Nëse në lidhjen tuaj po ndodhin këto gjëra, ka ardhur koha për tu ndarë

11.07.2018 17:32
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Nëse në lidhjen tuaj po ndodhin këto gjëra, ka ardhur koha për tu ndarë

Ja disa shenja që paralajmërojnë se së shpejti do ndaheni:

1. Ju qani shpesh
Edhe vet nuk e kuptoni pse po qani kaq shpesh, por kjo tregon se emocionalisht nuk ndiheni mirë. Atmosfera në lidhje, sipas intv.al  nuk është e mirë dhe kjo tregon se në shumicën e rasteve jeni të mërzitur.

2. Pranoni menjëherë ftesën e të tjerëve për të dalë
Sapo mbaroni punën, nëse dikush ju fton për të dalë, direkt e pranoni ftesën. Kjo tregon se nuk keni ndonjë dëshirë të madhe të qëndroni me partnerin tuaj.

3. Refuzoni marrëdhënien seksuale
Lidhja juaj ka shkuar në monotoni dhe refuzoni seksin. Dëshira juaj ka rënë ndjeshëm, që të keni marrëdhënie me partnerin. Gjendja është serioze, kujdes!

4. Nuk e shikoni të ardhmen së bashku
Nëse lidhja juaj do ishte në rrugën e duhur, me siguri do bënit plane për të  ardhmen. Fakti që nuk e shikoni të ardhmen me partnerin tuaj, tregon se jeni drejt ndarjes.

5. Ideja për ta çuar lidhjen në një hap tjetër, ju tremb
Nëse merrni një propozim nga partneri për ta bërë lidhjen më serioze, kjo gjë ju tremb. Kjo tregon se nuk keni ndërmend të qëndroni më së bashku.

6.  Nuk keni më dëshirë të flisni me njëri-tjetrin
Suksesi  i një lidhjeje është të flisni me njëri-tjetrin. Nëse kjo gjë nuk është më, sipas intv.al bëhuni gati, se ndarja është pranë.

7. Qëndroni me partnerin, sepse nuk dëshironi t’ja thyeni zemrën
Të qëndrosh me dikë, për keqardhje është e tmerrshme. Nëse keni arritur në këtë pikë, bëni mirë të ndaheni, sepse kjo gjë nuk zgjat shumë.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Allegri pas rekordit të Capellos

Allegri pas rekordit të Capellos

Ora inteligjente e re e Huawei me dy javë jetëgjatësi baterie refuzon sistemin operativ të Google

Ora inteligjente e re e Huawei me dy javë jetëgjatësi baterie refuzon sistemin operativ të Google

I vdiq foshnja nga një puthje e thjeshtë, nëna paralajmëron të gjithë prindërit

I vdiq foshnja nga një puthje e thjeshtë, nëna paralajmëron të gjithë prindërit

Miqësorja e luksit, Brazili mposht Argjentinën në fund

Miqësorja e luksit, Brazili mposht Argjentinën në fund

Dëshmitari i parë që nuk është njeri, roboti merret në pyetje nga ligjvënësit e Parlamentit (Video)

Dëshmitari i parë që nuk është njeri, roboti merret në pyetje nga ligjvënësit e Parlamentit (Video)

Ekrani i Google Pixel 3 XL është prodhuar nga Samsung

Ekrani i Google Pixel 3 XL është prodhuar nga Samsung

Scholes: As Messi nuk do t’i bënte punë Unitedit

Scholes: As Messi nuk do t’i bënte punë Unitedit

Ndihma e parë me përdorim të Defibrilatorit të jashtëm automatik (AED)

Ndihma e parë me përdorim të Defibrilatorit të jashtëm automatik (AED)

Franca fiton me rikthim ndaj Gjermanisë, Griezmann hero i ‘gjelave’

Franca fiton me rikthim ndaj Gjermanisë, Griezmann hero i ‘gjelave’

Bezos parashikon, 1 trilion njerëz në sistemin diellor

Bezos parashikon, 1 trilion njerëz në sistemin diellor

Kinezja bie në akuariumin e peshkaqenëve, shpëtoi mrekullisht edhe pse qëndroi në ujë për 60 sekonda (Video)

Kinezja bie në akuariumin e peshkaqenëve, shpëtoi mrekullisht edhe pse qëndroi në ujë për 60 sekonda (Video)

Bisedimet për duelin ndërmjet Joshuas dhe Wilderit fillojnë menjëherë pas meçit të amerikanit me Tyson Furyn

Bisedimet për duelin ndërmjet Joshuas dhe Wilderit fillojnë menjëherë pas meçit të amerikanit me Tyson Furyn

iPhone XR do të jetë më i suksesshëm sesa iPhone XS thotë analisti shquar

iPhone XR do të jetë më i suksesshëm sesa iPhone XS thotë analisti shquar

Sonte fillon edicioni i ri i NBA që pritet të jetë i jashtëzakonshëm – Këto janë 15 lëvizjet e bujshme që ndodhën

Sonte fillon edicioni i ri i NBA që pritet të jetë i jashtëzakonshëm – Këto janë 15 lëvizjet e bujshme që ndodhën

Vuani nga zgjerimi i venave në këmbë? Ja si t’i shëroni!

Vuani nga zgjerimi i venave në këmbë? Ja si t’i shëroni!

Shfletuesit kryesorë braktisin standardin 20 vjeçar të sigurisë në internet TLS 1.0 dhe 1.1

Shfletuesit kryesorë braktisin standardin 20 vjeçar të sigurisë në internet TLS 1.0 dhe 1.1