Një bukuroshe futbolliste dhe gazetare (Foto)

30.09.2016 21:43
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Një bukuroshe futbolliste dhe gazetare (Foto)

Brenda Perez është një gazetare spanjolle dhe njëkohësisht futbollistë e Espanjolit. Bukuroshja brune njihet për protagonizmin e saj në fushatën për barazinë gjinore.

Ajo ka treguar së fundmi që e ka patur shumë të vështirë në fëmijëri që të luante futboll, pasi në qytetin saj nuk kishte skuadër futbolli femrash.

Brenda Perez sot është një personazh i njohur në Katalunjë falë pasionit për sportin, veçanërisht për futbollin.

/tch/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Vila e parë nënujore: 50 mijë euro nata për ata që duan të ‘flenë me peshq’ (Video)

Vila e parë nënujore: 50 mijë euro nata për ata që duan të ‘flenë me peshq’ (Video)

Mesazhet private të 81,000 llogarive të Facebook nxirren në shitje

Mesazhet private të 81,000 llogarive të Facebook nxirren në shitje

Gabi: Nuk ka kuptim nëse Griezmann nuk e fiton Topin e Artë

Gabi: Nuk ka kuptim nëse Griezmann nuk e fiton Topin e Artë

Si ta rrisim lumturinë me një ushtrim ditor prej 10 minutash?

Si ta rrisim lumturinë me një ushtrim ditor prej 10 minutash?

Gjenden njëmijë dhëmbë të njerëzve brenda murit të një ndërtese (Foto/Video)

Gjenden njëmijë dhëmbë të njerëzve brenda murit të një ndërtese (Foto/Video)

Martinez nuk dëshiron të humbë kohë duke folur për Realin

Martinez nuk dëshiron të humbë kohë duke folur për Realin

Me Google Earth, banorët e Stokholmit  zbuluan grafitet “perverse” në kulmet e ndërtesave të tyre (Video)

Me Google Earth, banorët e Stokholmit  zbuluan grafitet “perverse” në kulmet e ndërtesave të tyre (Video)

Conti kthehet të luajë pas 423 ditëve

Conti kthehet të luajë pas 423 ditëve

Rregullat para matjes së shtypjes së gjakut: Vetëm nëse i respektoni këto pesë pika, rezultati do të jetë i vlefshëm!

Rregullat para matjes së shtypjes së gjakut: Vetëm nëse i respektoni këto pesë pika, rezultati do të jetë i vlefshëm!

Rahoveci shënon fitoren e gjashtë, e mund Lipjanin

Rahoveci shënon fitoren e gjashtë, e mund Lipjanin

Tentoi të bëjë selfie në galerinë e arteve, gruaja rrëzon në tokë pikturën e Salvador Dalit (Video)

Tentoi të bëjë selfie në galerinë e arteve, gruaja rrëzon në tokë pikturën e Salvador Dalit (Video)

Stafi i Google proteston në mbështetje të grave të kompanisë

Stafi i Google proteston në mbështetje të grave të kompanisë

Valverde: Messi është kthyer në stërvitje, por nuk do të nxitojmë me të

Valverde: Messi është kthyer në stërvitje, por nuk do të nxitojmë me të

20 sëmundjet me dhimbjet më të mëdha

20 sëmundjet me dhimbjet më të mëdha

iOS 12 arrin 60% adoptim, Android 9 Pie vetëm 0.1%

iOS 12 arrin 60% adoptim, Android 9 Pie vetëm 0.1%

Lucas Biglia deri në dy muaj jashtë fushave?

Lucas Biglia deri në dy muaj jashtë fushave?