Në MPB do të bëhet prezantimi për strategjinë për Armë të Vogla dhe të Lehta

29.10.2019 14:19
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Në MPB do të bëhet prezantimi për strategjinë për Armë të Vogla dhe të Lehta

Në Ministrinë e Punëve të Brendshme, do të bëhet prezantimi i Strategjisë dhe Planit të Veprimit për Armët e Vogla dhe të Lehta(AVL), për zbatimin e udhërrëfyesit, duke përfshirë prioritetet kryesore.

Në këtë konferencë do të flasë, zëvendësministri i Punëve të Brendshme, z. Izmi Zeka, njëherit Koordinator Nacional për AVL, përfaqësues të ambasadës së Gjermanisë dhe Francës në Kosovë.

Konferenca do të mbahet nesër më 30 tetor, duke filluar në ora 9:00, në objektin kryesor të Ministrisë së Punëve të Brendshme.

Qëllimi kryesor i këtij takimi është që të rishikohet statusi i zbatimit të Udhërrëfyesit për një zgjidhje të qëndrueshme të armëmbajtjes pa leje dhe trafikimit të armëve të Vogla dhe të Lehta dhe të municioneve në Ballkanin perëndimor, të zhvilluar deri në vitin 2024, si pjesë e nismës franko-gjermane dhe planin e miratuar në Kosovë.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Al Jazeera: Kosova kaherë nuk është Serbi, është përzënë me masakra e spastrim etnik

Al Jazeera: Kosova kaherë nuk është Serbi, është përzënë me masakra e spastrim etnik

Për 11 muaj, qytetarët sulmuan 132 zyrtarë

Për 11 muaj, qytetarët sulmuan 132 zyrtarë

Arrestohet në Kosovë vëllai i deputetes nga Shqipëria

Arrestohet në Kosovë vëllai i deputetes nga Shqipëria

Lumezi priti në takim Komandantin e Njësisë Multinacionale të Specializuar, Kolonel Paolo Pelosi

Lumezi priti në takim Komandantin e Njësisë Multinacionale të Specializuar, Kolonel Paolo Pelosi

Kthehen në funksion të plotë sallat e ortopedisë në QKUK

Kthehen në funksion të plotë sallat e ortopedisë në QKUK

MASHT lanson instrumentet për vlerësimin pedagogjik të fëmijëve me nevoja të veçanta

MASHT lanson instrumentet për vlerësimin pedagogjik të fëmijëve me nevoja të veçanta

Veseli niset drejt Hagës: Krenar që isha pjesë e UÇK-së

Veseli niset drejt Hagës: Krenar që isha pjesë e UÇK-së

BQK-ja kritikohet që po ua lejon kamatat e larta dhe po reagon me vonesë ndaj institucioneve

BQK-ja kritikohet që po ua lejon kamatat e larta dhe po reagon me vonesë ndaj institucioneve

MASHT-it i jepet edhe një mundësi ta realizojë projektin për arsim të Bankës Botërore

MASHT-it i jepet edhe një mundësi ta realizojë projektin për arsim të Bankës Botërore

Kurti dikur thoshte se nuk ulet në një tavolinë me Gjuriqin, sonte krahë për krahë njëri-tjetrit

Kurti dikur thoshte se nuk ulet në një tavolinë me Gjuriqin, sonte krahë për krahë njëri-tjetrit

Profesori i studimeve islame përmend hajmalinë pas mosmarrëveshjeve LDK-VV

Profesori i studimeve islame përmend hajmalinë pas mosmarrëveshjeve LDK-VV

Një kat i shtëpisë u zhyt nën tokë/ Manzë, familja me 15 anëtarë që shpëtoi mrekullisht nga tërmeti

Një kat i shtëpisë u zhyt nën tokë/ Manzë, familja me 15 anëtarë që shpëtoi mrekullisht nga tërmeti

Punëtori i KEDS-it lëndohet nga mungesa e mbrojtjes, fillojnë hetimet

Punëtori i KEDS-it lëndohet nga mungesa e mbrojtjes, fillojnë hetimet

Daçiq komenton deklaratën e Albin Kurtit që tha se nuk ulet në tavolinë me Vuçiqin

Daçiq komenton deklaratën e Albin Kurtit që tha se nuk ulet në tavolinë me Vuçiqin

Rreth 60 raste të korrupsionit e kanë bllokuar liberalizimin

Rreth 60 raste të korrupsionit e kanë bllokuar liberalizimin

Baraliu: LDK dhe VV do të ndëshkohen nga qytetari nëse nuk arrijnë marrëveshje

Baraliu: LDK dhe VV do të ndëshkohen nga qytetari nëse nuk arrijnë marrëveshje