Nga rrëzimi i aeroplanit në Maqedoni vdiqën katër anëtarë të një familjeje

02.04.2019 22:44
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Nga rrëzimi i aeroplanit në Maqedoni vdiqën katër anëtarë të një familjeje

Në aeroplanin e rrëzuar në Maqedoninë e Veriut jetën e ka humbur piloti bullgar Boshnjakov me gjithë familjen e tij.

Mediat lokale njoftojnë se rrëzimi i aeroplanit ka ndodhur 4.7 km në veri-perëndim të Solunska Glave, në trekëndëshin mes Makedonski Brod, rajonin e SPB-Shkup dhe SPB-Veles.

Ndërkohë është mësuar edhe identiteti i viktimave.

Bëhet fjalë për Boshnakov Angelov Georgi, Boshnakova Georgiva Gergana, Boshnakova Georgieva Biljana dhe Boshnakova Kornajeva Tzoneva Kalina, që të gjithë nga Republika e Bullgarisë.

Aeroplani fluturoi nga aeroporti i Ohrit.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Nga rrëzimi i aeroplanit në Maqedoni vdiqën katër anëtarë të një familjeje

Nga rrëzimi i aeroplanit në Maqedoni vdiqën katër anëtarë të një familjeje

BE, Schmidt synon postin e Mogherinit (VIDEO)

BE, Schmidt synon postin e Mogherinit (VIDEO)

Demi: Njerëzit po kërkojnë azil nëpër Evropë, Kosova u ka mbet banditëve

Demi: Njerëzit po kërkojnë azil nëpër Evropë, Kosova u ka mbet banditëve

Ambasadori gjerman vizitë te anti-korrupsioni

Ambasadori gjerman vizitë te anti-korrupsioni

Haradinaj: Serbia po blen armë në Moskë për qëllime lufte

Haradinaj: Serbia po blen armë në Moskë për qëllime lufte

Delegacioni i Gjysmëhënës së Kuqe të Katarit viziton Kryqin e Kuq të Kosovës

Delegacioni i Gjysmëhënës së Kuqe të Katarit viziton Kryqin e Kuq të Kosovës

I riu nga Kamenica kërkon ndihmën tuaj

I riu nga Kamenica kërkon ndihmën tuaj

Vuçiq iu kërkon deputetëve të Bundestagut që Gjermania dhe BE-ja t’i bëjnë presion Kosovës

Vuçiq iu kërkon deputetëve të Bundestagut që Gjermania dhe BE-ja t’i bëjnë presion Kosovës

Hartohet plan urgjent për parandalimin e zjarreve në malet e Kosovës

Hartohet plan urgjent për parandalimin e zjarreve në malet e Kosovës

Qeveria ndan 40 mijë euro për Shoqatën e Malazezëve

Qeveria ndan 40 mijë euro për Shoqatën e Malazezëve

Gjilani nderon martirët e Lladovës në 20 vjetorin e masakrës

Gjilani nderon martirët e Lladovës në 20 vjetorin e masakrës

Maqedonia, rekord në Evropë për burgje të stërmbushura

Maqedonia, rekord në Evropë për burgje të stërmbushura

Legalizohen 246 armë në Kosovë

Legalizohen 246 armë në Kosovë

Veseli: Rifat Bejtën do ta mbajmë në mend si njeri të vlerave dhe përkushtimit atdhetar

Veseli: Rifat Bejtën do ta mbajmë në mend si njeri të vlerave dhe përkushtimit atdhetar

Mustafa: Qeveria po e neglizhon papunësinë, po mirret me autostrada

Mustafa: Qeveria po e neglizhon papunësinë, po mirret me autostrada

Rama: PD ende s’e ka kuptuar se pse po humb

Rama: PD ende s’e ka kuptuar se pse po humb