Në zorrë kemi deri 15 kg helme që shkaktojnë sëmundjet më të rënda: Ekspertët zbulojnë se si t’i nxjerrim nga trupi!

03.03.2019 22:01
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Në zorrë kemi deri 15 kg helme që shkaktojnë sëmundjet më të rënda: Ekspertët zbulojnë se si t’i nxjerrim nga trupi!

Kapsllëqe të shpeshta, tepricë kilogramësh apo mungesë kilogramësh, çrregullim i metabolizmit, diabet, sëmundje të veshkave, sëmundje të dëgjimit dhe të shikimit, sëmundje të lëkurës, të flokëve dhe të thonjve dhe sëmundje të tjera deri te kanceri, janë tregues që zorrët ja janë të ndotura

Ilaçi më i mirë natyral është zgjidhja e duhur për këtë problem. 1 deri 3 lugë fara liri të bluar në ditë për tri javë plotësisht do të pastrojnë zorrën tuaj të trashë dhe zorrën e hollë, transmeton Telegrafi.

Në zorrë shtresohet sekrecion i mukozës, krijohen shtresa parazitësh. Ky tretman do t’jua mbrojë florën e zorrëve. Me ndihmën e kësaj metode mund të normalizoni peshën trupore. Do të digjni tepricën e yndyrës, ndikon edhe në rregullimin e metabolizmit lipid.

Liri absorbon dhe eliminon helmet nga organizmi dhe zvogëlon kolesterinën në gjak.

Konsumimi i tij ndihmon te proceset inflamatore të mukozës të traktit të sipërm respirator dhe traktit gastrointestinal, te gastriti, koliti, i thati në lukth dhe në zorrën dymbëdhjetëgishtore, sëmundjet e traktit urinar, cistitit, pielonefritit, obezitetit dhe rregullon metabolizmin lipid.

Receta për pastrim të zorrëve me ndihmën e lirit të bluar

Tri javë në vend të kafjallit konsumoni këtë tretje:

Java e parë: 1 lugë fara liri të bluar të përzier me 100 ml kefir
Java e dytë: 2 lugë fara liri të bluar të përziera me 100 ml kefir
Java e tretë: 3 lugë fara liri të bluar të përziera me 150 ml kefir.

Nëse nuk keni ku të blini fara liri të bluar, blini ato dhe bluani. Më së miri është të bluani çdo ditë, sepse nëse bëhet rezervë mund të prishet.

Këtë tretje pini çdo mëngjes në vend të kafjallit.

Rezultate më të mira arrihen nëse merret uji me mjaltë.

Është e domosdoshme t’i pini së paku 2 litra lëngje. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve

Miley Cyrus për herë të parë në Kosovë, Serbët nisin komentet plot urrejtje

Miley Cyrus për herë të parë në Kosovë, Serbët nisin komentet plot urrejtje

Miss Serbia çmend të gjithë: Këndon xhamadanin dhe puth hartën e Kosovës në emision (Video)

Miss Serbia çmend të gjithë: Këndon xhamadanin dhe puth hartën e Kosovës në emision (Video)