Në Merdare nuk ka pritje, te Dheu i Bardhë deri 40 minuta

19.12.2020 19:15
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Në Merdare nuk ka pritje, te Dheu i Bardhë deri 40 minuta

Mërgimtarët që kanë filluar të vijnë për festat e fundvitit në Kosovë po presin me orë të tëra nëpër kufijtë e shteteve, si Slloveni, Hungari, Kroaci.

Por ndryshe është gjendja në pikat kufitare në Kosovë.

Në Merdare gjatë ditës ka pasur pritje vetëm rreth 40 minuta, ndërsa në orët e mbrëmjes nuk ka pritje fare.

Këtë lajm e ka konfirmuar për KosovaPress, Arzen Rifati nga Dogana e Kosovës, i cili përmes telefonit ka dhënë detaje edhe për pikat tjera kufitare.

“Gjatë ditës në pikë-kalimin në Merdare pritjet kanë qenë rreth 40 minuta, kurse tani në mbrëmje nuk ka pritje. Po ashtu edhe në pikat tjera kufitare, si te Dheu i Bardhë, Mutivodë, Jarinjë, dhe Muqibabë, pritjet sillen nga 20 deri 40 minuta”, ka bërë të ditur ai.

KosovaPress ka provuar të marrë informacione edhe nga Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës, por që nuk kanë qenë të qasshëm në telefon.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Në Merdare nuk ka pritje, te Dheu i Bardhë deri 40 minuta

Në Merdare nuk ka pritje, te Dheu i Bardhë deri 40 minuta

Gratë “Hasjane” vendosen në sheshin “Zahir Pajaziti”

Gratë “Hasjane” vendosen në sheshin “Zahir Pajaziti”

Biden vaksinohet të hënën kundër COVID-19

Biden vaksinohet të hënën kundër COVID-19

Mërgimtarët ia mësyjnë Kosovës

Mërgimtarët ia mësyjnë Kosovës

Haradinaj për grabitjet: Institucionet të japin provimin duke kapur kriminelët

Haradinaj për grabitjet: Institucionet të japin provimin duke kapur kriminelët

Kundërshtohet koncepti i ri arsimor që përgjysmon lëndët mësimore

Kundërshtohet koncepti i ri arsimor që përgjysmon lëndët mësimore

Hoti i reagon Vuçiqit: S’ka marrëveshje pa njohje reciproke

Hoti i reagon Vuçiqit: S’ka marrëveshje pa njohje reciproke

8 të vdekur dhe 345 raste të reja me koronavirus në Kosovë

8 të vdekur dhe 345 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Talla: Të pezullohet TVSH-ja për prodhuesit vendor

Talla: Të pezullohet TVSH-ja për prodhuesit vendor

​Krasniqi: Do t’i mbështesim 80 %e bizneseve të prekura nga pandemia

​Krasniqi: Do t’i mbështesim 80 %e bizneseve të prekura nga pandemia

​Grabitje e armatosur në Prishtinë, Policia jep detaje

​Grabitje e armatosur në Prishtinë, Policia jep detaje

OBSh: Kombet më të varfra do t’i marrin vaksinat në gjysmën e parë të 2021

OBSh: Kombet më të varfra do t’i marrin vaksinat në gjysmën e parë të 2021

KE porosi për 80 milionë doza shtesë të vaksinës “Moderna”

KE porosi për 80 milionë doza shtesë të vaksinës “Moderna”

​100 euro gjobë për përdoruesit e mjeteve piroteknike në hapësira publike

​100 euro gjobë për përdoruesit e mjeteve piroteknike në hapësira publike

​OLAF zbuloi dezinfektuesin e importuar nga Turqia – shumë i rrezikshëm për shëndetin

​OLAF zbuloi dezinfektuesin e importuar nga Turqia – shumë i rrezikshëm për shëndetin

11 të vdekur dhe 580 raste të reja nga Covid-19 në Shqipëri

11 të vdekur dhe 580 raste të reja nga Covid-19 në Shqipëri