Në ndeshjen Rusi-Spanjë, mesfushori Glushakov hyri në portë në minutat e fundit (Video)

15.11.2017 00:19
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Në ndeshjen Rusi-Spanjë, mesfushori Glushakov hyri në portë në minutat e fundit (Video)

Ndeshja Miqësore ndërmjet Rusisë dhe Spanjës, pati një mbyllje të veçantë.

Kur po përfundonte takimi, portieri Andrey Lunyov pësoi një lëndim dhe u detyrua ta lëshonte fushën.

(Foto: Getty Images)

Mirëpo, vendin e tij nuk e zuri një portier tjetër, por një mesfushor.

Futbollisti i Spartakut të Moskës, Denis Glushakov, i veshi dorëzat dhe e mbrojti portën në pak minutat e mbetura deri në fishkëllimën e fundit të gjyqtarit.

Jordi Alba e zhbllokoi rezultatin në minutën e nëntë, ndërsa Sergio Ramos e dyfishoi epërsinë nga pikë e bardhë (35’).

Në fund të pjesës së parë, Fedor Smolov e ngushtoi rezultatin (41’).

Pak minuta brenda gjysmës së dytë (51’), Aleksey Miranchuk e barazoi rezultatin.

Sergio Ramos e kaloi sërish Spanjën në epërsi me një tjetër gol nga pika e bardhë (54’).

Mirëpo, edhe Fedor Smolov e shënoi golin e dytë personal duke e barazuar përsëri rezultatin (70’) dhe me shifra identike përfundoi takimi. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Më romantike se kurrë Manjola Nallbani ka fjalët më të ëmbla për bashkëshortin!

Më romantike se kurrë Manjola Nallbani ka fjalët më të ëmbla për bashkëshortin!

Dalic feston me lot në sy: Më është dashur të luftojë gjithë jetën

Dalic feston me lot në sy: Më është dashur të luftojë gjithë jetën

Metoda e çmendur e pastrimit të veshëve me qiri

Metoda e çmendur e pastrimit të veshëve me qiri

Para një viti ishte me mbipeshë, por tani kjo 23 vjeçare do t’iu ‘çmend’ me trupin e saj

Para një viti ishte me mbipeshë, por tani kjo 23 vjeçare do t’iu ‘çmend’ me trupin e saj

Ibrahimovic: Secili lojtar i Suedisë të marrë nga një Top të Artë

Ibrahimovic: Secili lojtar i Suedisë të marrë nga një Top të Artë

Klaudi Pepa kujton kohët e vjetra me Albin, ka diçka emocionuese për të thënë

Klaudi Pepa kujton kohët e vjetra me Albin, ka diçka emocionuese për të thënë

Bjorn Kuipers, gjyqtari multimilioner i Botërorit ‘Rusia 2018’

Bjorn Kuipers, gjyqtari multimilioner i Botërorit ‘Rusia 2018’

Rritje e ndjeshme e rasteve të ekzaminuara me MRI

Rritje e ndjeshme e rasteve të ekzaminuara me MRI

Mënyra sesi e shtrydh pastën e dhëmbëve, tregon shumë për personalitetin tuaj

Mënyra sesi e shtrydh pastën e dhëmbëve, tregon shumë për personalitetin tuaj

Rusi 2-2 (3-4) Kroaci, notat e lojtarëve

Rusi 2-2 (3-4) Kroaci, notat e lojtarëve

Françeska del e zhveshur në ballkon, digjen pushuesit

Françeska del e zhveshur në ballkon, digjen pushuesit

Formacioni më i mirë i çerekfinaleve të Botërorit ‘Rusia 2018’

Formacioni më i mirë i çerekfinaleve të Botërorit ‘Rusia 2018’

Vazhdimisht ju dalin puçrra në fytyrë? Urgjentisht pushoni t’i bëni këto gjëra!

Vazhdimisht ju dalin puçrra në fytyrë? Urgjentisht pushoni t’i bëni këto gjëra!

Vesa Luma dhe Big Basta kthehen me videoklipin që nuk pritej

Vesa Luma dhe Big Basta kthehen me videoklipin që nuk pritej

Juve duhet t’i paguajë përqindje agjentit të Ronaldos mbi 20 milionë euro

Juve duhet t’i paguajë përqindje agjentit të Ronaldos mbi 20 milionë euro

Luana Vjollca tregon pse e shtuna është dita e saj më e lumtur

Luana Vjollca tregon pse e shtuna është dita e saj më e lumtur