Në këto vende nuk do të ketë rrym nesër dhe pasnesër

10.09.2019 17:11
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Në këto vende nuk do të ketë rrym nesër dhe pasnesër

KEDS përmes një njoftimi për media ka njoftuar qytetarët se për shkak të punimeve në rrjet do të ketë ndërprerje të rrymës në dy ditët e ardhshme.

Njoftime nga KEDS për punimet në rrjet

11.09.2019

Punime të domosdoshme për sigurinë e sistemit

Prishtinë

1.

Në NS 35/10 kV Badovci do të ndërprehet

Dalja 10kV Mramor-Slivovë (Kodi 10014001) prej orës 12:00 Deri në ora 13:30 Vendet: Mramori, Slivova, Brusi, Busia, Zllasha, Viti e Marecit dhe Mareci.

Arsyeja e ndërprerjes: Vendosja e nje shtylle të rrjetit me tension 10kV dhe promontimi i dy shtyllave të tensionit të lartë.

2.

Në NS 35/10kV Koliqi do të ndërprehet:

Lp 35kV Shajkoci (Koliq-Batllava) (Kodi: 140150) prej orës 11:00 deri në ora 14:00

Pa tension mbesin daljet 10kV:

Dalja 10kV Batllava (Kodi: 14015001)

Dalja 10kV Orllani (Kodi: 14015002)

Dalja 10kV Burgu i Dyzit (Kodi: 14015003)

Vendet: Batllava, Kaqebegu, Gërdovci, Lluga, Orllani, Kalatica, Bllata, Netergovci dhe Burgu i Dyzit.

Arsyeja e ndërprerjes: Ndërrimi i izolatorëve mbajtës të 35 kV.

3.

Në NS 35/10kV Badovci do të ndërprehet:

Dalja 10kV Hajvalia (Kodi: 10014002) prej orës 10:00 deri në ora 11:00

Vendet: Hajvalia.

Arsyeja e nderprerjes: Promontimi i një shtylle 10kV.

Gjakovë

1.

Në NS 35/10kV Gjakova 1 do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Ponosheci (Kodi: 80080006) prej orës 09:00-11:00

Vendet: Babaj Bokës, Dallashaj, Devë, Duzhnjë, Gusk, Jahoc, Korenicë, Madanaj, Mejë, Morinë, Nec, Orize, Ponoshec, Popoc, Ramoc, Rracaj, Rrypaj, Sheremet, Shishman dhe Smolica.

Arsyeja e ndërprerjes: Për shkaqe sigurie gjatë pastrimit të trafove nga pemët në fshatrat Sherehet dhe Madanaj.

12.09.2019

Punime në projekte investive

Prishtinë

1.

NS 35/10kV Mazgiti do të ndërprehet:

Dalja 10kV Prugovci – Lumi Madh (Kodi: 15019008) prej orës 09:00 deri në ora 12:00 dhe nga ora 14:00 deri në 17:00.

Vendet: Milloshevë, Brezhnicë (një pjesë), Stanovci i Epërm, Stanovc i Ulët, Lumi i Madh (Velika- Rekë), Prilluzhë, Raskovë,Bakshi, Mulliri Prugovc, Berishët, Arena restor, Plashnik Prugovc, Vehbi Pllana privat.

Arsyeja e ndërprerjes: Vendosja e konzollave dhe shtrirja e përçuesit në Stanoc të Ulët, lagjjet Haradinaj dhe Haxhaj.

2.

NS 35/10kV Besia të ndërprehet:

NS 10/04 kV Barileva-Lect (Kodi: 10013012051) prej orës 09:00 deri ne ora 12:00 si dhe prej orës 14:00 deri në ora 17:00

Vendet: Barilevë- Lecët.

Arsyeja e ndërprerjes: Kyçja e konsumatorëve sipas projektit investiv.

3.

NS 220/35/10(20)kV Podujeva do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Ballovc (Kodi: 14000008) prej orës 09:00 deri ne ora 15:00

Vendet: Surkishi, Lladofc, Sfeqël, Dumoshi, Shajkovci, Surdull, Herticë, Drazhnje, Rakenicë dhe Turuqicë.

Arsyeja e ndërprerjes: Shtrirja e përçuesit nepër shtyllat e reja të rrjetit me tension 10kV dhe energjizimi i rrjetit të ri 10kV.

4.

Në NS 220/35/10kV Podujevë do të ndërprehet:

NS 10/0.4 kV Sfeqël Visoka (Kodi:14000008050) prej orës 09:00-12:00 dhe 13:00-16:00

Vendet: Një pjesë e fshatit Sfeqël.

