Ngjyra më e mirë për takimin e parë

11.02.2016 10:28
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Ngjyra më e mirë për takimin e parë

Të gjithë e dimë rëndësinë e njyrës dhe si ajo ndikon në perceptimin e të tjerëve për ju. Sfida për të zgjedhur veshjen e përsosur për një rast të veçantë është mundim i mjaftueshëm, duke i shtuar psikologjinë e ngjyrës atëherë bëhet sfide e pamundur.

Për të luajtur më sigurtë, shpesh e zgjedhim atë themeloren – klasiken. Nga gishtat në kokë vishuni me të zezë, me lara të bardha diku-diku, dhe kjo është uniforma jonë e preferuar. Ndërsa këtë mendim e përforcon pyetësori që e bëmë, nga i cili u vërtetuam se – e zeza është ngjyra më e mirë. E zeza është udhëheqëse gati për çdo kualitet pozitiv, përfshirë vetëbesimin, intelegjencën dhe seksapilitetin, që e bën atë universale për gjithçka (nga intervistat deri tek dasmat). Nëse dyshoni në këshillat e tona, Quartz ka zbuluar preferencën pozitive të së zezës të bazuar në gjetje shkencore.

E kuqja ishte e preferuara e femrave dhe meshkujve kur u pyetën se çfarë shohin si më tërheqëse tek gjinia e kundërt. Sidoqoftë, arroganca dhe mungesa e intelegjencës ishin mbresat e para për ngjyrat e zjarrta, duke i bërë një opsion sekondar për parametrat profesionale. Ngjyrat që kurrë nuk duhet ti veshni kur dëshironi të leni përshtypje janë ngjyra kafe dhe portokalli.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Rezultatet që mjekët kishin parë pas trajtimit të një tumori me vaj kanabisi ishin befasuese

Rezultatet që mjekët kishin parë pas trajtimit të një tumori me vaj kanabisi ishin befasuese

Trump mendon se ekzekutivi i Apple e ka emrin Tim Apple

Trump mendon se ekzekutivi i Apple e ka emrin Tim Apple

Nëse hani domate do të jetoni më gjatë

Nëse hani domate do të jetoni më gjatë

Vodafone: Bllokimi i Huawei do të pengojë 5G

Vodafone: Bllokimi i Huawei do të pengojë 5G

Linja e re e smartfonëve Galaxy S10 paraqitet zyrtarisht në Tiranë

Linja e re e smartfonëve Galaxy S10 paraqitet zyrtarisht në Tiranë

Shkencëtarët zbulojnë një ‘xham’ që e shkatërron bakterin E.coli

Shkencëtarët zbulojnë një ‘xham’ që e shkatërron bakterin E.coli

Mbretëresha e Britanisë përdor për herë të parë Instagramin

Mbretëresha e Britanisë përdor për herë të parë Instagramin

Spitali i Mitrovicës dhe “Ariani Company” i shtojnë VALA-s 650 konsumatorë të rinj

Spitali i Mitrovicës dhe “Ariani Company” i shtojnë VALA-s 650 konsumatorë të rinj

Konsumimi i një gote vere apo birre në ditë rrit shtypjen e gjakut

Konsumimi i një gote vere apo birre në ditë rrit shtypjen e gjakut

Qëndroi në skajet e ndërtesës së lart, bëri ushtrime trupore përjashta kolonave (Video)

Qëndroi në skajet e ndërtesës së lart, bëri ushtrime trupore përjashta kolonave (Video)

Një problem sigurie në shfletuesin Chrome po përdorej në disa sulme kibernetike

Një problem sigurie në shfletuesin Chrome po përdorej në disa sulme kibernetike

Ish-eskorta: Nuk jam penduar. Bëja seks edhe me të moshuar

Ish-eskorta: Nuk jam penduar. Bëja seks edhe me të moshuar

Gruaja që nuk i njeh as fytyrat e familjarëve të saj diagnostikohet me një çrregullim të rrallë

Gruaja që nuk i njeh as fytyrat e familjarëve të saj diagnostikohet me një çrregullim të rrallë

Transformon fytyrën nëpërmjet grimit që të ngjajë me personazhet e filmave (Foto)

Transformon fytyrën nëpërmjet grimit që të ngjajë me personazhet e filmave (Foto)

Gmail Smart Compose vjen tek të gjithë telefonët Android

Gmail Smart Compose vjen tek të gjithë telefonët Android

Funksioni i ri i Google Maps u shpëton “kokën” shoferëve

Funksioni i ri i Google Maps u shpëton “kokën” shoferëve