Në këto lagje të Prishtinës do të kenë ndërprerje të ujit për tetë orë

21.10.2016 14:12
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Në këto lagje të Prishtinës do të kenë ndërprerje të ujit për tetë orë

Kompania e Ujësjellësit Rajonal, njofton konsumatorët e zonave të shërbimit: Kishnicë, Graçanicë, Hajvali, Veternik, Miradi e Epërme, Mati dhe Lagjja e Spitalit në Prishtinë se, ditën e diel më 23 tetor, do të kenë ndërprerje të furnizimit me ujë të pijshëm, duke filluar nga ora 09:00-17:00, gjithsej 8 orë.

Zonat që do të kenë reduktime të kohëpaskohshme brenda 8 orëve janë lagjet: “Bregu i Diellit”, “Muhaxhirët”, “Dodona”, “Sofalia”, “Ulpiana”, “Dardania”, “Aktash”.

Në zonat me reduktime, mund të hyjë edhe Qendra Klinike Universitare e Kosovës (QKUK), por do të mundohemi që me të gjitha mundësitë teknike operative të sistemit, të furnizojmë spitalin nga ndonjë sistem tjetër, ashtu siç kemi arritur ta bëjmë edhe gjithmonë herëve të kaluara.

“Arsyeja e ndërprerjes së furnizimit me ujë të pijshëm, janë punimet teknike në kuadër të fazës së dytë të investimeve, konkretisht kyçja e tubit DN 600 nga pjesa e filtrave të rinj te tubat tjerë ekzistues brenda fabrikës, pjesë me të cilën do të fillojnë edhe testimet paraprake të fabrikës – filtrave të rinj në Badoc.

Kërkojmë mirëkuptim nga konsumatorët e zonave të sipërpërmendura”, thuhet ndër të tjera në komunikatën drejtuar mediave.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Erdogan thotë se “do ta ndryshojë lojën” ndaj sanksioneve që dobësuan ekonominë

Erdogan thotë se “do ta ndryshojë lojën” ndaj sanksioneve që dobësuan ekonominë

Shtatori do të jetë më i frytshëm sa i përket konsensusit politik

Shtatori do të jetë më i frytshëm sa i përket konsensusit politik

Limaj: Qytetarët e Kosovës nuk do ta harrojnë asnjëherë kontributin e Kofi Annan

Limaj: Qytetarët e Kosovës nuk do ta harrojnë asnjëherë kontributin e Kofi Annan

Pritje të gjata në Merdare – 5 deri në 6 orë për të dalë nga Kosova

Pritje të gjata në Merdare – 5 deri në 6 orë për të dalë nga Kosova

Arabia Saudite akuzohet se po ndalon myslimanët e Katarit të kryejnë Haxhin

Arabia Saudite akuzohet se po ndalon myslimanët e Katarit të kryejnë Haxhin

Punimet në restaurimin e Xhamisë së Çarshisë nisin së shpejti

Punimet në restaurimin e Xhamisë së Çarshisë nisin së shpejti

SBASHK: Në shtator sistemi arsimor do të hyjë në grevë

SBASHK: Në shtator sistemi arsimor do të hyjë në grevë

Rezoluta për dalje nga kriza e PTK-së ende nuk është zbatuar

Rezoluta për dalje nga kriza e PTK-së ende nuk është zbatuar

Liberalizimin e vizave nuk e afekton asnjë proces tjetër

Liberalizimin e vizave nuk e afekton asnjë proces tjetër

Ferizaj, persona të armatosur grabisin para dhe cigare në një pompë derivatesh

Ferizaj, persona të armatosur grabisin para dhe cigare në një pompë derivatesh

Gjykimi për mashtrim: Kërkon kompensim mbi 271 mijë euro

Gjykimi për mashtrim: Kërkon kompensim mbi 271 mijë euro

E moshuara nga Shqipëria 14 herë në tokat e shenjta

E moshuara nga Shqipëria 14 herë në tokat e shenjta

Kosovari gjuan me armë në dasmën që po mbahej në restorant

Kosovari gjuan me armë në dasmën që po mbahej në restorant

Behgjet Pacolli i pikëlluar nga vdekja e Kofi Annan

Behgjet Pacolli i pikëlluar nga vdekja e Kofi Annan

Haziri: Stadiumi i qytetit po bëhet sipas standardeve të FIFA dhe UEFA

Haziri: Stadiumi i qytetit po bëhet sipas standardeve të FIFA dhe UEFA

Brenda dy muajve merret vendimi për anëtarësim në KE, Pacolli thotë se nuk është sfidë e lehtë

Brenda dy muajve merret vendimi për anëtarësim në KE, Pacolli thotë se nuk është sfidë e lehtë