Nga Dani Alves e Cristiano Ronaldo te Laudrup: Dhjetë golat më të mirë në histori të el Classicos së Copa del Rey

27.02.2019 16:08
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Nga Dani Alves e Cristiano Ronaldo te Laudrup: Dhjetë golat më të mirë në histori të el Classicos së Copa del Rey

Gjatë mbrëmjes së sotme pritet të jemi dëshmitar të një prej ndeshjeve më të mira të vitit 2019.

Real Madridi do të jetë nikoqir i Barcelonës në stadiumin Santiago Bernabeu, ku do të luhet ndeshja e dytë e gjysmëfinales së Copa del Rey.

Lexo po ashtu:


Ndeshja që përcakton finalistin e parë të Copa del Rey, formacionet e mundshme: Real - BarcelonaNdeshja që përcakton finalistin e parë të Copa del Rey, formacionet e mundshme: Real – Barcelona

Dueli i parë i zhvilluar në Nou Camp kishte përfunduar me rezultat të barabartë 1:1 në saje të golit Lucas Vasquezit për Los Blancos dhe Malcomit për katalunasit.

Theksojmë se në gjashtë ndeshjet e fundit mes këtyre dyja skuadrave, Barça ka dy fitore po aq sa ka edhe Reali dhe në dy raste janë ndarë të barabartë.

Kujtojmë se fitues në fuqi i kësaj gare është skuadra e Barçës, e cila në vitet e fundit ka dominuar në këtë garë spanjolle.

Lexo po ashtu:


Finalisti i parë i Copa del Rey do të dihet në Santiago Bernabeu: Pesë përparësitë dhe mangësitë e Realit dhe BarçësFinalisti i parë i Copa del Rey do të dihet në Santiago Bernabeu: Pesë përparësitë dhe mangësitë e Realit dhe Barçës

Ndeshja pritet të startojë në ora 21:00, sipas kohës sonë lokale dhe do të gjykohet nga Jose Sanchez.

Më poshtë janë të renditura top dhjetë golat më të mira që janë shënuar në kuadër të Kupës së Spanjës. /Telegrafi/

10. Marcos Alonso (1983)

9. Karim Benzema (2012)

8. Santillana

7. Abidal (2012)

6. Cristiano Ronaldo (2011)

5. Laudrup (1993)

4. Angel Di Maria (2014)

3. Hierro

2. Dani Alves (2011)

1. Gareth Bale (2014)


Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Vodafone: Bllokimi i Huawei do të pengojë 5G

Vodafone: Bllokimi i Huawei do të pengojë 5G

Linja e re e smartfonëve Galaxy S10 paraqitet zyrtarisht në Tiranë

Linja e re e smartfonëve Galaxy S10 paraqitet zyrtarisht në Tiranë

Shkencëtarët zbulojnë një ‘xham’ që e shkatërron bakterin E.coli

Shkencëtarët zbulojnë një ‘xham’ që e shkatërron bakterin E.coli

Mbretëresha e Britanisë përdor për herë të parë Instagramin

Mbretëresha e Britanisë përdor për herë të parë Instagramin

Spitali i Mitrovicës dhe “Ariani Company” i shtojnë VALA-s 650 konsumatorë të rinj

Spitali i Mitrovicës dhe “Ariani Company” i shtojnë VALA-s 650 konsumatorë të rinj

Konsumimi i një gote vere apo birre në ditë rrit shtypjen e gjakut

Konsumimi i një gote vere apo birre në ditë rrit shtypjen e gjakut

Qëndroi në skajet e ndërtesës së lart, bëri ushtrime trupore përjashta kolonave (Video)

Qëndroi në skajet e ndërtesës së lart, bëri ushtrime trupore përjashta kolonave (Video)

Një problem sigurie në shfletuesin Chrome po përdorej në disa sulme kibernetike

Një problem sigurie në shfletuesin Chrome po përdorej në disa sulme kibernetike

Ish-eskorta: Nuk jam penduar. Bëja seks edhe me të moshuar

Ish-eskorta: Nuk jam penduar. Bëja seks edhe me të moshuar

Gruaja që nuk i njeh as fytyrat e familjarëve të saj diagnostikohet me një çrregullim të rrallë

Gruaja që nuk i njeh as fytyrat e familjarëve të saj diagnostikohet me një çrregullim të rrallë

Transformon fytyrën nëpërmjet grimit që të ngjajë me personazhet e filmave (Foto)

Transformon fytyrën nëpërmjet grimit që të ngjajë me personazhet e filmave (Foto)

Gmail Smart Compose vjen tek të gjithë telefonët Android

Gmail Smart Compose vjen tek të gjithë telefonët Android

Funksioni i ri i Google Maps u shpëton “kokën” shoferëve

Funksioni i ri i Google Maps u shpëton “kokën” shoferëve

E bëri nervoz duke e vënë në lojë me tortën e dasmës, dhëndri godet nusen – gati e rrëzoi për tokë (Video)

E bëri nervoz duke e vënë në lojë me tortën e dasmës, dhëndri godet nusen – gati e rrëzoi për tokë (Video)

Përdorimi i tabletave hormonale rrit rrezikun për Alzheimer

Përdorimi i tabletave hormonale rrit rrezikun për Alzheimer

Edhe aplikacioni Viber ka një “Dark Mode”

Edhe aplikacioni Viber ka një “Dark Mode”