Thriller në Gjakovë: Punësoi vrasësin e tij dhe vdiq duke tentuar pengimin e vetëvrasjes së tij

18.07.2017 15:01
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Thriller në Gjakovë: Punësoi vrasësin e tij dhe vdiq duke tentuar pengimin e vetëvrasjes së tij

Opinioni publik u trondit nga një vrasje dhe vetëvrasje që ndodhi mbrëmë në një fshat të Gjakovës. Madje në një restorant.

E një ditë pas kësaj ngjarjeje tragjike u zbulua edhe e vërteta. E kjo e vërtetë shpërfaq një histori e cila rrallëherë dëgjohet në lajmet e kronikës së zezë.

Gjithçka kishte filluar para një viti. Rrëfimin për këtë ngjarje e ka treguar famullitari i kishës Katolike në Gjakovë, Nue Kajtazi, i cili i njihte të dy viktimat shumë mirë.

Para një viti Kristë Memaj kishte tentuar të bëjë një vetëvrasje si pasojë e burgosjes në Bosnjë dhe zhytjes në fajde.

E për t’i ofruar ndihmë, aty ishte Pjetër Memaj, që ishte pronar i restorantit “Glory”.

I kishte ofruar një vend pune, jo vetëm atij por edhe gjithë familjes së Kristit.

Por kjo i ka kushtuar atij me jetë. Të hënën Kristi kishte tentuar përsëri të bënte vetëvrasje. Pjetri kishte tentuar ta ndalojë këtë akt të tij. Por kjo i mori jetën.

Kristë Memaj 45 vjeç qëlloi për vdekje kushëririn e afërt, Pjetër Memajn, 55 vjeç, pasi ky i fundit deshi ta ndalonte Kristin të bëjë vetëvrasje. Rasti ndodhi të dielën rreth orës 19:00.
Rastin e ka konfirmuar edhe Policia.

“Viktima numër 1 ka tentu ta parandaloj vetëvrasjen e viktimës numër 2, tash të dyshuar dhe në ato momente ai ka shtënë në drejtim të tij dhe menjëherë në drejtim të vetës dhe aty për aty kanë gjetur vdekjen të dy”, tha policia.

Pjetër Memaj përpos që ishte një biznesmen ai kishte punuar edhe në Kishën e Gjakovës. Kishte punuar edhe si këshilltar i famullitarit Nue Kajtazi. Ai ka vetëm fjalë të mira për të. /express/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Këshilltari i Veselit: Ura më e madhe në Ballkan meriton të mbaj emrin e Idriz Seferit

Këshilltari i Veselit: Ura më e madhe në Ballkan meriton të mbaj emrin e Idriz Seferit

Komisioni Evropian do të prezantojë paketën vjetore të zgjerimit

Komisioni Evropian do të prezantojë paketën vjetore të zgjerimit

Dikoviq i akuzuar për vrasjen e shqiptarëve: Në Kosovë duhet të më ngrisin përmendore, jo padi

Dikoviq i akuzuar për vrasjen e shqiptarëve: Në Kosovë duhet të më ngrisin përmendore, jo padi

Kosova e Serbia drejt përshkallëzimit të betejës ekonomike

Kosova e Serbia drejt përshkallëzimit të betejës ekonomike

Pas publikimit të parë, një “selam” i erdhi në shtëpi: Rrëfimi për Roberto Saviano, gazetarin që “sfidoi” mafian përmes librave (Foto)

Pas publikimit të parë, një “selam” i erdhi në shtëpi: Rrëfimi për Roberto Saviano, gazetarin që “sfidoi” mafian përmes librave (Foto)

Serbisë i konvenon bashkimi i Kosovës me Shqipërinë, thotë Deda

Serbisë i konvenon bashkimi i Kosovës me Shqipërinë, thotë Deda

Vuçiq: Nuk mendova në intervenim ushtarak kur thash do t’i mbrojmë serbët në Kosovë

Vuçiq: Nuk mendova në intervenim ushtarak kur thash do t’i mbrojmë serbët në Kosovë

Taksa ndaj Serbisë ka rritur kontrabandën

Taksa ndaj Serbisë ka rritur kontrabandën

Mediat kroate spekulojnë se aksioni i sotëm është orkestruar nga Thaçi e Vuçiq

Mediat kroate spekulojnë se aksioni i sotëm është orkestruar nga Thaçi e Vuçiq

Kosova thërret Serbinë të mos u dalë krah të arrestuarve në veri, të përfshirë në krim e korrupsion

Kosova thërret Serbinë të mos u dalë krah të arrestuarve në veri, të përfshirë në krim e korrupsion

Beogradi në alarm, aksionin në veri e quan përndjekje të serbëve e largim nga dialogu

Beogradi në alarm, aksionin në veri e quan përndjekje të serbëve e largim nga dialogu

“Qytetarët serbë kanë dhënë informacione” për të dyshuarit për kontrabandë

“Qytetarët serbë kanë dhënë informacione” për të dyshuarit për kontrabandë

Shqipëria vazhdon të braktiset, 70 mijë të larguar në 2018-19

Shqipëria vazhdon të braktiset, 70 mijë të larguar në 2018-19

Vuçiq: Pas aksionit të sotëm, gjërat në veri s’do të jenë të njëjta

Vuçiq: Pas aksionit të sotëm, gjërat në veri s’do të jenë të njëjta

Tahiri: Qytetarët serbë na dhanë informacione për “kontrabandistët”

Tahiri: Qytetarët serbë na dhanë informacione për “kontrabandistët”

Gabimi mjekësor nuk do të jetë vepër penale në Shqipëri

Gabimi mjekësor nuk do të jetë vepër penale në Shqipëri