Neymar, Mbappe – 10 lojtarët që mund ta zëvendësojnë Ronaldon te Reali

11.07.2018 03:40
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Neymar, Mbappe – 10 lojtarët që mund ta zëvendësojnë Ronaldon te Reali

Superylli portugez, Cristiano Ronaldo, nuk do ta bartë më fanellën e Real Madridit, prandaj kampioni evropian duhet ta gjejë lojtarin e denjë për zëvendësimin e tij.

Më poshtë jua sjellim dhjetë lojtarët që mund të joshin interesimin e Los Blancos:

Neymar

Neymar (Foto: Getty Images)

Lojtari i preferuar i Florentino Perezit, në verën e kaluar u transferua nga Barcelona te Paris Saint-Germaini për 222 milionë euro. Mirëpo, kampionati francez nuk e kënaq sulmuesin brazilian, i cili është duke menduar që të ndërrojë ambient.

Kylian Mbappe

Kylian Mbappe (Foto: Getty Images)

Bashkëlojtari i Neymarit, Kylian Mbappe, është lojtari më premtues aktualisht. Ai është vetëm 19-vjeçar dhe është shndërruar në yllin e Kampionatit Botëror me Francën. Ai nënshkroi për PSG-në në vitin e kaluar nga Monaco, ndërsa transferimi i tij mund t’i kushtojë Realit deri në 300 milionë euro.

Eden Hazard

Eden Hazard (Foto: Getty Images)

Mesfushori belg ka pranuar se është tundosur nga interesimi i Real Madridit. Ai është pjesë e Chelseat që gjashtë sezone dhe si një 27-vjeçar e ka mundësinë e fundit për të kaluar te Los Blancos.

Harry Kane

Harry Kane (Foto: Getty Images)

Sulmuesi anglez është duke u monitoruar nga afër prej Realit, përkundër se ka nënshkruar kontratë të re me Tottenham Hotspur. Mirëpo, dëshira për të fituar trofe mund ta dërgojë atë në Santiago Bernabeu.

Robert Lewandowski

Robert Lewandowski (Foto: Getty Images)

Qendërsulmuesi i Bayern Munichut ka qenë shënjestër e Mbretërve që një kohë të gjatë, mirëpo mundësitë janë të vogla që ai të ndërrojë ambient. Për më shumë, në muajin gusht i mbush 30 vjet.

Mohamed Salah

Mohamed Salah (Foto: Getty Images)

Anësori egjiptian ka qenë mahnitës me Liverpoolin duke joshur interesimin e të gjitha klubeve të mëdha. Por, ai e ka vazhduar kontratën me Redsat dhe është i lumtur te klubi i tij.

Mauro Icardi

Mauro Icardi (Foto: Getty Images)

Qe disa vite, Reali e ka monitoruar Mauro Icardin si zëvendësues të Karim Benzemas. Mirëpo, ai ka një klauzolë prej 110 milionë eurosh dhe nuk bën pjesë në krye të listës së dëshirave të Los Blancos.

Paulo Dybala

Paulo Dybala (Foto: Getty Images)

Sulmuesi i Juventusit do të luajë në formacion me Cristiano Ronaldon dhe Zonja e Vjetër nuk e ka në plan ta lejojë largimin e argjentinasit. Me shumë mundësi do të largohet Gonzalo Higuain, por jo 24-vjeçari.

Sergej Milinkovic-Savic

Sergej Milinkovic-Savic (Foto: Getty Images)

Performancat e tij te Lazio kanë joshur interesimin e shumë klubeve, në mesin e tyre edhe të Real Madridit.

Christian Pulisic

Christian Pulisic (Foto: Getty Images)

Amerikani 19-vjeçar asnjëherë nuk e ka fshehur dëshirën për të luajtur te Real Madridi, pasi është tifoz i Los Blancos që nga fëmijëria. Anësori i Borussia Dortmund mund të luajë në krah, por edhe si ‘numër 10’. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Neymar, Mbappe – 10 lojtarët që mund ta zëvendësojnë Ronaldon te Reali

Neymar, Mbappe – 10 lojtarët që mund ta zëvendësojnë Ronaldon te Reali

Seksbombë e vërtetë: Rita Ora ia qet flakën rrjeteve sociale

Seksbombë e vërtetë: Rita Ora ia qet flakën rrjeteve sociale

Shoferi humb kontrollin mbi timonin gjatë garës në Mal të Zi dhe përplaset në shkëmb – edhe pse i rrokulliset vetura shpëton pa ndonjë lëndim (Video)

Shoferi humb kontrollin mbi timonin gjatë garës në Mal të Zi dhe përplaset në shkëmb – edhe pse i rrokulliset vetura shpëton pa ndonjë lëndim (Video)

Challandes: Mezi pres të luajmë në shtëpi, nuk e kemi lehtë në Kupën e Kombeve

Challandes: Mezi pres të luajmë në shtëpi, nuk e kemi lehtë në Kupën e Kombeve

Microsoft prezanton tabletin buxhetor Surface Go me kosto 399 dollarë

Microsoft prezanton tabletin buxhetor Surface Go me kosto 399 dollarë

Shkalla e indeksit (rrezatimit) ultravjollcë

Shkalla e indeksit (rrezatimit) ultravjollcë

Pas lajmeve për largim nga Top Channel, Ledioni bën veprimin e papritur!

Pas lajmeve për largim nga Top Channel, Ledioni bën veprimin e papritur!

Një eliminim mes hidhërimit dhe gëzimit – Henry humb me Belgjikën nga vendi ku njihet si legjendë, përgëzon mikun e tij Deschamps dhe lojtarët francezë

Një eliminim mes hidhërimit dhe gëzimit – Henry humb me Belgjikën nga vendi ku njihet si legjendë, përgëzon mikun e tij Deschamps dhe lojtarët francezë

​A është kjo këngëtarja më seksi shqiptare aktualisht?

​A është kjo këngëtarja më seksi shqiptare aktualisht?

Isufi: Nuk kishte shumë dallim mes skuadrave, pësuam nga gabimet

Isufi: Nuk kishte shumë dallim mes skuadrave, pësuam nga gabimet

Mozilla do të bëjë Firefox të jetë menaxheri i fjalëkalimeve iOS

Mozilla do të bëjë Firefox të jetë menaxheri i fjalëkalimeve iOS

Djali i këngëtares së njohur foto me ish-kryeministrin shqiptar!

Djali i këngëtares së njohur foto me ish-kryeministrin shqiptar!

Jeni kuriozë të dini se kur do të vdisni?

Jeni kuriozë të dini se kur do të vdisni?

Kamerat filmojnë momentin kur ajsbergu me madhësi të Manhattanit shkëputet në Grenlandë, 10 miliardë tonë akull lundron drejt oqeanit (Video)

Kamerat filmojnë momentin kur ajsbergu me madhësi të Manhattanit shkëputet në Grenlandë, 10 miliardë tonë akull lundron drejt oqeanit (Video)

Shkëndija nëpërkëmb TNS-në, me një këmbë në raundin tjetër

Shkëndija nëpërkëmb TNS-në, me një këmbë në raundin tjetër

Shikoni sa seksi duket Anxhela Martini kur drekon!

Shikoni sa seksi duket Anxhela Martini kur drekon!