Nënshkruhen Kontratat me Përfituesit e projektit të UNDP-së në Shtërpcë

13.03.2015 19:38
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Nënshkruhen Kontratat me Përfituesit e projektit të UNDP-së në Shtërpcë

Komuna e Shtërpcës dhe Programi i Kombeve të Bashkuara për Zhvillim (UNDP) organizojnë një ceremoni nënshkrimi të kontratatve me përfituesit e projektit InTerDev, e cila do të mbahet të enjten më 12 mars 2015 me fillim në ora 11:00 në sallën e Asamblesë Komunale në Shtërpcë.

Ceremonia mbahet në kuadër të projektit të financuar nga Bashkëpunimi Austriak për Zhvillim “Përgjigja e nivelit lokal për punësim dhe zhvillim të integruar territorial“ ku pesë përfitues do të nënshkruajnë kontrata për marrjen e granteve nga Fondi për Zhvillim Lokal ndërsa 13 të rinjë të papunë do të finalizojnë formimin e tyre profesional të kryer nga Qendra e Trajnimit Profesional në Prizren në profilet e mirëmbajtjes dhe riparimit të pajisjeve shtëpiake, saldim dhe floktari.

Prezent në ceremoni do të jenë edhe Kryetari i Komunës së Shtërpcës, z. Bratislav Nikolić, përfaqësues të Zyrës së Bashkëpunimit Austriak për Zhvillim dhe Programit të Kombeve të Bashkuara për Zhvillim (UNDP).

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Mustafa thotë se koalicioni me VV i mundshëm, pret certifikimin e rezultateve

Mustafa thotë se koalicioni me VV i mundshëm, pret certifikimin e rezultateve

Mungesë e fuqisë punëtore në disa profesione në Maqedoninë e Veriut

Mungesë e fuqisë punëtore në disa profesione në Maqedoninë e Veriut

A do t’i ndalojë Kurti 2 milionë euro që shkojnë kot për qira të Qeverisë

A do t’i ndalojë Kurti 2 milionë euro që shkojnë kot për qira të Qeverisë

Në Komoran, babai e bëri djalin për spital

Në Komoran, babai e bëri djalin për spital

Mjekët i marrin seriozisht fjalët e Kurtit se do t’i lë veç me nga një vend pune

Mjekët i marrin seriozisht fjalët e Kurtit se do t’i lë veç me nga një vend pune

Sejdiu thotë se fajtorët pse LDK-ja s’doli e para duhet të japin përgjegjësi

Sejdiu thotë se fajtorët pse LDK-ja s’doli e para duhet të japin përgjegjësi

Vjen reagimi i Vetëvendosjes pas deklaratave të Lutfi Hazirit

Vjen reagimi i Vetëvendosjes pas deklaratave të Lutfi Hazirit

BBC: Shpërfillja evropiane ushqen pakënaqësinë në Ballkan

BBC: Shpërfillja evropiane ushqen pakënaqësinë në Ballkan

600 banesa për punëtorët e sektorit publik (VIDEO)

600 banesa për punëtorët e sektorit publik (VIDEO)

Lutfi Haziri i çon selam VV-së: Emri i Kryeministrit kalon nga LDK

Lutfi Haziri i çon selam VV-së: Emri i Kryeministrit kalon nga LDK

Palmer takohet me Sllobodan Petroviq

Palmer takohet me Sllobodan Petroviq

Vuçiq: Ata ta heqin taksën e ne ta pranojmë Kosovën, kjo është hajgare

Vuçiq: Ata ta heqin taksën e ne ta pranojmë Kosovën, kjo është hajgare

Sekretariati i KQZ-së: Obligohemi që të veprojmë sipas ligjit, jo sipas tekeve të partive

Sekretariati i KQZ-së: Obligohemi që të veprojmë sipas ligjit, jo sipas tekeve të partive

Ideja e bashkimit të Doganës dhe Administratës Tatimore – drejt dështimit

Ideja e bashkimit të Doganës dhe Administratës Tatimore – drejt dështimit

Djali i Haki Imerit: Babanë e vranë skuadra e SHIK’ut, përgjegjës Thaçi e Veseli

Djali i Haki Imerit: Babanë e vranë skuadra e SHIK’ut, përgjegjës Thaçi e Veseli

Zvarritja e integrimit evropian vonon zbatimin e Marrëveshjes Prespës

Zvarritja e integrimit evropian vonon zbatimin e Marrëveshjes Prespës