Nesër seanca e radhës ndaj Salih Mustafës

13.12.2020 20:13
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Nesër seanca e radhës ndaj Salih Mustafës

Gjykata Speciale ka caktuar konferencën e tretë të statusit në rastin e ish-eprorit të UÇK-së, Salih Mustafa.

Data për mbajtjen e konferencës së tretë statutore është caktuar për 14 dhjetor, në orën 15:00.

Mustafa është i arrestuari i parë nga Specialja. Më 28 shtator, ai nuk kishte nuk kishte pranuar të deklarohet për akuzat që lidhen me kinse krime lufte në Kosovë.

Më 28 tetor, ish-eprori i UÇK-së është deklaruar i pafajshëm për katër akuzat e ngritura ndaj tij nga Specialja.

Më 23 nëntor, gjykata ka vendosur që Mustafës t’i vazhdohet paraburgimi.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Nesër seanca e radhës ndaj Salih Mustafës

Nesër seanca e radhës ndaj Salih Mustafës

Policia shpërndan protestuesit te kryeministria, shoqërohen disa persona

Policia shpërndan protestuesit te kryeministria, shoqërohen disa persona

Me duart mbi kokë, protestuesit shtrihen para kryeministrisë

Me duart mbi kokë, protestuesit shtrihen para kryeministrisë

Ambasada kosovare në Gjermani jep detaje për ata që udhëtojnë drejt Kosovës

Ambasada kosovare në Gjermani jep detaje për ata që udhëtojnë drejt Kosovës

Sejdiu takohet me Wisner, diskutojnë për zhvillimet në Kosovë

Sejdiu takohet me Wisner, diskutojnë për zhvillimet në Kosovë

Zbulohet simptoma më e zakonshme e koronavirusit

Zbulohet simptoma më e zakonshme e koronavirusit

Trusti tregon statistikat mbi 10 përqindëshin e tërhequr nga qytetarët

Trusti tregon statistikat mbi 10 përqindëshin e tërhequr nga qytetarët

Parashikimi i motit për javën e ardhshme

Parashikimi i motit për javën e ardhshme

Deputetit të LDK-së ia shpërthejnë gomat e veturës (Foto)

Deputetit të LDK-së ia shpërthejnë gomat e veturës (Foto)

Mijëra bjellorusë demonstrojnë përsëri kundër Lukashenkos, dhjetëra të arrestuar

Mijëra bjellorusë demonstrojnë përsëri kundër Lukashenkos, dhjetëra të arrestuar

Pandemia vështirëson jetën e fëmijëve me autizëm

Pandemia vështirëson jetën e fëmijëve me autizëm

12 të vdekur dhe 462 raste të reja me Covid-19

12 të vdekur dhe 462 raste të reja me Covid-19

Cigareshitësi nga Peja dorëzon në Policinë një shumë parash të gjetura

Cigareshitësi nga Peja dorëzon në Policinë një shumë parash të gjetura

Hoti jep detaje për gjendjen me Covid-19 në vend, thotë se po përgatisin masat për festat e fundvitit

Hoti jep detaje për gjendjen me Covid-19 në vend, thotë se po përgatisin masat për festat e fundvitit

Punëtorët teknik në spitalet e Kosovës, nga nesër në grevë

Punëtorët teknik në spitalet e Kosovës, nga nesër në grevë

Abrashi: Nëse nuk ka marrëveshje për presidentin, zgjedhjet në janar

Abrashi: Nëse nuk ka marrëveshje për presidentin, zgjedhjet në janar