Në këto vende nuk do të ketë rrym nesër dhe pasnesër

10.09.2019 17:11
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Në këto vende nuk do të ketë rrym nesër dhe pasnesër

KEDS përmes një njoftimi për media ka njoftuar qytetarët se për shkak të punimeve në rrjet do të ketë ndërprerje të rrymës në dy ditët e ardhshme.

Njoftime nga KEDS për punimet në rrjet

11.09.2019

Punime të domosdoshme për sigurinë e sistemit

Prishtinë

1.

Në NS 35/10 kV Badovci do të ndërprehet

Dalja 10kV Mramor-Slivovë (Kodi 10014001) prej orës 12:00 Deri në ora 13:30 Vendet: Mramori, Slivova, Brusi, Busia, Zllasha, Viti e Marecit dhe Mareci.

Arsyeja e ndërprerjes: Vendosja e nje shtylle të rrjetit me tension 10kV dhe promontimi i dy shtyllave të tensionit të lartë.

2.

Në NS 35/10kV Koliqi do të ndërprehet:

Lp 35kV Shajkoci (Koliq-Batllava) (Kodi: 140150) prej orës 11:00 deri në ora 14:00

Pa tension mbesin daljet 10kV:

Dalja 10kV Batllava (Kodi: 14015001)

Dalja 10kV Orllani (Kodi: 14015002)

Dalja 10kV Burgu i Dyzit (Kodi: 14015003)

Vendet: Batllava, Kaqebegu, Gërdovci, Lluga, Orllani, Kalatica, Bllata, Netergovci dhe Burgu i Dyzit.

Arsyeja e ndërprerjes: Ndërrimi i izolatorëve mbajtës të 35 kV.

3.

Në NS 35/10kV Badovci do të ndërprehet:

Dalja 10kV Hajvalia (Kodi: 10014002) prej orës 10:00 deri në ora 11:00

Vendet: Hajvalia.

Arsyeja e nderprerjes: Promontimi i një shtylle 10kV.

Gjakovë

1.

Në NS 35/10kV Gjakova 1 do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Ponosheci (Kodi: 80080006) prej orës 09:00-11:00

Vendet: Babaj Bokës, Dallashaj, Devë, Duzhnjë, Gusk, Jahoc, Korenicë, Madanaj, Mejë, Morinë, Nec, Orize, Ponoshec, Popoc, Ramoc, Rracaj, Rrypaj, Sheremet, Shishman dhe Smolica.

Arsyeja e ndërprerjes: Për shkaqe sigurie gjatë pastrimit të trafove nga pemët në fshatrat Sherehet dhe Madanaj.

12.09.2019

Punime në projekte investive

Prishtinë

1.

NS 35/10kV Mazgiti do të ndërprehet:

Dalja 10kV Prugovci – Lumi Madh (Kodi: 15019008) prej orës 09:00 deri në ora 12:00 dhe nga ora 14:00 deri në 17:00.

Vendet: Milloshevë, Brezhnicë (një pjesë), Stanovci i Epërm, Stanovc i Ulët, Lumi i Madh (Velika- Rekë), Prilluzhë, Raskovë,Bakshi, Mulliri Prugovc, Berishët, Arena restor, Plashnik Prugovc, Vehbi Pllana privat.

Arsyeja e ndërprerjes: Vendosja e konzollave dhe shtrirja e përçuesit në Stanoc të Ulët, lagjjet Haradinaj dhe Haxhaj.

2.

NS 35/10kV Besia të ndërprehet:

NS 10/04 kV Barileva-Lect (Kodi: 10013012051) prej orës 09:00 deri ne ora 12:00 si dhe prej orës 14:00 deri në ora 17:00

Vendet: Barilevë- Lecët.

Arsyeja e ndërprerjes: Kyçja e konsumatorëve sipas projektit investiv.

3.

NS 220/35/10(20)kV Podujeva do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Ballovc (Kodi: 14000008) prej orës 09:00 deri ne ora 15:00

Vendet: Surkishi, Lladofc, Sfeqël, Dumoshi, Shajkovci, Surdull, Herticë, Drazhnje, Rakenicë dhe Turuqicë.

Arsyeja e ndërprerjes: Shtrirja e përçuesit nepër shtyllat e reja të rrjetit me tension 10kV dhe energjizimi i rrjetit të ri 10kV.

4.

Në NS 220/35/10kV Podujevë do të ndërprehet:

NS 10/0.4 kV Sfeqël Visoka (Kodi:14000008050) prej orës 09:00-12:00 dhe 13:00-16:00

Vendet: Një pjesë e fshatit Sfeqël.

