Ngjyra e lëkurës e shndërroi në yllin e mediave sociale! (Foto)

04.09.2019 09:31
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Ngjyra e lëkurës e shndërroi në yllin e mediave sociale! (Foto)

Ajo e quan veten “Perëndesha e Melaninës”, por vite më parë, para se ajo të festonte për ngjyrën e lëkurës, modelja 19-vjeçare përballej me bulizëm dhe racizëm!

Sot, ajo është kthyer në sensasionin e mediave sociale, pas një bashkëpunimi me “the Colored Girl”, në një fushatë e cila promovonte diversitetin, imazhet e Khoudia Diop u bënë shumë shpejt virale.

“The Colored Girl” është një agjenci kreative që i dedikohet bukurisë për femrat me ngjyrë.

Diop në një intervistë flet rreth jetës se saj, racizmit që ajo ka kaluar gjatë jetës së saj dhe bulizmit që ka përjetuar në vogëli, si dhe flet gjithashtu se si këto probleme e ndihmuan në rolin që ajo luan si modele sot.

“Mësova se si të dua veten time dhe të lëvdohem me atë që unë jam”, shprehet modelja 19-vjeçare.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Aksidentohet Fifi, tregon gjendjen e saj shëndetësore

Aksidentohet Fifi, tregon gjendjen e saj shëndetësore

LAJMI I FUNDIT: Dy pozitivë me COVID-19 në Formula 1

LAJMI I FUNDIT: Dy pozitivë me COVID-19 në Formula 1

PSG – Neymar, bisedime për kontratën e re

PSG – Neymar, bisedime për kontratën e re

Shaqiri mund t’i bashkohet Muriqit në Fenerbahce, klubi turk bën ofertë

Shaqiri mund t’i bashkohet Muriqit në Fenerbahce, klubi turk bën ofertë

Courtois: Fituam 10 ndeshje radhazi, katalanasit të heshtin

Courtois: Fituam 10 ndeshje radhazi, katalanasit të heshtin

Messi trondit Barcelonën: Njerëzve po iu mbaron durimi

Messi trondit Barcelonën: Njerëzve po iu mbaron durimi

Anibar shpallë programin artistik të festivalit

Anibar shpallë programin artistik të festivalit

Osasuna e mposhtë Barcelonën midis ‘Camp Nou’ me një lojtar më pak

Osasuna e mposhtë Barcelonën midis ‘Camp Nou’ me një lojtar më pak

Pogba ka ndërruar mendjen

Pogba ka ndërruar mendjen

Agjenti i Rashicës: Leipzigu i përshtatet mirë Milotit

Agjenti i Rashicës: Leipzigu i përshtatet mirë Milotit

Rutina e mëngjesit që ndikon në rritjen e produktivitetit në punë

Rutina e mëngjesit që ndikon në rritjen e produktivitetit në punë

Disa nga rregullat për të qenë menaxher i suksesshëm

Disa nga rregullat për të qenë menaxher i suksesshëm

Formacionet zyrtare: Milan – Parma

Formacionet zyrtare: Milan – Parma

“Metallica” i ka lansuar dy këngë nga albumi dhe filmi i ardhshëm koncertal “S&M2”

“Metallica” i ka lansuar dy këngë nga albumi dhe filmi i ardhshëm koncertal “S&M2”

Juve e Lazio e kërkojnë këndelljen sonte

Juve e Lazio e kërkojnë këndelljen sonte

Inter dhe Manchester United të gatshëm të shkëmbejnë dyshen e njohur

Inter dhe Manchester United të gatshëm të shkëmbejnë dyshen e njohur