Në Prizren rrahen dy familje, përdorin shkopi të sopatave

22.05.2020 10:04
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Në Prizren rrahen dy familje, përdorin shkopi të sopatave

Policia ka njoftuar se dy familje dje në Prizren janë rrahur mes vete pas një mosmarrëveshje, raporton Scanner.

Sipas Policisë së Kosovës, në rrahje janë përfshirë pesë meshkuj dhe njëri prej tyre ka marrë lëndime të rënda e është dërguar në QKUK për trajtim.

Në vendin e ngjarjes, janë gjetur dhe konfiskuar dy shkopi të sëpatave.

Ndërsa, tre të dyshuar janë arrestuar dhe dërguar në mbajtje, ndërsa tjetri është liruar. 

“Prizren 21.05.2020 – 13:00. Pas një mosmarrëveshje ka ardhur deri te rrahja në mes dy familjeve, ku janë përfshirë pesë meshkuj kosovar. Si pasoj e rrahjes, viktima mashkull kosovar ka pësuar lëndime të rënda dhe është dërguar në QKUK për tretman, ndërsa katër të dyshuarit kanë pësuar lëndime të lehta. Në vendin e ngjarjes, janë gjetur dhe konfiskuar dy shkopi të sëpatave. Me vendim të prokurorit, tre të dyshuar janë arrestuar dhe dërguar në mbajtje, ndërsa tjetri është liruar”, thuhet në njoftim.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Në Prizren rrahen dy familje, përdorin shkopi të sopatave

Në Prizren rrahen dy familje, përdorin shkopi të sopatave

Të infektuar me COVID-19, 4 pacientë në gjendje të rëndë

Të infektuar me COVID-19, 4 pacientë në gjendje të rëndë

Rron Gjinovci i përgjigjet Ramës: Kryeministri është në zor prej oligarkëve të cilët siç duket po ia lypin parcelën në qendër të Tiranës, për borxhe që na s’i dijmë

Rron Gjinovci i përgjigjet Ramës: Kryeministri është në zor prej oligarkëve të cilët siç duket po ia lypin parcelën në qendër të Tiranës, për borxhe që na s’i dijmë

Kullat e Jasharajve në Prekaz, Labi premton donacion për rregullim

Kullat e Jasharajve në Prekaz, Labi premton donacion për rregullim

Sylejman Ahmetaj ndërroi jetë

Sylejman Ahmetaj ndërroi jetë

Kurti sot do të vizitojë Burgun e Dubravës dhe do të bëjë homazhe te pllaka përkujtimore

Kurti sot do të vizitojë Burgun e Dubravës dhe do të bëjë homazhe te pllaka përkujtimore

Viktimë e koronavirusit tregu europian i automobilëve

Viktimë e koronavirusit tregu europian i automobilëve

OSBE: Kemi kritika për mosefikasitetin e gjyqësorit në Maqedoninë e Veriut

OSBE: Kemi kritika për mosefikasitetin e gjyqësorit në Maqedoninë e Veriut

Policia ndaloi mbi dymijë persona brenda dy muajve

Policia ndaloi mbi dymijë persona brenda dy muajve

Trusti i Kursimeve Pensionale të Kosovës dhe Agjencia Kosovare e Privatizimit shumicën e parave i mbajnë të bllokuara, s’preken dot

Trusti i Kursimeve Pensionale të Kosovës dhe Agjencia Kosovare e Privatizimit shumicën e parave i mbajnë të bllokuara, s’preken dot

Ahmeti: Është koha që Kosova të intensifikojë rihapjen pas izolimit prej më shumë se dy muajsh

Ahmeti: Është koha që Kosova të intensifikojë rihapjen pas izolimit prej më shumë se dy muajsh

Ahmeti: Të hiqen oraret e lëvizjes, të hiqet karantina, të hapen çerdhet, shkollat e kufijtë

Ahmeti: Të hiqen oraret e lëvizjes, të hiqet karantina, të hapen çerdhet, shkollat e kufijtë

Selimi: AAK do të respektoj vendimin e Gjykatës Kushtetuese

Selimi: AAK do të respektoj vendimin e Gjykatës Kushtetuese

Thaçi: Vendimi i gjyqtarëve të Kushtetueses,  s’më ka pëlqyer

Thaçi: Vendimi i gjyqtarëve të Kushtetueses, s’më ka pëlqyer

Serbia rihap kufijtë

Serbia rihap kufijtë

​Ministria e Financave hap linjë të veçantë informimi rreth pakos emergjente dhe ankesave

​Ministria e Financave hap linjë të veçantë informimi rreth pakos emergjente dhe ankesave