Një nënë aplikon qumështin e gjirit tek çarjet e lëkurës, rezultati është befasues

11.02.2019 00:53
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Një nënë aplikon qumështin e gjirit tek çarjet e lëkurës, rezultati është befasues

Chantelle Clarke, nga Shtetet e Bashkuara, ndan foto të saj para dhe pas aplikimit të barkut të saj, duke aplikuar teknikën, thjesht në një anë të barkut të saj.

Ajo tha se ajo “nuk mund ta besojë” se sa çarjet e lëkurës së saj janë zvogëluar dhe gjithashtu janë zvogëluar në thellësi, duke shtuar se mbase kjo nuk mund të funksionojë 100 % për të gjithë, por “definitivisht ndihmon”.

Duke shkruar në mediat sociale në fillim të këtij muaji, Chantelle shpjegoi: “Kam qenë duke u përpjekur për një eksperiment të vogël për dy javët e fundit, duke vënë qumësht gjiri në një anë të barkut tim dhe nuk mund ta besoj ndryshimin !!

Ajo shpjegon se si aplikon qumështin e gjirit në pjesën me vija të barkut, pret të thahet zona e më pas vesh bluzën.

Pasi e ka bërë një gjë të tillë për tre javë, mamaja e saj e inkurajoi atë ta ndante këtë eksperiencë me nënat e tjera, pasi u trondit nga ndryshimi në thellësinë dhe ngjyrën e çarjeve.

Dhe nënat janë të lumtura që ajo e bëri një gjë të tillë, pasi postimi i saj ka gjeneruar më shumë se 8,000 reagime dhe komente, dhe mbi 9,000 aksione.

Shumë prej tyre komentuan se “do ta provonin një herë”, ndërsa Shelby Vuylsteke shtoi: “Hidhni vajin bio dhe çdo krem që pretendon të përmirësojë lëkurën”.

Jaz Wipatene ka shkruar: “Uau, fëmija im është 14 muajsh dhe kam provuar çdo krem!”

Aislinn Holtry zbuloi: “Unë kam lëkurë të tmerrshme në fytyrë, pas lindjes së  fëmijës tim të tretë, një vajzë. Unë kam vënë qumësht gjiri në faqet e mia dhe më ka ndihmuar shumë.”

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Një nënë aplikon qumështin e gjirit tek çarjet e lëkurës, rezultati është befasues

Një nënë aplikon qumështin e gjirit tek çarjet e lëkurës, rezultati është befasues

Notat e lojtarëve: Athletic Bilbao 0-0 Barcelona, Ter Stegen dhe Raul Garcia më të mirët

Notat e lojtarëve: Athletic Bilbao 0-0 Barcelona, Ter Stegen dhe Raul Garcia më të mirët

Pasi dhuroi 30 mijë euro për gjetjen e Sala, Mbappe i prin edhe donacionit për gjetjen e pilotit

Pasi dhuroi 30 mijë euro për gjetjen e Sala, Mbappe i prin edhe donacionit për gjetjen e pilotit

Snapchat ka ngelur në vend dhe ky grafik fajëson konkurrencën nga Facebook

Snapchat ka ngelur në vend dhe ky grafik fajëson konkurrencën nga Facebook

Barca nuk arrin të fitojë ndaj Bilbaos

Barca nuk arrin të fitojë ndaj Bilbaos

Sarri shpjegon pse nuk ia dha dorën Guardiolas, thotë që nuk e di nëse duhet t’i frikësohet një shkarkimi të mundshëm

Sarri shpjegon pse nuk ia dha dorën Guardiolas, thotë që nuk e di nëse duhet t’i frikësohet një shkarkimi të mundshëm

Prezantohet procesori që do ti bëjë telefonët e rangut të mesëm më të fuqishëm

Prezantohet procesori që do ti bëjë telefonët e rangut të mesëm më të fuqishëm

Çfarë janë fibrat dietike dhe përse janë të rëndësishme ato?

Çfarë janë fibrat dietike dhe përse janë të rëndësishme ato?

Lenjani vazhdon me paraqite të mira, shënon edhe në barazimin e Sionit ndaj Luganos

Lenjani vazhdon me paraqite të mira, shënon edhe në barazimin e Sionit ndaj Luganos

Milani-Cagliari: Formacionet zyrtare, Paqueta nga fillimi

Milani-Cagliari: Formacionet zyrtare, Paqueta nga fillimi

Sarri nuk ia jep dorën Guardiolas në fund të ndeshjes

Sarri nuk ia jep dorën Guardiolas në fund të ndeshjes

Majmunët ikën nga kopshti zoologjik, nëpërmjet trungut që e kishte rrëzuar era (Video)

Majmunët ikën nga kopshti zoologjik, nëpërmjet trungut që e kishte rrëzuar era (Video)

Krijohet kremi që do të konkurrojë Viagran, por ka një problem të “vogël”

Krijohet kremi që do të konkurrojë Viagran, por ka një problem të “vogël”

Shoqen më të mirë e ka një pulë, bëri edhe një tatuazh me fytyrën e saj (Video)

Shoqen më të mirë e ka një pulë, bëri edhe një tatuazh me fytyrën e saj (Video)

Shfletuesi Chrome do të mbrojë shikimin tuaj falë këtij ndryshimi

Shfletuesi Chrome do të mbrojë shikimin tuaj falë këtij ndryshimi

Werderi shpreson që lëndimi i Rashicës të mos jetë serioz

Werderi shpreson që lëndimi i Rashicës të mos jetë serioz