Një muaj paraburgim ndaj të pandehurit që i shkaktoi lëndime trupore bashkëshortes së tij

19.03.2019 14:49
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Një muaj paraburgim ndaj të pandehurit që i shkaktoi lëndime trupore bashkëshortes së tij

– Prokuroria Themelore në Gjakovë, ka bërë kërkesë për caktimin e paraburgimit, në Gjykatën Themelore në Gjakovë-Dega Malishevë, kundër të pandehurit T.I., me dyshimin se i njëjti ka kryer veprën penale” lëndim i lehtë trupor” nga neni 188 par.3 lidhur me parag.1. të KPRK-së.( Dhunë në Familje).

Me datën 17 mars 2019, pikërisht në shtëpinë e tyre të përbashkët pas një fjalosje paraprake, i pandehuri T.I., i shkakton lëndime të lehta trupore bashkëshortes së tij Y.B., duke e goditur atë me grushte në fytyrë dhe shqelma në trup.

Gjyqtari i procedurës paraprake i Gjykatës Themelore në Gjakovë-Dega në Malishevë, ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore në Gjakovë, dhe i ka caktuar të dyshuarit masën e paraburgimit prej një muaji./Infosot/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Shpërthen dhunë me grushte e karrige në degën e “presidentit Ibrahim Rugova” në LDK

Shpërthen dhunë me grushte e karrige në degën e “presidentit Ibrahim Rugova” në LDK

Amfilohije: Vuçiç është tradhtar, ai do ta japë Kosovën

Amfilohije: Vuçiç është tradhtar, ai do ta japë Kosovën

Reagime ndaj reklamimit të punës së Qeverisë në mediat e Maqedonisë e V.

Reagime ndaj reklamimit të punës së Qeverisë në mediat e Maqedonisë e V.

Jeremiq në Anamoravë tregon “ç’duhet bërë” me Kosovën

Jeremiq në Anamoravë tregon “ç’duhet bërë” me Kosovën

Gjashtë detyrat e BE-së për Serbinë, e para Kosova

Gjashtë detyrat e BE-së për Serbinë, e para Kosova

Jeremiq shkon në një restorant në Gjilan, kritikohet nga Lista Serbe

Jeremiq shkon në një restorant në Gjilan, kritikohet nga Lista Serbe

Sipas Daçiqit, Kosovën e presin edhe 10 çnjohje

Sipas Daçiqit, Kosovën e presin edhe 10 çnjohje

53 nxënës të përjashtuar nga provimi i maturës

53 nxënës të përjashtuar nga provimi i maturës

Rrokulliset me traktor, vdes 60 vjeçari nga Istogu 17 minuta më parë

Rrokulliset me traktor, vdes 60 vjeçari nga Istogu 17 minuta më parë

Ramiz Kelmendi i tregon LDK’së se si t’i evitojë përleshjet

Ramiz Kelmendi i tregon LDK’së se si t’i evitojë përleshjet

Kosnett: Normalizimi i marrëdhënieve Kosovë-Serbi zhbllokon të ardhmen evropiane të të dy vendeve

Kosnett: Normalizimi i marrëdhënieve Kosovë-Serbi zhbllokon të ardhmen evropiane të të dy vendeve

Produktet amerikane përmes Kosovës në Evropë

Produktet amerikane përmes Kosovës në Evropë

11 vite pas fuqizimit, ekspertët shohin defekte në Kushtetutën e Kosovës

11 vite pas fuqizimit, ekspertët shohin defekte në Kushtetutën e Kosovës

Ahmeti paralajmëron se do ta dërgojë në gjykatë çështjen e Policisë së Prishtinës

Ahmeti paralajmëron se do ta dërgojë në gjykatë çështjen e Policisë së Prishtinës

Shkup: Ligji për siguri në vendin e punës, i pazbatueshëm në praktikë

Shkup: Ligji për siguri në vendin e punës, i pazbatueshëm në praktikë

“Të ndahemi nga Shqipëria”, reagon Rama: Qasje e çuditshme

“Të ndahemi nga Shqipëria”, reagon Rama: Qasje e çuditshme