Arsyeja e ndërprerjes: Punime në projektin investiv- Projektin “Sveqël Visoka”. (Shtrirja e kabllos 0.4kV).

Mitrovicë

1.

NS 110/10(20) kV Skenderaj do të ndërprehet:

NS 10 kV/04 Runik-Kisha (Kodi: 74000005036) prej orës 09:00 deri në ora 16:00

Vendet: TS. Runik-Kisha;

NS 10 kV/04 Radishevë-1 (Kodi: 74000005037) prej orës 09:00 deri në ora 16:00

Vendet: TS. Radishevë-1

NS 10 kV/04 Radishevë-2 (Kodi: 74000005051) prej orës 09:00 deri në ora 16:00

Vendet: TS. Radishevë-2;

NS 10 kV/04 Bajë (Kodi: 74000005039) prej orës 09:00 deri në ora 16:00

Vendet: TS. Bajë;

NS 10 kV/04 Syrigan (Kodi: 74000005040) prej orës 09:00 deri në ora 16:00

Vendet: TS. Syrigan.

Arsyeja e ndërprerjes: Ngritja e shtyllave.

Gjilan

1.

Në NS 110/35/10 kV Rrafshina do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Stublla (Kodi: 61067001) prej orës 11:00 deri në ora 13:00

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin fshatrat: Stubull, Vërbovc, Gërnçar, Podgorc, Gurëthyesi Misini-Bentakosi i Ri, Gurëthyesi – Mogillët, Fabrika – Ujësjellësi dhe Godeni.

Arsyeja e ndërprerjes: Punime në zbarrat 10kV.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Aktakuzë për keqpërdorim të pozitës apo autoritetit zyrtar

Aktakuzë për keqpërdorim të pozitës apo autoritetit zyrtar

Tahiri: Është koha të lëvizim drejt anëtarësimit në Konventat e Hagës

Tahiri: Është koha të lëvizim drejt anëtarësimit në Konventat e Hagës

Policia shqipton mbi 1 mijë e 400 gjoba për një ditë

Policia shqipton mbi 1 mijë e 400 gjoba për një ditë

Kurti thotë se sapo të bëhet kryeministër do të nisë reciprocitetin e plotë me Serbinë

Kurti thotë se sapo të bëhet kryeministër do të nisë reciprocitetin e plotë me Serbinë

Klinë: Policia arreston dy të dyshuar për vjedhje, po kërkojnë edhe një person

Klinë: Policia arreston dy të dyshuar për vjedhje, po kërkojnë edhe një person

Fëmijët nuk po i gëzojnë të drejtat që u takojnë, bëhet thirrje për respektim të ligjit

Fëmijët nuk po i gëzojnë të drejtat që u takojnë, bëhet thirrje për respektim të ligjit

14 aktakuza të ngritura për vepra të ndryshme penale gjatë zgjedhjeve të 6 tetorit

14 aktakuza të ngritura për vepra të ndryshme penale gjatë zgjedhjeve të 6 tetorit

Publikohet një video e rrallë e Ramush Haradinajt në kohë lufte, vëmendje merr frizura e tij

Publikohet një video e rrallë e Ramush Haradinajt në kohë lufte, vëmendje merr frizura e tij

Thaçi ndan dekoratë për Zyrën e Bankës Botërore në Kosovë

Thaçi ndan dekoratë për Zyrën e Bankës Botërore në Kosovë

Infarkti i miokardit, nga janari në QKUK janë trajtuar 967 pacientë

Infarkti i miokardit, nga janari në QKUK janë trajtuar 967 pacientë

Agim Veliu iu përgjigjet akuzave të Fatmir Sejdiut për tradhti

Agim Veliu iu përgjigjet akuzave të Fatmir Sejdiut për tradhti

76 aktakuza për 24 orë

76 aktakuza për 24 orë

Kapet një kilogramë e gjysmë marihuanë në Prishtinë

Kapet një kilogramë e gjysmë marihuanë në Prishtinë

Kosovari e ther me thikë në qafë gruan e tij në Zvicër

Kosovari e ther me thikë në qafë gruan e tij në Zvicër

KOMF hap dyert për prindërit dhe fëmijët, diskutojnë për sfidat dhe shqetësimet

KOMF hap dyert për prindërit dhe fëmijët, diskutojnë për sfidat dhe shqetësimet

IKSHP: Ndotja e ajrit po e kërcënon shëndetin e kosovarëve, duhen masa strategjike

IKSHP: Ndotja e ajrit po e kërcënon shëndetin e kosovarëve, duhen masa strategjike