Nga Prokuroria flasin për plagosjen e 4 personave në Deçan

26.11.2020 16:31
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Nga Prokuroria flasin për plagosjen e 4 personave në Deçan

Katër persona mbetën të plagosur nga një përleshje që ndodhi mes pesë personave gjatë së enjtes në Deçan. E gjithë ngjarja ndodhi në afërsi të Kuvendit Komunal të Deçanit.

Dy persona janë në gjendje të rëndë shëndetësore e të cilët tani janë duke u trajtuar në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK).

Ndërsa dy persona janë arrestuar, njëri është i mitur e tjetri i moshës madhore.

Zëdhënësi i Prokurorisë së Pejës, Shkodran Nikqi ka treguar për KosovaPress se ndaj personit të moshës madhore është caktuar masa e ndalimit për 48 orë, ndërsa ndaj të miturit është vendosur masa e ndalimit për 24 orë.

“Lidhur me këtë rast Policia e Kosovës ka dalë në vend të ngjarjes më pas është njoftuar edhe prokuroria e shtetit përkatësisht prokurori kujdestar i departamentit të krimeve të rënda në Prokurorinë Themelore të Pejës. Si pasojë e një përleshje, dy persona kanë pësuar lëndime të rënda, ndërkaq dy persona tjerë janë arrestuar. Njëri i moshës madhore dhe njëri i mitur. Personi i moshës madhore me aktvendimin të prokurorit të shtetit është ndaluar 48 orë, ndërsa i mituri është ndaluar për 24 orë”, tha Nikqi.

Nikqi tha edhe se njësitet relevante janë duke ndërmarrë veprime hetimore për grumbullimin e provave.

Ende nuk dihet arsyet të cilat çuan deri në përleshjen e pesë personave.

“Njësitet relevante janë duke marrë veprime hetimore për grumbullimin e provave në koordinim të plotë me prokurorin e shtetit. Ende është fazë shumë e hershme për tu ditur rrethanat tjera”, tregoi Nikqi.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Vaksina anticovid më shpejt se sa e kishim imagjinuar në treg

Vaksina anticovid më shpejt se sa e kishim imagjinuar në treg

Aksident mes tri veturash në Rrugën e Kombit, vdes një prej shoferëve

Aksident mes tri veturash në Rrugën e Kombit, vdes një prej shoferëve

Joe Biden letër Agim Rexhepit: Zoti ju bekoftë!

Joe Biden letër Agim Rexhepit: Zoti ju bekoftë!

OVL UÇK reagon pas vazhdimit të mandatit të Speciales

OVL UÇK reagon pas vazhdimit të mandatit të Speciales

Daut Haradinaj: Nuk hyhet në Kosovë duke kaluar mbi varrezat masive e eshtrat e shqiptarëve të masakruar

Daut Haradinaj: Nuk hyhet në Kosovë duke kaluar mbi varrezat masive e eshtrat e shqiptarëve të masakruar

Vdes nga Covid-19 një shtatzënë në QKUK

Vdes nga Covid-19 një shtatzënë në QKUK

Komuna e Prishtinës vendos t’i ndihmojë mediat me 100 mijë euro

Komuna e Prishtinës vendos t’i ndihmojë mediat me 100 mijë euro

AstraZeneca do të bëjë teste shtesë për vaksinën antiCOVID-19

AstraZeneca do të bëjë teste shtesë për vaksinën antiCOVID-19

Vazhdon mandati i Dhomave të Specializuara dhe Zyrës së Prokurorit të Specializuar

Vazhdon mandati i Dhomave të Specializuara dhe Zyrës së Prokurorit të Specializuar

​Lajçak informon Bundestagun për dialogun Kosovë-Serbi

​Lajçak informon Bundestagun për dialogun Kosovë-Serbi

10 viktima dhe 656 raste të reja me Covid-19 në Shqipëri

10 viktima dhe 656 raste të reja me Covid-19 në Shqipëri

​Kurti: Qeveria Hoti nuk është legjitime – ja kur duhet të zgjidhet presidenti i ri

​Kurti: Qeveria Hoti nuk është legjitime – ja kur duhet të zgjidhet presidenti i ri

​BE kritikohet për anshmëri në dialogun Kosovë-Serbi

​BE kritikohet për anshmëri në dialogun Kosovë-Serbi

Shaip Kamberi vendos flamurin shqiptar në Kuvendin e Serbisë

Shaip Kamberi vendos flamurin shqiptar në Kuvendin e Serbisë

Kërcënohet zëvendësministri Zafir Berisha

Kërcënohet zëvendësministri Zafir Berisha

Nga Prokuroria flasin për plagosjen e 4 personave në Deçan

Nga Prokuroria flasin për plagosjen e 4 personave në Deçan