Në këto vende nuk do të ketë rrymë ditët në vijim

29.10.2019 17:14
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Në këto vende nuk do të ketë rrymë ditët në vijim

KEDS njofton se në këto vende nuk do të ketë rrymë.

KEDS njofton qytetarët se në disa rajone do të ketë ndërprerje të rrymës për shkak të punimeve në rrjet, përcjell lajmi.net.

Njoftime nga KEDS për punimet në rrjet:

30.10.2019

Punime të domosdoshme për sigurinë e sistemit

Prishtinë

1.

TS 35/10kV Mazgiti do të ndërprehet:

Dalja 10kV Qyteti (Obiliq)-Mazgit (kodi: 15019001) prej orës 11:00 deri në ora 14:00

Vendet: Mazgit te Tyrbja, Prestreshët, Boshnjakët, Klinakët, Ujësjellësi, Berishët dhe Fakulteti i Gazetarisë.

Arsyeja e ndërprerjes: Shtërgimi i përçueseve dhe ndërrimi i izolatorëve.

2.

TS 220/35/10(20)kV Podujeva do të ndërprehet:

Dalja 10kV Fshatrat 1 (kodi: 14000009) prej orës 10:30 deri në ora 13:30

Vendet: Sekiraqa, Poterët, Qershijat, Kamerollët, Sekiraqa 1, Sekiraqa 2, Sekiraqa 3, Kunushefci 1 dhe 2. Burica, Gllamniku dhe Llapashticë e Ulët.

Arsyeja e ndërprerjes: Kalimi i përçuesve në shtylla të reja në Llapashticë- degëzimi i TS Gobelovit.

Ferizaj

1.

TS 35/10kV Ferizaj II do të ndërprehet:

Dalja 10kV Drejtimi i Sillosit (kodi: 40041001) prej orës 10:00 deri në ora 14:00

Vendet: Ferizaji – një pjesë, Talinovci i Muhaxherëve, Sazlia, Papazi, Pojata, Rahovica, Softaj dhe Fusha e Madhe.

Arsyeja e ndërprerjes: Pastrimi i trasesë dhe shtërngimi I përҫuesve.

Gjilan

1.

TS 35/10 kV Gjilani I do të ndërprehet:

Dalja 10kV Uglari (kodi: 60060016) prej orës 10:00 deri në ora 14:00

Vendet: Kolektori, Uglari 1, 2 , Pograxhë, Llofca, Doxhët, Sllubica dhe Kokaj.

Arsyeja e ndërprerjes: Pastrimi I trasesë dhe mirëmbajtje preventive, ndërrimi i shtyllave, ndërrimi i izolatorëve dhe shtrëngimi i përçusve.

Mitrovicë

1.

TS 110/10 kV Vushtrria 2 do të ndërprehet:

Dalja 10kV Novolani (kodi: 73000005) prej orës 10:00 deri në ora 14:00

Vendet: Një pjesë e Bukoshit, Novolani, Kolla, Vërnica, Rezniku, Shallci, Druvari dhe Mihaliqi.

Arsyeja e ndërprerjes: Pastrimi i trasesë – ndërrimi i izolatorëve dhe shtrëngimi i përçuesve.

Pejë

1.

NS 35/10 kV PEJA II do te ndërprehet:

Dalja 10kV Rugova (kodi: 50051006) prej ores 10:00 deri në ora 14:00

Vendet: Rugova: Llazi, Shtupeqi i Madh, Llotova, Pepaj, Koshutan, Shkrel, Bogë, Stankaj, Hagjaj, Kuqishta 1, Drelaj 2, Bregu Kuqishtë.

Arsyeja e nderprerjes: Pastrimi i trasesë, ndërrimi i shtyllave dhe izolatorëve.

2.

TS 110/10(20)kV Peja 2 do te ndërprehet:

Dalja 10kV Kastrati (kodi: 51000007) prej ores 10:00 deri në ora 14:00

Vendet: Rugova: Llazi, Shtupeqi i Madh, Llotove, Pepaj, Koshutan, Shkrel, Bogë, Stankaj, Hagjaj, Kuqishta 1, Drelaj 2, Bregu Kuqishtë.

