Ndodh e pritshmja: LDK pikë e pesë në zgjedhje, Veliu kundër Mustafës

02.08.2019 14:33
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Ndodh e pritshmja: LDK pikë e pesë në zgjedhje, Veliu kundër Mustafës

Lidhja Demokratike e Kosovës ka mbajtur sot mbledhjen e radhës së Kryesisë së partisë.

Të tilla takime janë thirrur shpesh kohëve të fundit në prag të mbajtjes së Kuvendit Zgjedhor, nesër më 3 gusht, shkruan lajmi.net.

Qëllimi kryesor i këtyre takimeve ishte gjetja e një kandidati konsensual, të pranueshëm për të gjithë delegatët e LDK-së.

Burimet e lajmi.net brenda LDK-së kanë treguar se në mbledhjen e sotme është arritur konsensus i shumicës që Isa Mustafa të jetë kandidat për kryetar.

Të njëjtat burime thonë se të gjithë e kanë pranuar një zgjedhje të tillë, me përjashtim të nënkryetarit të partisë, njëherit edhe kryetarit të Podujevës, Agim Veliu.

Gjithmonë sipas burimeve, Veliu është i bindur që mund t’i fitojë zgjedhjet për të udhëhequr me LDK-në, dhe në këtë formë ta rrëzojë nga froni kryetarin aktual, Isa Mustafën.

Një gjë të tillë, Veliu e la të kuptohet edhe pas mbledhjes së kryesisë me një deklaratë të tijën.

Ai tha se secili brenda LDK-së ka të drejtë dhe mund të kandidojë për të parin e partisë.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Shkup: Përmes rritjes së pagës minimale synohet të ruhet fuqia punëtore

Shkup: Përmes rritjes së pagës minimale synohet të ruhet fuqia punëtore

AP: Rusia e Serbia zotohen të forcojnë lidhjet, megjithë përpjekjen e Beogradit për t’iu bashkuar BE-së

AP: Rusia e Serbia zotohen të forcojnë lidhjet, megjithë përpjekjen e Beogradit për t’iu bashkuar BE-së

Guvernatori i BQK-së thotë se tarifa 100% ndaj mallrave serbe rriti çmimet

Guvernatori i BQK-së thotë se tarifa 100% ndaj mallrave serbe rriti çmimet

Rruga drejt BE’së: Pengesat që ka Kosova

Rruga drejt BE’së: Pengesat që ka Kosova

Ndarja e milionave shtesë për Bechtel-ENKA, kërkohen hetime

Ndarja e milionave shtesë për Bechtel-ENKA, kërkohen hetime

NISMA prapë kërkon rinumërim të krejt votave, dënim të komisionerëve mashtrues

NISMA prapë kërkon rinumërim të krejt votave, dënim të komisionerëve mashtrues

Gani Krasniqi ftohet nga Gjykata Speciale

Gani Krasniqi ftohet nga Gjykata Speciale

Dorëheqja si Zaev? Ministri Cakaj: Kryeministri dhe unë s’kemi premtuar që do hapen negociatat

Dorëheqja si Zaev? Ministri Cakaj: Kryeministri dhe unë s’kemi premtuar që do hapen negociatat

Bie Qeveria, Zaev: Shkojmë në zgjedhje të jashtëzakonshme

Bie Qeveria, Zaev: Shkojmë në zgjedhje të jashtëzakonshme

Paralajmërimi i Rusisë pas fitores së Kurtit: Në pushtet po vijnë ultranacionalistët

Paralajmërimi i Rusisë pas fitores së Kurtit: Në pushtet po vijnë ultranacionalistët

Petroviq: 28 personave që kanë ‘votuar’ u kemi fotografuar varrezat si dëshmi që kanë vdekur, na kanë thënë ‘për ne janë gjallë’

Petroviq: 28 personave që kanë ‘votuar’ u kemi fotografuar varrezat si dëshmi që kanë vdekur, na kanë thënë ‘për ne janë gjallë’

Haziri thotë se koalicioni me Vetëvendosjen zyrtarizohet me t’u certifikuar zgjedhjet

Haziri thotë se koalicioni me Vetëvendosjen zyrtarizohet me t’u certifikuar zgjedhjet

BE refuzon Shqipërinë dhe Maqedoninë Veriore (VIDEO)

BE refuzon Shqipërinë dhe Maqedoninë Veriore (VIDEO)

Nëna e Astrit Deharit: 3 javë para se ta vrisnin, djali ma ka thënë këtë mesazh

Nëna e Astrit Deharit: 3 javë para se ta vrisnin, djali ma ka thënë këtë mesazh

Edi Rama e fajëson BE-në për moshapjen e negociatave për anëtarësim të Shqipërisë

Edi Rama e fajëson BE-në për moshapjen e negociatave për anëtarësim të Shqipërisë

Diplomati amerikan: Mund të ketë konferencë për marrëveshjen Kosovë -Serbi

Diplomati amerikan: Mund të ketë konferencë për marrëveshjen Kosovë -Serbi