Në Klinikën Infektive, 3 janë në gjendje më të rëndë

01.06.2020 13:34
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Në Klinikën Infektive, 3 janë në gjendje më të rëndë

Në Klinikën Infektive të QKUK-së janë duke u trajtuar 9 persona të infektuar me virusin COVID-19

“Gjendja e pacientëve të sëmurë̈ me Covid 19 është si vijon: nga 9 raste të infektuar me Covid 19, 6 raste janë̈ në gjendje stabile. Dy raste janë duke u trajtuar ne repart me oksigjenoterapi dhe përkujdesje intensive, ndërsa një rast është̈ duke u trajtuar në repartin e Mjekimit Intensiv me oksigjenoterapi dhe përkujdesje intensive”, ka njoftuar Klinika Infektive.

 Po ashtu është bërë e ditur se një pacient do të lirohet sot.

“Në repart vazhdon trajtimin 1 rast i cili është̈ negativizuar në testimet e fundit për Covid 19, por ka nevojë për oksigjenoterapi dhe përkujdesje intensive. Sot lirohet një pacient në gjendje të mirë shëndetësore për vetizolim në shtëpi”, bëhet e ditur në njoftim.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Virusi nga Wuhan nuk është i njëjtë me versionin aktual

Virusi nga Wuhan nuk është i njëjtë me versionin aktual

Virologu: Vala e dytë e koronavirusit do jetë serioze, bota do ndahet në dy grupe

Virologu: Vala e dytë e koronavirusit do jetë serioze, bota do ndahet në dy grupe

Haradinaj-Stublla përkrah Hotin në dialogun me Serbinë

Haradinaj-Stublla përkrah Hotin në dialogun me Serbinë

Ahmeti jep detaje rreth mundësisë së testimit serologjik në Prishtinë

Ahmeti jep detaje rreth mundësisë së testimit serologjik në Prishtinë

​Ischinger kërkon heqjen e vizave për Kosovën

​Ischinger kërkon heqjen e vizave për Kosovën

2632 raste aktive me Covid-19, si krahasohet Kosova me vendet e rajonit

2632 raste aktive me Covid-19, si krahasohet Kosova me vendet e rajonit

Basha për vizitë dyditore në Kosovë

Basha për vizitë dyditore në Kosovë

Ekspertët: Pandemia po shkakton ankth e depresion

Ekspertët: Pandemia po shkakton ankth e depresion

​BE negocion kontrata për furnizimin e vaksinës me pesë prodhues

​BE negocion kontrata për furnizimin e vaksinës me pesë prodhues

Trump thotë se nuk e di nëse do të pranojë humbjen në zgjedhjet presidenciale

Trump thotë se nuk e di nëse do të pranojë humbjen në zgjedhjet presidenciale

​Bilanci i viktimave nga COVID-19 në botë tejkalon 600.000

​Bilanci i viktimave nga COVID-19 në botë tejkalon 600.000

​Thaçi çajin e pasdites me prindërit në Burojë

​Thaçi çajin e pasdites me prindërit në Burojë

​Tahiri flet për vizat: Ku ka mbetur BE-ja?

​Tahiri flet për vizat: Ku ka mbetur BE-ja?

​Rritet numri i të infektuarve në Mal të Zi, dyfish më shumë se dje

​Rritet numri i të infektuarve në Mal të Zi, dyfish më shumë se dje

​10.190 kërkesa për azil në BE gjatë majit, nga Shqipëria vetëm 90 të tilla

​10.190 kërkesa për azil në BE gjatë majit, nga Shqipëria vetëm 90 të tilla

Vdes një qytetar nga Ferizaji nga Covid-19

Vdes një qytetar nga Ferizaji nga Covid-19