Nga sa vota i morën kandidatët e LDK’së për deputetë në Kamenicë (Dokument)

08.10.2019 21:17
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Nga sa vota i morën kandidatët e LDK’së për deputetë në Kamenicë (Dokument)

Lista e votave të kandidatëve të LDK’së në komunën e Kamenicës. Kandidatja për kryeministre nga radhët e këtij subjekti ka marrë më së shumti vota, ndërsa kandidati për deputet nga kjo komunë, Nexhat Rexha është i dyti.

LDK ka marrë gjithsej 3295 vota në komunën e Kamenicës, ndërsa bartësja e kësaj liste Vjosa Osmani ka 2875 vota gjithsej. Kandidati për deputet i LDK’së nga kjo komunë, Nexhat Rexha, është i dyti në këtë komunë me 1642 vota.

Tutje, Fatmir Rexhepi ka marrë 640 vota, Valentina Bunjaku-Rexhepi 608 vota, Haki Demolli 633 vota, Imet Rrahmani 565 vota dhe Lumir Abdixhiku 418 vota.

Këto janë rezultatet e plota të listës së kandidatëve të LDK’së për deputet nga komuna e Kamenicës:

1 Vjosa Osmani Sadriu 2875

2 Kujtim Shala 326

3 Avdullah Hoti 262

4 Lumir Abdixhiku 418

5 Anton Quni 263

6 Lirije Kajtazi 356

7 Besian Mustafa 121

8 Driton Selmanaj 209

9 Hykmete Bajrami 105

10 Doruntine Maloku 62

11 Ismet Beqiri 60

12 Valon Murtezaj 106

13 Arban Abrashi 113

14 Arben Gashi 94

15 Besa Gaxherri 64

16 Fidan Rekaliu 23

17 Armend Zemaj 98

18 Vlora Dumoshi 67

19 Florian Dushi 57

20 Fatmir Rexhepi 640

21 Valentina Bunjaku-Rexhepi 608

22 Haxhi Avdyli 61

23 Muhamet Hamiti 26

24 Mirjeta Kalludra 29

25 Xhavit Rexhaj 106

26 Nexhmi Rudari 17

27 Florije Besholli 19

28 Muharrem Sfarqa 44

29 Shkemb Manaj 34

30 Vlora Limani-Hajnuni 27

31 Shkelzen Hajdini 27

32 Shkumbin Gashi 38

33 Flutura Beka 9

34 Ekrem Hyseni 57

35 Imet Rrahmani 565

36 Hyre Tejeci 18

37 Ardian Shala 24

38 Naser Rugova 91

39 Saranda Musliu 41

40 Frasher Demaj 49

41 Gezim Kokollari 37

42 Fatbardha Emini 182

43 Safet Kamberi 12

44 Faton Bislimi 360

45 Brikenda Kryeziu 12

46 Besart Dreshaj 26

47 Hasan Alija 66

48 Miketa Hajdari 24

49 Hysni Gerguri 12

50 Adem Salihaj 23

51 Sadije Osaj-Jakupi 10

52 Ukë Berisha 46

53 Zef Morina 13

54 Rrezarta Krasniqi 49

55 Ilir Ferati 52

56 Luan Gola 22

57 Kumrije Sahiti 232

58 Nexhat Rexha 1642

59 Selim Kryeziu 21

60 Bekrije Cena-Nazifi 16

61 Ibrahim Kryeziu 80

62 Xhevdet Quni 20

63 Ema Nikqi-Rexha 5

64 Ilir Tasholli 16

65 Brahim Selimaj 10

66 Melihate Termkolli 23

67 Dardan Bibaj 112

68 Kujtim Prekazi 18

69 Besa Zejnullahu 8

70 Faik Zekaj 12

71 Ruzhdi Shehu 19

72 Shqipe Ramaj 11

73 Xhavit Ukaj 22

74 Haki Demolli 633

75 Arta Metaj-Govori 12

76 Shefki Gashi 38

77 Bajrush Ymeri 384

78 Marigona Lala 285

79 Ibish Mazreku 21

80 Rexhep Gjergji 36

81 Sevdije Alshiqi 84

82 Milaim Berisha 350

83 Hatim Baxhaku 25

84 Ardita Dushi 18

85 Bexhet Kuqi 13

86 Shefqet Osmani 20

87 Naime Osmani 9

88 Avdi Pireva 398

89 Visar Hoti 12

90 Ganimete Ismajli 19

91 Fahri Uka 17

92 Fitim Havolli 30

93 Suzana Muriqi 6

94 Rrustem Letaj 4

95 Fetah Rudi 54

96 Shkendije Lokaj 10

