Ndizet zjarri në Batllavë

05.08.2017 15:00
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Ndizet zjarri në Batllavë

Temperaturat e larta në Kosovë, nuk po kursejnë asgjë. Përveç qindra personave që kërkojnë ndihmë nëpër Qendra të Mjekësisë Familjare ç’do ditë edhe natyra po merr flakë.

Malet në fshatin Batllavë të Podujevës, ditën e shtunë janë përfshirë nga zjarri. Banorët e kësaj ane po ndihen të rrezikuar. Për Indeksonline ata kanë treguar se zjarri vetëm po vie duke u përhapur në këtë anë dhe siç vërehet nga pamjet gati sa nuk i ka përfshirë edhe shtëpitë

Derisa në bazë të dëshmitarëve të rastit, zjarrëfikësit që do duhej të ishin në vend të ngjarjes nuk shihen askund.

Nuk dihet se edhe sa dëme të tjera do t’i sjellin këto temperatura tëjet të larta./indeksonline/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Deputetët votojnë kundër heqjes së imunitetit të Tahirit

Deputetët votojnë kundër heqjes së imunitetit të Tahirit

Ish-liderët e UÇK-së paraqiten si terroristë para parlamentit të Serbisë

Ish-liderët e UÇK-së paraqiten si terroristë para parlamentit të Serbisë

Balotazhi për zgjedhjet lokale mbahet më 19 nëntorBalotazhi për zgjedhjet lokale mbahet më 19 nëntor

Balotazhi për zgjedhjet lokale mbahet më 19 nëntorBalotazhi për zgjedhjet lokale mbahet më 19 nëntor

Në Kosovë, trafikimi me njerëz bëhet për prostitucion dhe kërkim lëmoshë

Në Kosovë, trafikimi me njerëz bëhet për prostitucion dhe kërkim lëmoshë

Ministri Ismajli: Do të punojmë për forcimin e sistemit shëndetësor në Kosovë

Ministri Ismajli: Do të punojmë për forcimin e sistemit shëndetësor në Kosovë

Haradinaj:Qeveria do të angazhohet në furnizimin e përhershëm me ujë

Haradinaj:Qeveria do të angazhohet në furnizimin e përhershëm me ujë

PS shtyn me disa ditë arrestimin ose jo të Tahirit

PS shtyn me disa ditë arrestimin ose jo të Tahirit

Pas dështimit rifillon mbledhja e Këshillit të Mandateve, Ruçi nuk pranon median

Pas dështimit rifillon mbledhja e Këshillit të Mandateve, Ruçi nuk pranon median

Basha: Rama mbron Tahirin, ish-ministri kërcënon prokurorët

Basha: Rama mbron Tahirin, ish-ministri kërcënon prokurorët

Himni i Hashashit (Video)

Himni i Hashashit (Video)

Lekaj: Akt i madhë nga familja Haxhocaj, i fali gjakun familjes Dreni [Foto]

Lekaj: Akt i madhë nga familja Haxhocaj, i fali gjakun familjes Dreni [Foto]

Aksion i befasishëm natën në Shijak, pranga biznesmenit i gjendet një ‘Scorpion’

Aksion i befasishëm natën në Shijak, pranga biznesmenit i gjendet një ‘Scorpion’

Sulmet ndaj figurave publike që nuk kurrë nuk u zbardhen

Sulmet ndaj figurave publike që nuk kurrë nuk u zbardhen

PS tenton të shpjegojë pse Këshilli i Mandateve bën mbledhje me dyer të mbyllura

PS tenton të shpjegojë pse Këshilli i Mandateve bën mbledhje me dyer të mbyllura

Pas zgjedhjeve lokale, dinamikë e re për kontestin e emrit

Pas zgjedhjeve lokale, dinamikë e re për kontestin e emrit

Daka: Balotazhi për komuna është i panevojshëm

Daka: Balotazhi për komuna është i panevojshëm