Ngritet aktakuzë ndaj personit që shkaktoi aksident me fatalitet

02.08.2019 14:35
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Ngritet aktakuzë ndaj personit që shkaktoi aksident me fatalitet

Prokuroria Themelore në Gjilan, Departamenti për Krime të Rënda, ka ngritur aktakuzë ndaj të pandehurit K.Z., për shkak të veprës penale ‘’Rrezikim i trafikut publik’’, i cili gjendet nën masën e paraburgimit, që nga data 06 korrik 2019.

Sipas aktakuzës së kësaj Prokurorie, më 04 korrik 2019, rreth orës 22:55 minuta, në rrugën Uglarë-Malishevë, i pandehuri K.Z., ka rrezikuar trafikun publik, duke e vënë në rrezik jetën e njerëzve, ashtu që gjatë drejtimit të automjetit të markës ‘’Opel Vectra’’, ka shkaktuar aksident komunikacioni me fatalitet.

Nga kjo prokurori më tej thonë se aksidenti është shkaktuar për shkak të mos përshtatjes së lëvizjes së automjetit në vendbanim, ku shpejtësia e lejuar është 50 km/h, ndërsa i pandehuri ka lëvizur me shpejtësi prej 89 km/h, me ç’rast gjatë kalimit në kthesë, ka humbur kontrollin mbi drejtimin e automjetit, duke kaluar në shiritin tjetër të lëvizjes, ku edhe ka goditur automjetin tjetër të markës ‘’Mercedes’’, të cilin e drejtonte tani i ndjeri G.S., ku nga goditja i njëjti ka marrë lëndime vdekjeprurëse, ndërsa lëndime të lehta trupore ka marrë nëna e tij, tani e dëmtuara F.S., si dhe bashkudhëtarët në automjetin e të pandehurit, tani të dëmtuarit B.Z., A.Z. dhe Z.Z.

Prokuroria me rastin e ngritjes së aktakuzës, ka kërkuar nga Gjykata kompetente në Gjilan, që të pandehurin K.Z., ka shpallë fajtor për këtë vepër penale dhe t’i shqiptojë dënim plotësues – Ndalimin e drejtimit të automjetit.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Ministria e Bujqësisë: Mbështetja financiare për fermerët nuk mund të njolloset me tendenca politike paraelektorale

Ministria e Bujqësisë: Mbështetja financiare për fermerët nuk mund të njolloset me tendenca politike paraelektorale

Ngritet aktakuzë ndaj personit që shkaktoi aksident me fatalitet

Ngritet aktakuzë ndaj personit që shkaktoi aksident me fatalitet

Ndodh e pritshmja: LDK pikë e pesë në zgjedhje, Veliu kundër Mustafës

Ndodh e pritshmja: LDK pikë e pesë në zgjedhje, Veliu kundër Mustafës

Haradinaj ia atribuon të gjitha sukseset vetvetes, ende e përmend liberalizimin e vizave

Haradinaj ia atribuon të gjitha sukseset vetvetes, ende e përmend liberalizimin e vizave

Tahiri: Kthimi i qytetarëve nga Siria e bëri Kosovën referencë globale kundër terrorizmit

Tahiri: Kthimi i qytetarëve nga Siria e bëri Kosovën referencë globale kundër terrorizmit

Thaçi nisë tentimet për ta arnuar Qeverinë i kërkon PAN’it një mandatar

Thaçi nisë tentimet për ta arnuar Qeverinë i kërkon PAN’it një mandatar

Njeriu i Putinit në Beograd: Mbështesim një kompromis dhe një zgjidhje kreative mes Kosovës e Serbisë

Njeriu i Putinit në Beograd: Mbështesim një kompromis dhe një zgjidhje kreative mes Kosovës e Serbisë

Palmer: Qeveria në ardhje ta heqë taksën dhe ta vazhdojë dialogun

Palmer: Qeveria në ardhje ta heqë taksën dhe ta vazhdojë dialogun

Çfarë paralajmërimi i ka bërë Lutfi Haziri sot kryesisë së LDK’së dhe Mustafës

Çfarë paralajmërimi i ka bërë Lutfi Haziri sot kryesisë së LDK’së dhe Mustafës

Projektligji, pasaporta shqiptare edhe për qytetarët e Kosovës?

Projektligji, pasaporta shqiptare edhe për qytetarët e Kosovës?

Policia e Kosovës me plan operativ për organizimin e festivalit Sunny Hill

Policia e Kosovës me plan operativ për organizimin e festivalit Sunny Hill

Hoxhaj: Kosova gjithmonë i është mirënjohëse Britanisë së Madhe

Hoxhaj: Kosova gjithmonë i është mirënjohëse Britanisë së Madhe

Isa Mustafa është konsensusi për kryetar të LDK-së

Isa Mustafa është konsensusi për kryetar të LDK-së

Vihet gurthemeli i shtëpisë muze të Rexhep Malajt

Vihet gurthemeli i shtëpisë muze të Rexhep Malajt

Aktakuzë ndaj dy personave në Prizren për keqpërdorim të pozitës zyrtare

Aktakuzë ndaj dy personave në Prizren për keqpërdorim të pozitës zyrtare

Për shkak të mërgimtarëve, Komuna e Suharekës ndërpret punimet në akset kryesore rrugore

Për shkak të mërgimtarëve, Komuna e Suharekës ndërpret punimet në akset kryesore rrugore