Arsyeja e nderprerjes: Pastrimi i trasesë, ndërrimi i shtyllave dhe izolatorëve.

Prizren

1.

TS 35/10 kV Zhuri do të ndërprehet:

TS 35/10 kV Sharri (Dragash) (kodi: 30036) prej orës 10:00 deri në ora 14:00

Vendet: Lubovishte, Kukjan, Vranishtë, Restelicë, Mlikë, Glloboqicë, Krushevë, Zlipotok, Orqushë, rr. e Dëshmorëve, rr. e Restelicës, rr. e Brodit, rr. e Radeshës, afariste: KFORI, Motel Meka, “Shtëpia e Kulturës”, Radio Sharri, Policia, Kuvendi Komunal, Gjimnazi,Shkolla fillore, Ambullanta e mjeksisë familjare, Gjykata, Zjarrfiksat, Afariste: HIT Flores, Zgatari Komerc, Blaq, Brodosanë, Buzez, Kuk, Kuklibeg, Zaplluxhe, Afariste : N.P.T “Mulliri” Buzez, N.T.P. Qumshtorja Sharri Kuk, Restoran Opoja, Bellobradi, Brruti, Kapre, Kosavë, Pllajnik, Shajne, Xërxë e Sharrit, Zgatar, Zym i Sharrit, Afariste:ILVA” Buqe, Restoran Dasma Zym, TS-IPKO dhe Vala, Rapça e Ulët, Rapça e Epërme, Fabrika Meka, Brezne, Kërsteci I Ulët, Kërsteci I Naltë, Rrenci, Ferma TS- Berham Jonuzi, TS- Qendra Petroll, Buqe, Pllavë, TS-Ujësjellësi Brezne, Rematex, Frigofood si dhe HC “Dikanca”(G 1+G 2) dhe HC”Dikanca” G 3,fshati Brod dhe afariste: N.P.T “Kuk Comerc”(Motel Argjena), TS- IPKO Brod dhe TS- Penda HC Dikancë.

LP.35 kV Eurokos HC-Dragash (kodi: 30040) prej orës 10:00 deri në ora 14:00

Vendet: Eurokos HC-Dragash.

TS 35/10 kV TS 35/10kV Dikanca (kodi: 30400) prej orës 10:00 deri në ora 14:00

Vendet: Eurokosi.

TS 35/10 kV TS 35/10kV Dikanca (kodi: 30050) prej orës 10:00 deri në ora 14:00

Vendet: Hidrocentrali Orqusha

Arsyeja e nderprerjes: Pastrimi i trasesë dhe ndërrimi izolatorëve.

Gjakovë

1.

TS 35/10 kV Gjakova I do te ndërprehet:

Dalja 10kV Dobroshi (kodi: 80080007) prej orës 10:00 deri në ora 14:00

Vendet: Batushë, Berjah, Brovinë, Dobrosh, Hereç, Molliq, Nivokaz, Osek Hilë (një pjesë), Pacaj, Skivjan (një pjesë), Stubëll; rrugët:Dedë Gjon Luli (një pjesë), Pashko Vasa dhe Lekë Dukagjini.

Arsyeja e nderprerjes: Ndërrimi i izolatorëve dhe pastrimi i trasesë.

31.10.2019

Punime në projekte investive

Prishtinë

1.

Në TS 110/10(20)kV Prishtina 5 do të ndërprehet:

TS-10/0.4 kV Trudë ( Kodet: 13000001002) prej orës 09:00 deri ne ora 12:00 dhe prej orës 14:00 deri në ora 17:00

Vendet: Model Slovenija, një pjesë e rrugëve Xhemalj Mustafa; Kuvendi I Lezhës; 28 Nëntori; Shefki Kuleta

Arsyeja e ndërprerjes: Kyçja e konsumatorëve sipas projektit investiv.

2.

TS 35/10kV Fushë-Kosova II do të ndërprehet:

Dalja 10kV Zona Industriale Vragoli (kodi: 15018014) prej orës 10:00 deri në ora 13:00

Vendet: Petrol Company, Shtypshkronja “Zeri”, Asllani dhe Dimi.

Arsyeja e ndërprerjes: Punime në rrjet.

