Një muaj paraburgim ndaj të dyshuarit për tentim-vrasje në Pejë

07.12.2018 14:17
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Një muaj paraburgim ndaj të dyshuarit për tentim-vrasje në Pejë

Gjykata në Peja ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë për caktimin e paraburgimit ndaj të pandehurit A.T për veprën penale “vrasje në tentativë”.

Sipas njoftimit, ky vendim është marrë me dyshimin e arsyeshëm se me datë 03.12.2018, në kafiterinë “Grand Jerina”, në fshatin Carrabreg, Komuna Deçan, me dashje dhe për motive ende të panjohura tenton t’i provoj nga jeta të dëmtuarit B.D dhe N.D, në atë mënyrë që ditën kritike pas një konflikti verbal brenda kafenesë mes të pandehurit dhe të dëmtuarve, ku ndërhyn dëshmitari M.Z dhe i ndanë ndërsa, të dyshuarin e qet jashtë lokalit, pas pak minutash i njëjti futet prapë në lokal me armë në dorë dhe nga një distance prej 5-6 metrash shtie tri herë në drejtim të vendit ku ishin ulur viktimat por nuk arrin t’i qëllojë, e pastaj me të shpejtë largohet nga vendi i ngjarjes, raporton lajmi.net.

Me këto veprime i pandehuri A.T dyshohet se ka kryer veprat penale vrasje e rëndë në tentative dhe mbajtja në pronësi, kontroll apo posedim të paautorizuar të armëve.

Të pandehurit i është caktuar masa e paraburgimit në kohëzgjatje prej 1 (një) muaji.

“Kundër këtij vendimi pala e pakënaqur ka të drejtë ankese në Gjykatën e Apelit”, thuhet në njoftim.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


LDK: S’kemi qëndrim për protestat e Vetëvendosjes

LDK: S’kemi qëndrim për protestat e Vetëvendosjes

Katër të arrestuar në Shqipëri për disa tenderë në ministrinë e Drejtësisë

Katër të arrestuar në Shqipëri për disa tenderë në ministrinë e Drejtësisë

Kosova me model për eliminimin e plastikës

Kosova me model për eliminimin e plastikës

Raporti i OKB-së për Kosovën: Taksa rriti tensionet midis Prishtinës dhe Beogradit

Raporti i OKB-së për Kosovën: Taksa rriti tensionet midis Prishtinës dhe Beogradit

Surroi për rastin Trepça, Kosova të kalojë prej procesit negociator të “normalizimit” në atë të “Marrëveshjes gjithëpërfshirëse”

Surroi për rastin Trepça, Kosova të kalojë prej procesit negociator të “normalizimit” në atë të “Marrëveshjes gjithëpërfshirëse”

Muharrem Nitaj kërkon ndërprerjen e dialogut deri në sqarimin e statusit të Trepçës

Muharrem Nitaj kërkon ndërprerjen e dialogut deri në sqarimin e statusit të Trepçës

IPK arreston një zyrtar policor  të dyshuar

IPK arreston një zyrtar policor të dyshuar

Nënshkruhet kontrata për rehabilitimin e hekurudhës Fushë Kosovë – Hani i Elezit

Nënshkruhet kontrata për rehabilitimin e hekurudhës Fushë Kosovë – Hani i Elezit

Rifunksionalizohet zyra e antenës që lidh Shqipërinë dhe Kosovën

Rifunksionalizohet zyra e antenës që lidh Shqipërinë dhe Kosovën

Abrashi: Vendimi i Kushtetueses, pazar i madh politik

Abrashi: Vendimi i Kushtetueses, pazar i madh politik

Mot me shi sot në Kosovë

Mot me shi sot në Kosovë

Bormio, ish-refugjati kthehet në Shqipëri dhe hap një klinikë

Bormio, ish-refugjati kthehet në Shqipëri dhe hap një klinikë

S’ka zgjedhje, synohet marrëveshja me Serbinë

S’ka zgjedhje, synohet marrëveshja me Serbinë

‘Pranvera shqiptare’, Kurti nis përgatitjet

‘Pranvera shqiptare’, Kurti nis përgatitjet

Kocijançiçi thotë se temat për bisedime i caktojnë Kosova e Serbia, jo BE-ja

Kocijançiçi thotë se temat për bisedime i caktojnë Kosova e Serbia, jo BE-ja

Fitore strategjike e NATO-s në Ballkan me nënshkrimin e anëtarësimit të Maqedonisë Veriore

Fitore strategjike e NATO-s në Ballkan me nënshkrimin e anëtarësimit të Maqedonisë Veriore