97 Driton Pira 16

98 Sali Caca 5

99 Mimoza Shahini 28

100 Faton Peci 16

101 Hamdi Jaha 26

102 Imri Hashani 11

103 Selim Shabani 9

104 Veton Ademi 26

105 Enver Krasniqi 22

106 Isuf Berisha 13

107 Bahtjar Berisha 19

108 Haki Raqi 18

109 Fadil Vezaj 6

110 Arton Gjoka 6

/Gazeta Express/

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Zafir Berisha: Nuk mundem të udhëtoj sepse nuk ma kanë dhënë vizën me kohë, për intervistim në Hagë

Zafir Berisha: Nuk mundem të udhëtoj sepse nuk ma kanë dhënë vizën me kohë, për intervistim në Hagë

Gabimet gjyqësore i kushtojnë mbi 2 milionë euro Maqedonisë së Veriut

Gabimet gjyqësore i kushtojnë mbi 2 milionë euro Maqedonisë së Veriut

Mustafa: LDK ka vullnet edhe përkushtim që të arrihet koalicioni me VV’në, kemi punuar gjatë

Mustafa: LDK ka vullnet edhe përkushtim që të arrihet koalicioni me VV’në, kemi punuar gjatë

Sulmi me raketa, vriten të paktën 70 ushtarë

Sulmi me raketa, vriten të paktën 70 ushtarë

Thaçi: Po mendoj dekretimin e Kurtit pasi është i nominuar për Kryeministër dhe ka caktuar gjysmën e Qeverisë

Thaçi: Po mendoj dekretimin e Kurtit pasi është i nominuar për Kryeministër dhe ka caktuar gjysmën e Qeverisë

6 orë po presin bashkatdhetarët në kufirin Serbi-Hungari

6 orë po presin bashkatdhetarët në kufirin Serbi-Hungari

Walker: Formojeni Qeverinë dhe jepni pushim Thaçit – ai tashmë është i thinjur

Walker: Formojeni Qeverinë dhe jepni pushim Thaçit – ai tashmë është i thinjur

Denoncuesi i masakrës së Reçakut shkon në Presidencë, e takon Thaçin

Denoncuesi i masakrës së Reçakut shkon në Presidencë, e takon Thaçin

Kurti para studentëve: Si kryeministër premtoj zvogëlim të pushtetit

Kurti para studentëve: Si kryeministër premtoj zvogëlim të pushtetit

Avdullah Hoti flet se LDK’së i takon Presidenti në kohën kur s’ka ende koalicion me VV’në

Avdullah Hoti flet se LDK’së i takon Presidenti në kohën kur s’ka ende koalicion me VV’në

Donika Gërvalla: Mjerë ai popull që pret diçka prej Isa Mustafës

Donika Gërvalla: Mjerë ai popull që pret diçka prej Isa Mustafës

Cakaj: I falënderoj krerët e partive për marrëveshjen e unitetit për Preshevën

Cakaj: I falënderoj krerët e partive për marrëveshjen e unitetit për Preshevën

Nagavci: Thaçi i anshëm dhe kundër LV!, po dëshiron të krijoj huti te qytetarët e presion tek LV!

Nagavci: Thaçi i anshëm dhe kundër LV!, po dëshiron të krijoj huti te qytetarët e presion tek LV!

Prizren/ Burri vrau bashkëshorten nga xhelozia. Gjykata dënon shtetin pse se mbrojti, 95 mijë euro për fëmijët

Prizren/ Burri vrau bashkëshorten nga xhelozia. Gjykata dënon shtetin pse se mbrojti, 95 mijë euro për fëmijët

Atentati me armë zjarri në Vlorë/ Gjendet e djegur makina e autorëve dhe arma në bagazh (Video)

Atentati me armë zjarri në Vlorë/ Gjendet e djegur makina e autorëve dhe arma në bagazh (Video)

Haradinaj thotë se do ta shqyrtonte mundësinë e koalicionit nëse vjen oferta (Video)

Haradinaj thotë se do ta shqyrtonte mundësinë e koalicionit nëse vjen oferta (Video)