Në duart e grimeres Vlera Zhjeqi(Foto)

09.03.2016 20:24
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Në duart e grimeres Vlera Zhjeqi(Foto)

 

Vlera Zhjeqi, grimere e re nga Prishtina

Ëndrrën e saj për grimere tashmë tashmë e ka realizuar, pas ndjekjes së trajnimit në “Kryolan Prishtina”, trajnim ky i cili zgjati  7-Jave dhe arriti të certifikohet si grimere profesionale (Basic Make up , Eye Brow Make-up , Catwalk Editorial Make-up , Hd Bridal Make-up , Theatrical Make-up , Make up for Mature Skin , Special Effects , Photo Make-up dhe Natural Make up …).                             Ajo thotë:  “Falë përkushtimit tim, unë edhe ia dola mban”, ani pse me profesion të dytë ajo nuk ndalet dhe nuk e ka aspak problem këtë, pra Vlera është edhe studente në fakultetin e edukimit, ndonëse pas certifikmit të saj menjëherë pasuan ofertat për punë, ajo për shkak të vajzës së saj Lanikës nuk mundi të vazhdojë të punojë diku tjetër ngase vajzën ka prioritet, por ajo bëri zgjidhje edhe për këtë, ajo tashmë veçse ka filluar punën e saj si grimere në banesën e saj ,Rruga”Rexhep Luci” Prishtinë, pra saktë pranë Kinemasë ABC.

Në duart e arta të Vlerës çdo kush duket bukur, ajo di të dallojë shumë mirë preferencat e klienteve.

Intervistoi:Egnesa Vitia
v2v3 v4 v5 v6 v7

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


“Metallica” i ka lansuar dy këngë nga albumi dhe filmi i ardhshëm koncertal “S&M2”

“Metallica” i ka lansuar dy këngë nga albumi dhe filmi i ardhshëm koncertal “S&M2”

Vdes në moshën 59-vjeçare vajza e vogël e Nelson Mandela-s

Vdes në moshën 59-vjeçare vajza e vogël e Nelson Mandela-s

Jolie e quan të bijën Zahara një ‘femër të jashtëzakonshme’: Kam mësuar shumë prej saj

Jolie e quan të bijën Zahara një ‘femër të jashtëzakonshme’: Kam mësuar shumë prej saj

Madonna pozon topless në moshën 61-vjeç (foto +18)

Madonna pozon topless në moshën 61-vjeç (foto +18)

Dafina nuk ndalet, gati duetin me një artist të huaj

Dafina nuk ndalet, gati duetin me një artist të huaj

​Elton John merr monedhën e tij

​Elton John merr monedhën e tij

Veseli me urim të veçantë për datëlindjen e bashkëshortes së tij

Veseli me urim të veçantë për datëlindjen e bashkëshortes së tij

​Bikinit dalin për herë të parë në shitje para 74 viteve

​Bikinit dalin për herë të parë në shitje para 74 viteve

Bashkëshortja e Will Smith në një lidhje jashtë-martesore me aprovimin e aktorit

Bashkëshortja e Will Smith në një lidhje jashtë-martesore me aprovimin e aktorit

Dentisti bie në “hall”, modelja e famshme i shkon në klinikë pa reçipeta (FOTO)

Dentisti bie në “hall”, modelja e famshme i shkon në klinikë pa reçipeta (FOTO)

Ja çfarë dëshire luksoze ka Learta në kohën e pandemisë

Ja çfarë dëshire luksoze ka Learta në kohën e pandemisë

Biznesmen e zeshkan i pashëm, më në fund zbulohet i dashuri i Liberta Spahiut

Biznesmen e zeshkan i pashëm, më në fund zbulohet i dashuri i Liberta Spahiut

Publikohet bashkëpunimi i Getit dhe Majk për këtë verë

Publikohet bashkëpunimi i Getit dhe Majk për këtë verë

Dikur ishin të bardha, e sot të gjelbra – ekzistojnë dy arsye pse kirurgët i veshin këto rroba

Dikur ishin të bardha, e sot të gjelbra – ekzistojnë dy arsye pse kirurgët i veshin këto rroba

Afrona vishet në fustan të shkurtër, por për çka i pyeti ndjekësit?

Afrona vishet në fustan të shkurtër, por për çka i pyeti ndjekësit?

Dua Lipa bëhet femra e parë që arrin këtë sukses

Dua Lipa bëhet femra e parë që arrin këtë sukses