Nis ndërtimi i bibliotekës në Obiliq

14.06.2020 16:19
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Nis ndërtimi i bibliotekës në Obiliq

Në kuadër të kremtimit të ditës së çlirimit të Komunës së Obiliqit, sot është bërë vënia e gurthemelit për ndërtimin e bibliotekës së qytetit.

Me këtë rast, kryetari i komunës, Xhefer Gashi, tha se për nder të kësaj dite kanë nis punën për këtë bibliotekë, e cila është e domosdoshme për të rinjët dhe studentët.

“Që në këtë ditë të bëjmë edhe gurthemelin e bibliotekës së qytetit me qëllim që të krijohet një mundësi më shumë për të rinjët, për studentët tanë që e kanë shumë të domosdoshme. Hapësira totale duhet të jetë diku rreth 750 metra katror, projekti në total është 272 mijë euro dhe afati kohorë është 120 ditë pune për realizimin e projektit”, tha ai.

Përndryshe, kuvendi komunal në këtë komunë, ka mbajtur edhe një seancë solemne për ditën e çlirimit, ku u vlerësua lartë sakrifica dhe kontribut i të rënëve për liri/FrontOnline/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Nis ndërtimi i bibliotekës në Obiliq

Nis ndërtimi i bibliotekës në Obiliq

India synon të përdorë 500 vagonë treni për pacientët me koronavirus

India synon të përdorë 500 vagonë treni për pacientët me koronavirus

Opozita e pabindur për pjesëmarrje në dialog

Opozita e pabindur për pjesëmarrje në dialog

Drenasi kremton 14 Qershorin, Ditën e Çlirimit

Drenasi kremton 14 Qershorin, Ditën e Çlirimit

Haradinaj takohet me  Monika Kryemadhin

Haradinaj takohet me Monika Kryemadhin

Arrestohet shtetasi i Shqipërisë, tentoi t’u japë ryshfet policëve në Vërmicë

Arrestohet shtetasi i Shqipërisë, tentoi t’u japë ryshfet policëve në Vërmicë

Rukiqi: Privatizimi i Telekomit dhe themelimi i gjykatës komerciale, të domosdoshme

Rukiqi: Privatizimi i Telekomit dhe themelimi i gjykatës komerciale, të domosdoshme

Fermeri nga Rahoveci në prag të falimentimit, mbi 30 mijë euro dëme nga pandemia

Fermeri nga Rahoveci në prag të falimentimit, mbi 30 mijë euro dëme nga pandemia

FSK fillon kampanjën e rekrutimit brenda disa ditëve

FSK fillon kampanjën e rekrutimit brenda disa ditëve

40 persona nga Vushtria sot presin rezultatet për COVID-19

40 persona nga Vushtria sot presin rezultatet për COVID-19

“Do të këndoj falas për ju”, Labi fton maturantët në protestë

“Do të këndoj falas për ju”, Labi fton maturantët në protestë

Spanja rihap kufijtë për vendet e Shengenit

Spanja rihap kufijtë për vendet e Shengenit

Maqedonia e Veriut: Rritje e gjuhës së urrejtjes në rrjete sociale

Maqedonia e Veriut: Rritje e gjuhës së urrejtjes në rrjete sociale

Një zjarr ka shpërthyr në postën e Ferizajt

Një zjarr ka shpërthyr në postën e Ferizajt

Ka ndërruar jetë Shukri Abdullahu

Ka ndërruar jetë Shukri Abdullahu

Zemaj: Nuk do të rikthehen masat e izolimit

Zemaj: Nuk do të rikthehen masat e izolimit