Neymar e ka thirrur pesë herë Barcelonën për t’u rikthyer

11.01.2019 10:59
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Neymar e ka thirrur pesë herë Barcelonën për t’u rikthyer

Sulmuesi brazilian, Neymar thuhet se dëshiron rikthimin te ish-skuadra e tij, Barcelona.

Bashkimi me Paris Saint-Germain është diçka që Neymar e ka përjetuar me keqardhje dhe tani ka ndryshuar mendje.

Ylli brazilian thuhet se ka thirrur plot pesë herë Barcelonën në një përpjekje për t’u rikthyer në Camp Nou.

Neymar është i dëshpëruar me lëvizjen e tij në Paris dhe ka nostalgji për ish-skuadrën e tij, Barcelonën.

Neymar ka fituar shumë trofe te Barcelona

Babai i lojtarit ka folur drejtpërdrejt me presidentin Josep Maria Bartomeu, duke iu lutur katalunasve që t’ia ofrojnë djalit të tij rikthimin në klub.

“Ai është i zhgënjyer dhe i vjen keq”, raporton mediumi El Mundo fjalët që babai i lojtarit i thoshte presidentit të Barcelonës.

Lojtari gjithashtu beson se te PSG mungon “një projekt sportiv”, për dallim nga Barcelona që çdo vjet synon të gjithë titujt.

Neymar e la Barcelonën në një transferim rekord botëror prej 222 milionë eurosh në verën e vitit 2017. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Neymar e ka thirrur pesë herë Barcelonën për t’u rikthyer

Neymar e ka thirrur pesë herë Barcelonën për t’u rikthyer

Ka shumë borë në tokë? Majmunët në Japoni kanë gjetur një mënyrë kreative për të udhëtuar! (Video)

Ka shumë borë në tokë? Majmunët në Japoni kanë gjetur një mënyrë kreative për të udhëtuar! (Video)

Chelsea refuzon ofertën e Barcelonës me para dhe Malcom për Willianin 

Chelsea refuzon ofertën e Barcelonës me para dhe Malcom për Willianin 

Bora dhe akulli bllokojnë qytetin, banorët garojnë se kush po publikon pamjet “më të frikshme”! (Foto/Video)

Bora dhe akulli bllokojnë qytetin, banorët garojnë se kush po publikon pamjet “më të frikshme”! (Foto/Video)

Trepça përforcohet me amerikanin CJ Wilson

Trepça përforcohet me amerikanin CJ Wilson

Dëmton veshkat: Nuk duhet tepruar me suplemente të vitaminës C

Dëmton veshkat: Nuk duhet tepruar me suplemente të vitaminës C

Qyteti kinez me ‘varrezën për biçikleta’: Të braktisura edhe pse krejtësisht funksionale (Foto)

Qyteti kinez me ‘varrezën për biçikleta’: Të braktisura edhe pse krejtësisht funksionale (Foto)

Ushqimi i shëndetshëm – miku “më i madh i trurit”

Ushqimi i shëndetshëm – miku “më i madh i trurit”

Mourinho: Kthimi në Inter ose Real Madrid do të ishte një nder i madh

Mourinho: Kthimi në Inter ose Real Madrid do të ishte një nder i madh

Lg prezanton një monitor super të gjerë 49-inç

Lg prezanton një monitor super të gjerë 49-inç

Barcelona me ofertë për Willianin, Malcom plus para për ta transferuar brazilianin

Barcelona me ofertë për Willianin, Malcom plus para për ta transferuar brazilianin

Marotta: Tifozët duhet të jetë të qetë për Icardin

Marotta: Tifozët duhet të jetë të qetë për Icardin

Lexar është kompania e parë që shet një kartë SD 1TB

Lexar është kompania e parë që shet një kartë SD 1TB

Sinjale misterioze arrijnë në Tokë

Sinjale misterioze arrijnë në Tokë

Real Madridi ka një ‘mbret’ të ri, quhet Vinicius Junior

Real Madridi ka një ‘mbret’ të ri, quhet Vinicius Junior

“Fabrika e parave” e mban emrin e Borussia Dortmundit – 400 milionë euro shitje në pesë vite me yje si Dembele, Aubameyang e Pulisic

“Fabrika e parave” e mban emrin e Borussia Dortmundit – 400 milionë euro shitje në pesë vite me yje si Dembele, Aubameyang e Pulisic