Ndryshon orari në Serie A për ndeshjet Genoa-Milan dhe Juventus-Chievo

10.01.2019 19:58
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Ndryshon orari në Serie A për ndeshjet Genoa-Milan dhe Juventus-Chievo

Serie A ka njoftuar për ndryshimet e orarit për ndeshjet Genoa-Milan dhe Juventus-Chievo që zhvillohen më 20 janar.

Milani udhëton te Genoa dhe zyrtarisht ndeshja zhvillohet në ora 15:00 dhe jo në orën 21:00 siç ishte paralajmëruar.

Ndërsa sa i përket ndeshjes së Juventusit ndaj Chievos, ajo do të zhvillohet më vonë nga ora 20:30 e jo në ora 19:00.

Pamje nga ndeshja Chievo – Juventus. (Photo by Marco Luzzani/Getty Images)

Ndryshimet u bën nga Observatori i Ngjarjeve Sportive nga Ministria e Brendshëm për arsye të ‘rendit publik’.

Salvini kishte bërë thirrje që ndeshja në ‘Marassi’ të luhej ‘gjatë ditës’ për shkak të rivalitetit ‘historik’ mes dy tifozëve.

Milan – Genoa . (Photo by Marco Luzzani/Getty Images)

Italia po e vuan tash e disa javë dhunën në stadiume dhe jashtë sajë.

Në ndeshjen e fundit Inter – Napoli një tifoz mbeti i vdekur. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Agjërimi 16/8: Çfarë është, cilat janë efektet shëndetësore dhe si ta praktikoni

Agjërimi 16/8: Çfarë është, cilat janë efektet shëndetësore dhe si ta praktikoni

Ndryshon orari në Serie A për ndeshjet Genoa-Milan dhe Juventus-Chievo

Ndryshon orari në Serie A për ndeshjet Genoa-Milan dhe Juventus-Chievo

AMD prezantoi procesorin e parë 7-nanometër

AMD prezantoi procesorin e parë 7-nanometër

Mysafirët e dasmës “përleshen” për buqetën e hedhur nga nusja (Video)

Mysafirët e dasmës “përleshen” për buqetën e hedhur nga nusja (Video)

Mancini objektivi i madh i Romës për mbrojtjen, Monchi takohet me drejtuesit e Atalantës

Mancini objektivi i madh i Romës për mbrojtjen, Monchi takohet me drejtuesit e Atalantës

Pasojat e motit të ligë në Evropë, shoferi i trenit vëren diçka në borë – ndalet dhe shpëton dhinë e ngujuar (Video)

Pasojat e motit të ligë në Evropë, shoferi i trenit vëren diçka në borë – ndalet dhe shpëton dhinë e ngujuar (Video)

Milani shpreson të nënshkruajë me Promes

Milani shpreson të nënshkruajë me Promes

AKEP bllokon aksesin në disa faqe online

AKEP bllokon aksesin në disa faqe online

Telefoni analog i hutoi adoleshentët, nuk gjenin zgjidhje për mënyrën si funksionon (Video)

Telefoni analog i hutoi adoleshentët, nuk gjenin zgjidhje për mënyrën si funksionon (Video)

Jose Mourinho flet për ofertën e Beficas: Nuk mendoj të punoj në Portugali

Jose Mourinho flet për ofertën e Beficas: Nuk mendoj të punoj në Portugali

Ramos: Kurrë nuk kam ëndërruar që mund t’i shënoj 100 gola

Ramos: Kurrë nuk kam ëndërruar që mund t’i shënoj 100 gola

Tesla hap filial në Kinë

Tesla hap filial në Kinë

Diaz i lumtur me debutimin dhe fitoren me Real Madridin

Diaz i lumtur me debutimin dhe fitoren me Real Madridin

Ai ka talent, por i famshëm u bë falë ngjashmërisë me kryeministrin kanadez (Foto)

Ai ka talent, por i famshëm u bë falë ngjashmërisë me kryeministrin kanadez (Foto)

Conte preferon dy klube tjera para Real Madridit

Conte preferon dy klube tjera para Real Madridit

Deutsche Telekom rrit kapacitetet e internetit për 2.3 milion shtëpi

Deutsche Telekom rrit kapacitetet e internetit për 2.3 milion shtëpi