Nëpër rrugët e Prishtinës do të vendosën semaforë të rinj

29.10.2019 15:21
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Nëpër rrugët e Prishtinës do të vendosën semaforë të rinj

Në kryqëzimin e rrugëve Muharrem Fejza dhe Ernest Koliqi (apo kthesa te EULEX-i), do të vendosen semaforë.

Kështu ka bërë të ditur kryetari i Komunës së Prishtinës Shpend Ahmeti përmes Facebook-ut.

I pari i Prishtinës thotë se vendosja e semaforëve në këtë pjesë të kryeqytetit do të bëhet për shkak të qarkullimit të shtuar në drejtim të rrugës Holger Pedersen, makinat nuk i japin përparësi rrugës kryesore dhe shkakton tollovi në komunikacion.

“Këto ditë do të vendosen semaforë në kryqëzimin e rrugëve Muharrem Fejza dhe Ernest Koliqi (apo kthesa te EULEX”, ka shkruar Ahmeti në Facebook.

Po sot, Ahmeti ka njoftuar se edhe në kryqëzimin te Furra ‘Qerimi’ do të vendosen semaforët, me qëllim të shmangies së aksidenteve të trafikut që janë shpeshtua rkohëve të fundit në këtë pjesë të kryeqytetit.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Analistët: E dhimbshme dhe skandaloze mohimi i masakrës së Reçakut

Analistët: E dhimbshme dhe skandaloze mohimi i masakrës së Reçakut

Avokati Koci: Specialja nuk do të ngritë aktakuzë ndaj të gjithë të dyshuarve

Avokati Koci: Specialja nuk do të ngritë aktakuzë ndaj të gjithë të dyshuarve

Shkup: Mungon transparenca gjatë punësimeve në administratë

Shkup: Mungon transparenca gjatë punësimeve në administratë

Është gjetur një person i vdekur në veri të Mitrovicës

Është gjetur një person i vdekur në veri të Mitrovicës

Kroacia anulon pjesëmarrjen në Nobel

Kroacia anulon pjesëmarrjen në Nobel

Për arsye të vjedhjës së 40 mijë eurove arrestohen dy persona në Prishtinë

Për arsye të vjedhjës së 40 mijë eurove arrestohen dy persona në Prishtinë

Në mes të VV’ës dhe LDK’ës,  bisedimet për koalicion “në udhëkryq”

Në mes të VV’ës dhe LDK’ës, bisedimet për koalicion “në udhëkryq”

Merr fund ‘miqësia’ mes Fifit dhe Enedës!

Merr fund ‘miqësia’ mes Fifit dhe Enedës!

Të akuzuarit E.K nuk i bën përshtypje gjykimi ndaj tij, më i rëndësishëm meçi Joshua dhe Ruiz

Të akuzuarit E.K nuk i bën përshtypje gjykimi ndaj tij, më i rëndësishëm meçi Joshua dhe Ruiz

Në prezencë të Edi Ramës, Erdogan kërkon të bashkohen muslimanët në një ‘front’ kundër Perëndimit

Në prezencë të Edi Ramës, Erdogan kërkon të bashkohen muslimanët në një ‘front’ kundër Perëndimit

“Washington Post”: Mashtruan për 18 vjet në lidhje me luftën në Afganistan, zyrtarët amerikanë

“Washington Post”: Mashtruan për 18 vjet në lidhje me luftën në Afganistan, zyrtarët amerikanë

Autostradat e Kosovës me pagesë, ja kur do të fillohet me tarifa

Autostradat e Kosovës me pagesë, ja kur do të fillohet me tarifa

Përjashtohet nga puna mësuesi, u tha nxënësve se nuk ekziston babadimri

Përjashtohet nga puna mësuesi, u tha nxënësve se nuk ekziston babadimri

“Kryeministrja më e re në botë”, ajo është edhe një grua e përkushtuar ndaj familjes

“Kryeministrja më e re në botë”, ajo është edhe një grua e përkushtuar ndaj familjes

Në rrugën Mitrovicë-Prishtinë, aksident i rënd lëndohen katër persona

Në rrugën Mitrovicë-Prishtinë, aksident i rënd lëndohen katër persona

Indianët zvulojnë recetën për shërimin e reumës

Indianët zvulojnë recetën për shërimin e reumës