama: SHBA nuk e toleron dhunën kundër institucioneve

Rama: SHBA nuk e toleron dhunën kundër institucioneve

Deklarimi i pasurisë nxjerr udhëheqësit milionerë të shtetit të varfër

Deklarimi i pasurisë nxjerr udhëheqësit milionerë të shtetit të varfër

Besian Mustafa, kryetar i degës së katërt të LDK-së në Prishtinë

Besian Mustafa, kryetar i degës së katërt të LDK-së në Prishtinë

Daçiq: Ka mundësi të mos mbahet Samiti i Parisit, nëse Kosova nuk e heq taksën

Daçiq: Ka mundësi të mos mbahet Samiti i Parisit, nëse Kosova nuk e heq taksën

Mitrovicë, theren me thikë tre persona

Mitrovicë, theren me thikë tre persona

Veseli në Drenas dhe Dragash: Ne marrim përgjegjësi sepse e dimë ku duam të arrijmë

Veseli në Drenas dhe Dragash: Ne marrim përgjegjësi sepse e dimë ku duam të arrijmë

Haziri flet si Shef i LDK’së, thotë se shpejt rrëzohet Qeveria

Haziri flet si Shef i LDK’së, thotë se shpejt rrëzohet Qeveria

I mituri godet për vdekje me armë zjarri 6-vjeçarin

I mituri godet për vdekje me armë zjarri 6-vjeçarin

Vuçiq bisedon sot me Merkelin për Kosovën

Vuçiq bisedon sot me Merkelin për Kosovën

Shkupi mes datës për negociata me BE-në dhe zgjedhjeve të parakohshme

Shkupi mes datës për negociata me BE-në dhe zgjedhjeve të parakohshme

Deputetët kërkojnë hetim për 140 milionët e dhënë në emër të granteve bujqësore

Deputetët kërkojnë hetim për 140 milionët e dhënë në emër të granteve bujqësore