3.

TS 35/10kV Drenasi do të ndërprehet:

Dalja 10kV Gllobari (kodi: 16021008) prej orës 08:00 deri ne ora 11:00 dhe prej orës 14:00 deri në ora 17:00

Vendet: Gllobari, Vërboci, Tërsteniku, Çikatova, Gllanasella dhe Dobrosheci.

Arsyeja e ndërprerjes: Vazhdimi i punimeve sipas projektit investiv.

Pejë

1.

TS 35/10kV Klina do të ndërprehet:

Dalja 10 kV. Volljaku ( Kodet: 52056002) prej orës 09:00 deri në ora 11:00

Vendet: Guri Ii Zi, Mirusha, Separacioni Boksit,Lagjja Nora dhe Foniqi.

Arsyeja e ndërprerjes: Pastrimi i trasesë.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Për një javë në Kosovë u shtuan më shumë se 50 raste aktive me COVID-19

Për një javë në Kosovë u shtuan më shumë se 50 raste aktive me COVID-19

Von Cramon e hutuar se kush do ta kryesojë dialogun me Serbinë

Von Cramon e hutuar se kush do ta kryesojë dialogun me Serbinë

Balaj: Kurti për herë të parë ia dha dy ministri Listës Serbe dhe emëroi një këshilltar serb

Balaj: Kurti për herë të parë ia dha dy ministri Listës Serbe dhe emëroi një këshilltar serb

Ish-gjyqtarja Mushkolaj konteston kushtetutshmërinë e zgjedhjes së Qeverisë Hoti

Ish-gjyqtarja Mushkolaj konteston kushtetutshmërinë e zgjedhjes së Qeverisë Hoti

Cakaj: Jam krenar që isha në VV, por edhe më krenar që u largova

Cakaj: Jam krenar që isha në VV, por edhe më krenar që u largova

Zgjedhorja/ Arrihet dakordësia për administrimin e zgjedhjeve, komisionet siç kanë qenë…

Zgjedhorja/ Arrihet dakordësia për administrimin e zgjedhjeve, komisionet siç kanë qenë…

Vrasje-vetëvrasje, Prindërit, fëmijët dhe macet e shtëpisë gjenden të vdekur

Vrasje-vetëvrasje, Prindërit, fëmijët dhe macet e shtëpisë gjenden të vdekur

Foto/ U infektuan me koronavirus, nëna me foshnjën mposhtin virusin

Foto/ U infektuan me koronavirus, nëna me foshnjën mposhtin virusin

11 raste të reja me COVID-19 në Kosovë të premten, dy të shëruar

11 raste të reja me COVID-19 në Kosovë të premten, dy të shëruar

Haziri: Kurti tentoi të thotë se janë dy parti LDK, njëra në Kuvend e tjetra në lagjen Qafa

Haziri: Kurti tentoi të thotë se janë dy parti LDK, njëra në Kuvend e tjetra në lagjen Qafa

Dorëzohet Hoti ia delegon Thaçit përfaqësimin e Kosovës në negociata

Dorëzohet Hoti ia delegon Thaçit përfaqësimin e Kosovës në negociata

Mustafa i reagon Haskukës pas prishjes së koalicionit: I fitove zgjedhjet falë LDK’së, do të rrëzojmë nga pushteti

Mustafa i reagon Haskukës pas prishjes së koalicionit: I fitove zgjedhjet falë LDK’së, do të rrëzojmë nga pushteti

Hoti i shpreh Kosnettit “vendosmërinë për bashkëpunim të ngushtë me SHBA-në”

Hoti i shpreh Kosnettit “vendosmërinë për bashkëpunim të ngushtë me SHBA-në”

Kosnetti pret që SHBA-ja të dalë më e fuqishme pas trazirave të fundit

Kosnetti pret që SHBA-ja të dalë më e fuqishme pas trazirave të fundit

Një muaj paraburgim të dyshuarit që kërcënoi togerin serb të FSK-së

Një muaj paraburgim të dyshuarit që kërcënoi togerin serb të FSK-së

Mësimi në distancë nuk i realizoi objektivat

Mësimi në distancë nuk i realizoi objektivat