Nesër Drag Race i fundit për këtë vit

16.10.2020 09:39
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Nesër Drag Race i fundit për këtë vit

Në pistën e vjetër të aeroportit në Sllatinë, të shtunën mbahet gara e tretë, e fundit për këtë vit, në disiplinën Drag Race, e vlefshme për Kampionatin e Kosovës në automobilizëm.

Sikur edhe herëve tjera, spektakli është i garantuar, duke marrë parasysh interesimin e madh për pjesëmarrje.

Paraqitja në garë bëhet nga ora 08:00-09:30, ndërsa gjatë kësaj kohe garuesit do të pajisen me numra, do të kryhet verifikimi i dokumentacionit dhe kontrollimi teknik, e këto procedura do të kryhen në pikën e një karburanti në Sllatinë, drejtimi Prizren-Prishtinë.

“Nga ora 10:00-10:30 do të ketë lëshime të lira, pastaj brifingu me garues, ndërsa në orën 11:00 fillojnë vozitjet kualifikuese (dy të tilla), në të cilat garuesve do t’u matet koha dhe do t’u përcaktohet klasa. 15 minuta pas përfundimit të tyre bëhet publikimi i rezultateve derisa pas 15 minutave tjerë publikohet lista startuese në mënyrë që 30 minutave pas përfundimit të kualifikimeve të fillojë gara zyrtare. Federata e Auto Sportit e Kosovës (FASK) në bashkëpunim me Eurogoma RT i kanë marrë të gjitha masat për garë të organizuar sa më mirë, në të cilën do të asistojnë edhe Policia e Kosovës, Ndihma e Shpejtë (Lipjan) dhe Brigada e Zjarrfikësve (Lipjan)”, thuhet në njoftimin e federatës.

Ndryshe nga herët tjera, gara do të mbahet vetëm të shtunën, për shkak të parashikimit të meteorologëve se e diela do të jetë gjatë tërë kohës me shi.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Nesër Drag Race i fundit për këtë vit

Nesër Drag Race i fundit për këtë vit

Kabineti i Komshiq: Vendimi për mos njohjen e Kosovës nuk ishte unanim

Kabineti i Komshiq: Vendimi për mos njohjen e Kosovës nuk ishte unanim

Goli i Hadergjonajt zgjidhet si më i miri në “Play-Off” në Ligën e Kombeve

Goli i Hadergjonajt zgjidhet si më i miri në “Play-Off” në Ligën e Kombeve

Babai i Krasniqit i kërkon atij ti “var dorëzat”, Krasniqi i kthen përgjigje

Babai i Krasniqit i kërkon atij ti “var dorëzat”, Krasniqi i kthen përgjigje

Krasniqi: Grushti ndaj Boesel ishte grushti i 15 viteve, pas meçit ai përfundoi në spital

Krasniqi: Grushti ndaj Boesel ishte grushti i 15 viteve, pas meçit ai përfundoi në spital

Deschamps lavdëron Pogban në përballjen ndaj Kroacisë

Deschamps lavdëron Pogban në përballjen ndaj Kroacisë

Vieri frikëson Milanin: Ky lojtar i Interit është më i miri në botë

Vieri frikëson Milanin: Ky lojtar i Interit është më i miri në botë

Greqi – Kosovë, mbyllet pa fitues, Kosova me lojë më cilësore por pa rezultat

Greqi – Kosovë, mbyllet pa fitues, Kosova me lojë më cilësore por pa rezultat

Mbyllet pjesa e parë e ndeshjes Greqi – Kosovë, rezultati dhe statistikat

Mbyllet pjesa e parë e ndeshjes Greqi – Kosovë, rezultati dhe statistikat

“Përshëndetje baba”. Totti mallëngjen me mesazhin lamtumirës për babain

“Përshëndetje baba”. Totti mallëngjen me mesazhin lamtumirës për babain

Lituani – Shqipëri, formacionet zyrtare

Lituani – Shqipëri, formacionet zyrtare

Drita – Trepça 89, mbyllet me këtë rezultat

Drita – Trepça 89, mbyllet me këtë rezultat

Futbolli në bojkot, por Liga kërkon sponsor për Superioren

Futbolli në bojkot, por Liga kërkon sponsor për Superioren

​Thaçi dekoron Krasniqin me Medaljen Presidenciale të Meritave

​Thaçi dekoron Krasniqin me Medaljen Presidenciale të Meritave

Barcelona e gatshëm ta ulë çmimin e Dembeles

Barcelona e gatshëm ta ulë çmimin e Dembeles

“Dardanët” paralajmërojnë grumbullim për ndeshjen me Greqinë

“Dardanët” paralajmërojnë grumbullim për ndeshjen me Greqinë