Nis takimi i Haradinajt me këshilltarët e Merkelit

11.03.2019 13:58
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Nis takimi i Haradinajt me këshilltarët e Merkelit

Ramush Haradinaj në këto momente është duke mbajtur takim me këshilltarët politikë të kancelarës Gjermane, Angela Merkel, Matthias Leuttenberg dhe Jan Hecker.

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj në këto momente është duke mbajtur takim me këshilltarët politik të kancelarës Gjermane, Angela Merkel, Matthias Leuttenberg dhe Jan Hecker, shkruan Lajmi.net.

Takimi është duke u mbajtur me dyer të mbyllura.

Kujtojmë, se në Kosovë të shtunën solli mesazhe edhe zyrtari i lartë amerikan, David Hale, i cili ftoi liderët e Kosovës që të flasin me një zë, në mënyrë që të fuqizohet roli i Kosovës në dialog

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Boris Johnson paralajmëron valë të dytë të koronavirusit në Evropë

Boris Johnson paralajmëron valë të dytë të koronavirusit në Evropë

Ahmeti: Çfarë kuptimi ka mbyllja e kufijve kur në Ballkan fshihen shifrat e të infektuarve

Ahmeti: Çfarë kuptimi ka mbyllja e kufijve kur në Ballkan fshihen shifrat e të infektuarve

OAK: Të miratohen urgjent pakot mbështetëse, bizneset po falimentojnë

OAK: Të miratohen urgjent pakot mbështetëse, bizneset po falimentojnë

Komisioni për Integrim Evropian miraton rishikimin e buxhetit

Komisioni për Integrim Evropian miraton rishikimin e buxhetit

Hoti: Procesi i dialogut është plotësisht i koordinuar me SHBA-të

Hoti: Procesi i dialogut është plotësisht i koordinuar me SHBA-të

Përçarje të reja brenda koalicionit, Meliza Haradinaj i quan absurde masat e reja të Hotit

Përçarje të reja brenda koalicionit, Meliza Haradinaj i quan absurde masat e reja të Hotit

Viti – Aksident trafiku me lëndime

Viti – Aksident trafiku me lëndime

Hoti: Jemi në shqyrtim të masave të reja, do të konsultohemi me të gjithë

Hoti: Jemi në shqyrtim të masave të reja, do të konsultohemi me të gjithë

38 aktakuza kundër 49 personave gjatë 24 orëve të fundit

38 aktakuza kundër 49 personave gjatë 24 orëve të fundit

Komisioni për Integrim Evropian mbajti sot mbledhjen e radhës

Komisioni për Integrim Evropian mbajti sot mbledhjen e radhës

Dumoshi në Obiliq, viziton projektet e mbështetura nga MKRS

Dumoshi në Obiliq, viziton projektet e mbështetura nga MKRS

Aksident trafiku me lëndime të rënda trupore në Prishtinë

Aksident trafiku me lëndime të rënda trupore në Prishtinë

Gllogoc – Sulmon fizikisht bashkëshorten

Gllogoc – Sulmon fizikisht bashkëshorten

Grabitje në Podujevë

Grabitje në Podujevë

Thaçi në Infektivë, premton përkrahje institucionale për stafin shëndetësor

Thaçi në Infektivë, premton përkrahje institucionale për stafin shëndetësor

OAK: Të zbatohet me urgjencë pakoja emergjente

OAK: Të zbatohet me urgjencë pakoja emergjente