Në Pentagon zbulohet monumenti që i dedikohet ndërhyrjes së NATO-s në Kosovë

09.05.2019 19:02
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Në Pentagon zbulohet monumenti që i dedikohet ndërhyrjes së NATO-s në Kosovë

Ambasadorja e Kosovës në Uashington, Vlora Çitaku ka njoftuar se në Pentagon është zbuluar monumenti, i cili i dedikohet ndërhyrjes ushtarake të NATO-s në Kosovë.

“E nderuar që bashkë me komandantin e Forcave Ajrore Amerikane, Gjeneralin Goldfein, ne ambientet e Departamentit Amerikan të Mbrojtjes (Pentagon) zbuluam monumentin i cili i dedikohet ndërhyrjes ushtarake të NATO-s në Kosovë.

Gjenerali Goldfein edhe personalisht ka qenë pjesëmarrës në fushatën ajrore kundër caqeve të regjimit të Millosheviqit.

“Me 2 Maj ‘99 aeroplani ushtarak me të cilin po fluturonte Gjenerali Goldfein ishte goditur nga forcat serbe. Fatmirësisht, pas një operacioni të shpëtimit, Gjenerali Goldfein ishte kthyer shëndosh e mirë në bazën ajrore të NATO në Itali”, ka shkruar Çitaku në Facebook.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Dua jep mesazhin për Ditën Ndërkombëtare të Refugjatëve

Dua jep mesazhin për Ditën Ndërkombëtare të Refugjatëve

Emina Çunmulaj i thotë të “urrej” Anxhelina Hadërgjonaj

Emina Çunmulaj i thotë të “urrej” Anxhelina Hadërgjonaj

Gjigandi botëror SPAR hap pikën e dytë në Prishtinë

Gjigandi botëror SPAR hap pikën e dytë në Prishtinë

Të njoh mirë unë ty” Deputeti sulmon Baton Haxhiun: Do kesh fatin e Saimir Tahirit

Të njoh mirë unë ty” Deputeti sulmon Baton Haxhiun: Do kesh fatin e Saimir Tahirit

Vazhdojnë tensionet mes Malit të Zi dhe Serbisë për shkak të Kishës Ortodokse Serbe

Vazhdojnë tensionet mes Malit të Zi dhe Serbisë për shkak të Kishës Ortodokse Serbe

Arban Abrashi flet në Pressing pasi LDK e përjashtoi nga gara

Arban Abrashi flet në Pressing pasi LDK e përjashtoi nga gara

Apostolova pret që të shkarkohen të gjithë ata që kanë aktakuza, jo vetëm ministrat

Apostolova pret që të shkarkohen të gjithë ata që kanë aktakuza, jo vetëm ministrat

Pjesëmarrja e Avni Arifit në takimin sekret në Berlin – shkelje dhe huqje e kompetencave të tij

Pjesëmarrja e Avni Arifit në takimin sekret në Berlin – shkelje dhe huqje e kompetencave të tij

Nuk mund të shkonin në pushime, burri dërgoi gruan në “parajsë”

Nuk mund të shkonin në pushime, burri dërgoi gruan në “parajsë”

Ambasada e SHBA-së në Tiranë: Refuzojeni dhunën në çdo mundësi

Ambasada e SHBA-së në Tiranë: Refuzojeni dhunën në çdo mundësi

Ismaili: Kadri Veseli dje dha një mesazh se çfarë e pret Kosovën nën udhëheqjen e PDK’së

Ismaili: Kadri Veseli dje dha një mesazh se çfarë e pret Kosovën nën udhëheqjen e PDK’së

Erdogan thotë se e ka jaran Trumpin, prandaj nuk pret sanksione amerikane

Erdogan thotë se e ka jaran Trumpin, prandaj nuk pret sanksione amerikane

Haradinaj: Komuniteti egjiptian ka qenë pjesë e të gjitha proceseve shtetndërtuese të Kosovës

Haradinaj: Komuniteti egjiptian ka qenë pjesë e të gjitha proceseve shtetndërtuese të Kosovës

Apostolova thotë se për liberalizimin e vizave duhet të mbahen 95 kriteret

Apostolova thotë se për liberalizimin e vizave duhet të mbahen 95 kriteret

Haradinaj: Nëse udhëzimi për homologim shkel ligjin, anulohet menjëherë

Haradinaj: Nëse udhëzimi për homologim shkel ligjin, anulohet menjëherë

17 gjeneralë të ushtrisë turke dënohen me burgim të përjetshëm

17 gjeneralë të ushtrisë turke dënohen me burgim të përjetshëm