Netgear ka përgatitur një router wireless për adhuruesit e lojërave

16.03.2019 01:29
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Netgear ka përgatitur një router wireless për adhuruesit e lojërave

Netgear lançoi ditën e sotme një router të ri për lojtarët. Nighthawk Pro Gaming XR300 është një router 200 dollarësh i dizajnuar për të reduktuan ngecjet sidomos të lojërave për konsolat.

Konkretisht Xbox One, PlayStation 4, dhe Nintendo Switch do të përfitojnë më së shumti.

Routeri Netgear ka një panel kontrolli ndërtuar mbi sistemin operativ DumaOS posaçërisht për lojërat sidomos ato online.

Me rritjen e popullaritetit të lojërave si Fortnite, Apex Legends dhe PlayUnknown Background, Nighthawk Pro Gaming Dashboard i jep prioritet shpejtësisë së internetit për lojtarët duke përmirësuar vonesat ping, reduktuar lagun.

Sot në mbarë botën numërohen 2.3 miliardë lojtarë aktivë. Lojërat online po rriten me shpejtësi dhe një prej dhimbjeve më të mëdha të saj janë vonesat e trasnmetimit.

Përdoruesit e routerit mund të kanalizojnë bandwidth për aplikacione specifike konkretisht për lojërat. Gjithashtu mund të kontrollojnë shpejtësitë maksimale dhe minimale për çdo pajisje në rrjet për të parandaluar rritjen e papritur të vlerave të pingut.

Me Gaming Dashboard përdoruesit mund të identifikojnë zonat e errëta të shtëpisë dhe pengesat që ndikojnë në shpejtësinë e cilësinë e rrjetit Wi-Fi.

Routeri ka katër porta Gigabit Ethernet plus një portë WAN. Teknologjia wireless i përket 802.11ac. Routeri del në shitje në Prill për 200 dollarë. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Netgear ka përgatitur një router wireless për adhuruesit e lojërave

Netgear ka përgatitur një router wireless për adhuruesit e lojërave

Google mund të gjobitet për herë të tretë nga Komisioni Evropian

Google mund të gjobitet për herë të tretë nga Komisioni Evropian

Problemi 19 vjeçar i sigurisë në WinRAR po përdoret në disa sulme nga hakerët

Problemi 19 vjeçar i sigurisë në WinRAR po përdoret në disa sulme nga hakerët

Tastiera Google Gboard tashmë përkthen tekstet në 103 gjuhë të botës

Tastiera Google Gboard tashmë përkthen tekstet në 103 gjuhë të botës

Qëndron shumë pranë ariut gjigant, për ta ushqyer me luleshtrydhe të ngrira (Video)

Qëndron shumë pranë ariut gjigant, për ta ushqyer me luleshtrydhe të ngrira (Video)

Presheva, Prizreni dhe Tirana ishin ndalesat e radhës së ICT Awards 7

Presheva, Prizreni dhe Tirana ishin ndalesat e radhës së ICT Awards 7

Tesla prezantoi makinën më të re elektrike për masat, Model Y

Tesla prezantoi makinën më të re elektrike për masat, Model Y

Në ujë të acartë për 10 mijë euro – do ta bënit edhe ju?! (Video)

Në ujë të acartë për 10 mijë euro – do ta bënit edhe ju?! (Video)

Microsoft lançon Xbox Live për lojërat Android dhe iOS

Microsoft lançon Xbox Live për lojërat Android dhe iOS

Facebook me një hapësirë të dedikuar adhuruesve të lojërave

Facebook me një hapësirë të dedikuar adhuruesve të lojërave

Apple i përgjigjet ankesave të Spotify me ashpërsi

Apple i përgjigjet ankesave të Spotify me ashpërsi

Universiteti i Prishtinës memorandum bashkëpunimi me Agjencinë e Regjistrimit Civil për shkëmbimin e të dhënave

Universiteti i Prishtinës memorandum bashkëpunimi me Agjencinë e Regjistrimit Civil për shkëmbimin e të dhënave

Google ka bllokuar 2.3 miliardë reklama të këqija në 2018-ën

Google ka bllokuar 2.3 miliardë reklama të këqija në 2018-ën

Startupi i parë Afrikan që hyn në bursën e Nju Jorkut

Startupi i parë Afrikan që hyn në bursën e Nju Jorkut

Samsung prezanton kapacitetin më të lartë të memories RAM për smartfonët

Samsung prezanton kapacitetin më të lartë të memories RAM për smartfonët

Përdoruesit pa pagesë të Dropbox mund të instalojnë aplikacionet vetëm në tre pajisje

Përdoruesit pa pagesë të Dropbox mund të instalojnë aplikacionet vetëm në tre pajisje