Arsyeja e ndërprerjes: Punime në projektin investiv- Projektin “Sveqël Visoka”. (Shtrirja e kabllos 0.4kV).

Mitrovicë

1.

NS 110/10(20) kV Skenderaj do të ndërprehet:

NS 10 kV/04 Runik-Kisha (Kodi: 74000005036) prej orës 09:00 deri në ora 16:00

Vendet: TS. Runik-Kisha;

NS 10 kV/04 Radishevë-1 (Kodi: 74000005037) prej orës 09:00 deri në ora 16:00

Vendet: TS. Radishevë-1

NS 10 kV/04 Radishevë-2 (Kodi: 74000005051) prej orës 09:00 deri në ora 16:00

Vendet: TS. Radishevë-2;

NS 10 kV/04 Bajë (Kodi: 74000005039) prej orës 09:00 deri në ora 16:00

Vendet: TS. Bajë;

NS 10 kV/04 Syrigan (Kodi: 74000005040) prej orës 09:00 deri në ora 16:00

Vendet: TS. Syrigan.

Arsyeja e ndërprerjes: Ngritja e shtyllave.

Gjilan

1.

Në NS 110/35/10 kV Rrafshina do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Stublla (Kodi: 61067001) prej orës 11:00 deri në ora 13:00

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin fshatrat: Stubull, Vërbovc, Gërnçar, Podgorc, Gurëthyesi Misini-Bentakosi i Ri, Gurëthyesi – Mogillët, Fabrika – Ujësjellësi dhe Godeni.

Arsyeja e ndërprerjes: Punime në zbarrat 10kV.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Gruaja godet burrin e vet me një enë kuzhine

Gruaja godet burrin e vet me një enë kuzhine

Kosova nderon viktimat e sulmit terrorist në ShBA

Kosova nderon viktimat e sulmit terrorist në ShBA

Bie numri i rasteve aktive me Covid-19, rritet numri i të shëruarve

Bie numri i rasteve aktive me Covid-19, rritet numri i të shëruarve

Mimoza Kusari thotë se Isa Mustafa dhe Avdullah Hoti shtypin mendimin ndryshe brenda LDK’së

Mimoza Kusari thotë se Isa Mustafa dhe Avdullah Hoti shtypin mendimin ndryshe brenda LDK’së

OBSH: 180 vaksina antiCOVID-19 në zhvillim

OBSH: 180 vaksina antiCOVID-19 në zhvillim

The Economist: Një mbështetje e çuditshme e Izraelit nga Serbia dhe Kosova

The Economist: Një mbështetje e çuditshme e Izraelit nga Serbia dhe Kosova

Kurti për vizitë në Gjermani, takon politikanë të landeve Baden-Wuerttemberg dhe Bavari

Kurti për vizitë në Gjermani, takon politikanë të landeve Baden-Wuerttemberg dhe Bavari

Mustafa për Osmanin: I pranoj mendimet ndryshe, por jo veprimet ndryshe

Mustafa për Osmanin: I pranoj mendimet ndryshe, por jo veprimet ndryshe

Vuçiqi: Netanyahut do t’ia shpreh mospajtimin rreth njohjes së Kosovës

Vuçiqi: Netanyahut do t’ia shpreh mospajtimin rreth njohjes së Kosovës

Mustafa: Kurti dhe Osmani e kanë ditur që në ShBA nuk do të ketë ndarje

Mustafa: Kurti dhe Osmani e kanë ditur që në ShBA nuk do të ketë ndarje

​Tahiri: Parlamenti Evropian konfirmoi mbështetjen për liberalizimin e vizave

​Tahiri: Parlamenti Evropian konfirmoi mbështetjen për liberalizimin e vizave

Vetëvendosje: Krimi e korrupsioni problematikat kryesore të Kosovës, Qeveria Kurti do t’i luftojë ato

Vetëvendosje: Krimi e korrupsioni problematikat kryesore të Kosovës, Qeveria Kurti do t’i luftojë ato

Grenell: Kosovës dhe Serbisë në tallje u propozova që Ujmanin ta quajmë Liqeni Trump

Grenell: Kosovës dhe Serbisë në tallje u propozova që Ujmanin ta quajmë Liqeni Trump

​BE kërcënon me veprime ligjore ndaj Britanisë së Madhe për shkak të Brexit

​BE kërcënon me veprime ligjore ndaj Britanisë së Madhe për shkak të Brexit

Raka flet për fillimin e mësimit: Rreziku i infektimit nëpër shkolla ekziston

Raka flet për fillimin e mësimit: Rreziku i infektimit nëpër shkolla ekziston

Hungaria blen automjete luftarake gjermane Lynx për dy miliardë euro

Hungaria blen automjete luftarake gjermane Lynx për dy miliardë euro