Ndodh edhe kjo, imami nga Uganda e kuptoi vetëm pas dy javësh se “gruaja” e tij ishte një burrë, këtë e zbuloi policia

16.01.2020 08:26
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Ndodh edhe kjo, imami nga Uganda e kuptoi vetëm pas dy javësh se “gruaja” e tij ishte një burrë, këtë e zbuloi policia

Një imam nga Uganda është shokuar kur ka kuptuar se “gruaja e tij”, në të vërtetë ishte një burrë.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, Sheik Mohamed Mutumba, 27 vjeç, zbuloi të vërtetën kur nusja e tij u kap duke vjedhur një televizor nga një fqinj dhe u kontrollua nga policia.

Vjedhësi më vonë pranoi se pretendonte se ishte një grua, kështu që ai mund të martohej me imamin dhe të vidhte paratë e tij, raportuan media lokale në Kayunga.

Mutumba i shokuar është pezulluar nga detyrat e tij si klerik në xhaminë në Kyampisi Masjid Noor ndërsa është duke u zhvilluar një hetim.

Ai pretendoi se nuk kishte pasur marrëdhënie intime me ‘gruan’ e tij për dy javë, pasi i kishte thënë se po kalonte ciklin e menstruacioneve.

Mutumba tha se ai mendoi se po martohej me një grua të quajtur Swabullah Nabukeera kur ata u martuan në një ceremoni tradicionale islamike në dhjetor.

Identiteti i saj i vërtetë u ekspozua kur ajo u arrestua për vjedhjen e një televizori dhe rrobat nga fqinjët.

Ka qenë një oficere policie që ka kryer një kontroll trupi mbi të dyshuarin, duke menduar se ishte grua, dhe zbuloi se ishte në të vërtetë një burrë.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Ambasada shqiptare në Kinë s’ka mjete për t’ua paguar biletat shqiptarëve që ndodhen atje

Ambasada shqiptare në Kinë s’ka mjete për t’ua paguar biletat shqiptarëve që ndodhen atje

Veseli i quan “frikacakë” LVV-në e LDK-në, thotë se shpejt mund të vijë në pushtet PDK-ja

Veseli i quan “frikacakë” LVV-në e LDK-në, thotë se shpejt mund të vijë në pushtet PDK-ja

Pas takimit me LVV’në, Lutfi Haziri për Infosot: Vazhdojmë me bisedime

Pas takimit me LVV’në, Lutfi Haziri për Infosot: Vazhdojmë me bisedime

Takimi përfundon pa marrëveshje

Takimi përfundon pa marrëveshje

Grenell: Do ta finalizojmë me postë elektronike marrëveshjen për hekurudhat

Grenell: Do ta finalizojmë me postë elektronike marrëveshjen për hekurudhat

I teprojnë 30 milionë euro, Shpend Ahmetit kritikohet për menaxhim të dobët

I teprojnë 30 milionë euro, Shpend Ahmetit kritikohet për menaxhim të dobët

Përkujtohet dëbimi i 7 mijë hebrenjve nga Maqedonia e Veriut

Përkujtohet dëbimi i 7 mijë hebrenjve nga Maqedonia e Veriut

Shfaqet udhëheqësi i ri i ISIS-it

Shfaqet udhëheqësi i ri i ISIS-it

Zgjidhet Komiteti Ekzekutiv i ri i FFK-së

Zgjidhet Komiteti Ekzekutiv i ri i FFK-së

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, pas tërmetit i dërgon telegram ngushëllimi homologut turk

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, pas tërmetit i dërgon telegram ngushëllimi homologut turk

VV e LDK e nisin takimin

VV e LDK e nisin takimin

Vendi pa qeveri, po dëmton bizneset (Video)

Vendi pa qeveri, po dëmton bizneset (Video)

Mustafa: LDK-ja është e gatshme që marrëveshja të ndodhë sot

Mustafa: LDK-ja është e gatshme që marrëveshja të ndodhë sot

Agim Veliu: Oferta jonë është kryeparlamentari, presidenti dhe 5 ministri

Agim Veliu: Oferta jonë është kryeparlamentari, presidenti dhe 5 ministri

Kurti nga Prizreni: Ky ishte vendtakimi i së premtes me Mustafën, nuk ka ndodhur në Prapashticë

Kurti nga Prizreni: Ky ishte vendtakimi i së premtes me Mustafën, nuk ka ndodhur në Prapashticë

Këto janë masat parandaluese nga IKSHP kunder Coronavirusi, që duhet ndërmarrë në aeroportin “Adem Jashari”

Këto janë masat parandaluese nga IKSHP kunder Coronavirusi, që duhet ndërmarrë në aeroportin “Adem Jashari”