Nëse Samsung nuk riparon Galaxy Fold deri më 31 Maj do të anulojë porositë

07.05.2019 16:40
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Nëse Samsung nuk riparon Galaxy Fold deri më 31 Maj do të anulojë porositë

Samsung tha se do të anulojë të gjitha porositë për Galaxy Fold nëse nuk arrin dot ti dërgojë deri më 31 Maj raportoi agjencia e lajmeve Reuters.

Gjigandi Korean vendosi të shtynte datën zyrtare të debutimit më 26 Prill për një periudhë të pacaktuar pasi analistët e parë nga bota e teknologjisë thanë se telefonët e tyre ishin dëmtuar gjatë një përdorimi të zakonshëm.

Kompania ende nuk ka konfirmuar datën e debutimit të telefonit me ekran që paloset.

“Nëse nuk arrijmë dot tu dërgojmë produktin deri më 31 Maj, porosia juaj do të anulohet automatikisht,” shkruhet në një e-mail dërguar tek konsumatorët që kishin porositur telefonin.

Samsung më pas tha se në SHBA paralajmërimi i përdoruesve është i domosdoshëm sipas ligjit.

Kur lajmëroi shtyrjen e debutimit, Samsung tha se kishte marrë masa për të forcuar ekranin e telefonit. Sipas raportimeve telefoni do të rishitej në Qershor por lajmi më i fundit hedh më shumë paqartësi rreth të ardhmes së telefonit. /PCWorld Albanian

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Personat që kanë probleme me veshka, të mos e hanë këtë frut

Personat që kanë probleme me veshka, të mos e hanë këtë frut

Çfarë po ndodh tek Juventus? Sarri zëvendëson Ronaldon në minutën e 55, reagimi i portugezit…

Çfarë po ndodh tek Juventus? Sarri zëvendëson Ronaldon në minutën e 55, reagimi i portugezit…

Si të shpëtoni nga aroma e pakëndshme e këpucëve

Si të shpëtoni nga aroma e pakëndshme e këpucëve

Liverpool mposht City – shpejton drejt titullit (VIDEO)

Liverpool mposht City – shpejton drejt titullit (VIDEO)

Tottenhami veç barazim me Sheffieldin

Tottenhami veç barazim me Sheffieldin

Jepet premiera e filmit “Ford vs. Ferrari”, yjet paraqiten me vetura sportive (VIDEO)

Jepet premiera e filmit “Ford vs. Ferrari”, yjet paraqiten me vetura sportive (VIDEO)

Hamburger me krimba, punonjësit: Janë më të shijshëm se mishi i viçit

Hamburger me krimba, punonjësit: Janë më të shijshëm se mishi i viçit

Leonora Jakupi po sjellë  befasi për festat e fundvitit

Leonora Jakupi po sjellë befasi për festat e fundvitit

Loredana: E lumtur që jam artistja më e mirë zvicerane edhe pse ata nuk më pëlqejnë

Loredana: E lumtur që jam artistja më e mirë zvicerane edhe pse ata nuk më pëlqejnë

Momenti kur mjekët ia kthejnë këmbën në vend Andre Gomes

Momenti kur mjekët ia kthejnë këmbën në vend Andre Gomes

Gomes thyen këmbën gjatë ndeshjes – kjo është gjendja e tij (VIDEO)

Gomes thyen këmbën gjatë ndeshjes – kjo është gjendja e tij (VIDEO)

Me këtë fanellë Dardanët do të dalin përballë Anglisë

Me këtë fanellë Dardanët do të dalin përballë Anglisë

Rivaliteti në Serie A mes Juventus dhe Inter

Rivaliteti në Serie A mes Juventus dhe Inter

VIDEO/ Këngëtari serb publikon këngën për miqësinë me shqiptarët: Jemi si një familje dhe kjo dihet

VIDEO/ Këngëtari serb publikon këngën për miqësinë me shqiptarët: Jemi si një familje dhe kjo dihet

Ronela Hajati shfaqet me ndryshim të ri

Ronela Hajati shfaqet me ndryshim të ri

Grimeri shqiptar shndërrohet në femër për Halloween

Grimeri shqiptar shndërrohet në femër për Halloween