Në ShBA, rreth 1,300 të vdekur nga Covid-19 për 24 orë

23.05.2020 10:56
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Në ShBA, rreth 1,300 të vdekur nga Covid-19 për 24 orë

Sipas të dhënave të Universitetit “John Hopkins”, Shtetet e Bashkuara i kanë shënuar 24,104 raste të reja të koronavirusit gjatë 24 orëve të kaluara.

Përpos të infektuarve, gjatë kësaj periudhe u shënuan edhe 1,299 viktima të reja, shkruan “CNN”, transmeton Gazeta Express.

Në këtë shifër janë përfshirë rastet nga 50 shtetet e ShBA-së, Distrikti i Kolumbisë, territoret e tjera të Shteteve të Bashkuara si dhe rastet e personave të riatdhesuar.

Shteti i Nju Jorkut është më i prekuri nga virusi i ri me së paku 358 mijë të infektuar dhe mbi 28,800 të vdekur. Pas tij vijnë Neë Jersey, Illinois dhe Massachusetts.

Ndryshe, Shtetet e Bashkuara ndodhen bindshëm në vendin e parë në botë, si për numrin e të infektuarve me Covid-19, ashtu edhe për shifrën e të vdekurve nga kjo sëmundje.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Në ShBA, rreth 1,300 të vdekur nga Covid-19 për 24 orë

Në ShBA, rreth 1,300 të vdekur nga Covid-19 për 24 orë

E veshur me fustan të zi, Enca: Shtrati im akoma vetëm

E veshur me fustan të zi, Enca: Shtrati im akoma vetëm

“Garda Vullnetare Shqiptare”, a po përdoret nga Kurti për poena politikë

“Garda Vullnetare Shqiptare”, a po përdoret nga Kurti për poena politikë

Së shpejti në qytetin e Gjilanit “KIDS ZONE“

Së shpejti në qytetin e Gjilanit “KIDS ZONE“

IKSHPK: Asgjë nuk ka përfunduar! Virusi nuk po tallet! Virusi, 21 raste të reja mbani maskat e distancën

IKSHPK: Asgjë nuk ka përfunduar! Virusi nuk po tallet! Virusi, 21 raste të reja mbani maskat e distancën

Gjatë pandemisë ka kaluar 3 trilionë dollarë pasuria e miliarderëve amerikanë

Gjatë pandemisë ka kaluar 3 trilionë dollarë pasuria e miliarderëve amerikanë

Uber largoi nga puna 3.500 punonjës, si pasojë e COVID-19

Uber largoi nga puna 3.500 punonjës, si pasojë e COVID-19

Të infektuarit me koronavirus sot, 12 policë të Prizrenit

Të infektuarit me koronavirus sot, 12 policë të Prizrenit

Nëntë ndërmarrje kineze SHBA sanksionuan për shkelje të të drejtave të myslimanëve

Nëntë ndërmarrje kineze SHBA sanksionuan për shkelje të të drejtave të myslimanëve

Ja kush do të largohen nga traktati ndërkombëtar për përgjimet ushtarake

Ja kush do të largohen nga traktati ndërkombëtar për përgjimet ushtarake

LDK nuk ka kërcënuar Kushtetuesen!

LDK nuk ka kërcënuar Kushtetuesen!

Haziri: S’ka raste të reja me Covid-19 në Gjilan

Haziri: S’ka raste të reja me Covid-19 në Gjilan

Solidarizohet Ambasadori gjerman me personat me aftësi të kufizuara

Solidarizohet Ambasadori gjerman me personat me aftësi të kufizuara

Rrezik serioz për destabilizimin e sigurisë në Kosovë, përfshirja e Rusisë në dialog

Rrezik serioz për destabilizimin e sigurisë në Kosovë, përfshirja e Rusisë në dialog

Pëson aksident me veturë Ermal Fejzullahu

Pëson aksident me veturë Ermal Fejzullahu

E trishtë/ U dhunua dhe u godit me thikë nga ish i dashuri, ndërron jetë 32- vjeçarja

E trishtë/ U dhunua dhe u godit me thikë nga ish i dashuri, ndërron jetë 32- vjeçarja