Një kafene në Tajlandë ofron një eksperiencë unike – mund të luani dhe të bëni fotografi me qentë Husky siberianë (Video)

27.02.2019 23:40
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Një kafene në Tajlandë ofron një eksperiencë unike – mund të luani dhe të bëni fotografi me qentë Husky siberianë (Video)

Tifozët e qenve Husky siberian në Tajlandë kanë mundësinë që pasi të pinë kafe ose edhe diçka tjetër, të shoqërohen nga diçka që ndoshta ndodh vetëm në këtë kafene.

Pasi të kenë pirë kafenë, shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi, ata ftohen të lajnë duart, në këpucë të vendosin “mbathje mbrojtëse” (për të mbrojtur qentë nga bakteret e jashtme) dhe duhet të presin.

Pronarët pastaj hapin derën, dhe, sipas të ftuarve, ata lirojnë rreth 20 prej qenve të tillë.

Duke qenë pranë tyre, ata mund të bëjnë fotografi, luajnë me ta dhe jo vetëm.

Bëhet fjalë për pronarin i cili thuhet se merret me kultivimin dhe shitjen e tyre kështu që ata vendosën të zgjerojnë biznesin pak dhe të ofrojnë diçka të re. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Mësoni trupin tuaj ta luftojë vetë diabetin

Mësoni trupin tuaj ta luftojë vetë diabetin

Një databazë me 800 milion e-mail zbulohet online

Një databazë me 800 milion e-mail zbulohet online

Bufi i shtëpisë zgjeroi territorin, përzuri macen e shtrirë në divan (Video)

Bufi i shtëpisë zgjeroi territorin, përzuri macen e shtrirë në divan (Video)

AKEP i dorëzon Vodafone Albania frekuencat e reja, pritet rritja e shpejtësisë së internetit

AKEP i dorëzon Vodafone Albania frekuencat e reja, pritet rritja e shpejtësisë së internetit

Zbuloni se a jeni të varur nga sheqeri?

Zbuloni se a jeni të varur nga sheqeri?

Forma re e prerjes së ananasit i ka befasuar të gjithë, shumë thjeshtë dhe lehtë (Video)

Forma re e prerjes së ananasit i ka befasuar të gjithë, shumë thjeshtë dhe lehtë (Video)

Tim Cook ndryshon emrin në Twitter në Tim Apple

Tim Cook ndryshon emrin në Twitter në Tim Apple

Gratë imigrante në teknologji

Gratë imigrante në teknologji

Gjithçka nisi me një skuqje, gruas i zhvillohet infeksioni i rrallë në hundë

Gjithçka nisi me një skuqje, gruas i zhvillohet infeksioni i rrallë në hundë

6 arsye pse Python është gjuha e programimit e së ardhmes

6 arsye pse Python është gjuha e programimit e së ardhmes

Shënohet rasti historik në Epideminë Globale të virusit HIV

Shënohet rasti historik në Epideminë Globale të virusit HIV

Rezultatet që mjekët kishin parë pas trajtimit të një tumori me vaj kanabisi ishin befasuese

Rezultatet që mjekët kishin parë pas trajtimit të një tumori me vaj kanabisi ishin befasuese

Trump mendon se ekzekutivi i Apple e ka emrin Tim Apple

Trump mendon se ekzekutivi i Apple e ka emrin Tim Apple

Nëse hani domate do të jetoni më gjatë

Nëse hani domate do të jetoni më gjatë

Vodafone: Bllokimi i Huawei do të pengojë 5G

Vodafone: Bllokimi i Huawei do të pengojë 5G

Linja e re e smartfonëve Galaxy S10 paraqitet zyrtarisht në Tiranë

Linja e re e smartfonëve Galaxy S10 paraqitet zyrtarisht në Tiranë